Sayfa 399/989 ÝlkÝlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 3,185 - 3,192 arasý.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaþ

1. 2 onur 2 foruma yazmayalý tam 1 yýl oluyor gerçekten bir yýl içinde güzel paylaþýmlarýn oldu.bazen düþüncelerin ters geldi ama yine de düþündükçe mantýklý idi.umarým bundan sonraki süreç tüm forumdaki ve printaþ maðdurlarý için iyi olur.bir an önce patronda bu süreçi atlatýp yoluna devam eder..

2.  Alýntý Originally Posted by 2onur2= Yazýyý Oku
    Sabýrla ve umutla bekliyen arkadaþlar merhaba inþallah kýsa zamanda beklentilerimiz gerçekleþir
    inþallah gerçekleþir..

3. Keþke tüm Çbs yatýrýmcýlarýný ( Çbs boya da dahil ) toplantýya çaðýrsaydýlar.Bakalým bu toplantý vesilesiyle Çbs boya yatýrýmcýlarýný ilgilendiren olumlu haberler duyabilecek miyiz?

4. Çbs boya yatýrýmcýlarý olarak kendimizi böyle hissediyoruz.

https://m.youtube.com/watch?v=-7ZdD46jCe8

5.  Alýntý Originally Posted by akant2017 Yazýyý Oku
    inþallah gerçekleþir..
    Cümlemiz için inþallah hayýrlýsý ne ise o olsun bu can bize emanet zamaný geldiðinde hak olana sözümüz yok þu dünyada en son kaybetmeyi istemediðim 1.si Evladým 2. Umudum, umudunu kaybeden mücadeleyi býrakýyor ve her þeyini yavaþ yavaþ kaybediyor Rabbim herkese peygamber sabrý versin herþey haktan bu dünyada dersler bitmiyor Rabbimin imtahanýna iyi çalýþmak lazým. Yoksa bu dünya çekilmez. Foruma yazalý 1yýl olmuþ bak hayat geçip gidiyor her gün (yeni ) birþeylerin farkýna varýyoruz.
    Son düzenleme : 2onur2=; 19-10-2019 saat: 23:04.

6. BUNDA DA VARDIR BÝR HAYIR

Bir zamanlar Afrika’daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardý. Kral, daha çocukluðundan itibaren arkadaþ olduðu, birlikte büyüdüðü bir dostunu hiç yanýndan ayýrmazdý. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü. Kralýn bu arkadaþýnýn ise deðiþik bir huyu vardý. Ýster kendi baþýna gelsin ister baþkasýnýn, ister iyi olsun ister kötü, her olay karþýsýnda hep ayný þeyi söylerdi:
    -Bunda da bir hayýr var!
    Bir gün kralla arkadaþý birlikte ava çýktýlar. Kralýn arkadaþý tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ateþ ediyordu. Arkadaþý muhtemelen tüfeklerden birini doldururken bir yanlýþlýk yaptý ve kral ateþ ederken tüfeði geriye doðru patladý ve kralýn baþ parmaðý koptu. Durumu gören arkadaþý her zamanki sözünü söyledi:
    -Bunda da bir hayýr var! Kral acý ve öfkeyle baðýrdý:
    -Bunda hayýr filan yok! Görmüyor musun, parmaðým koptu?’
    Ve sonra da kýzgýnlýðý geçmediði için arkadaþýný zindana attýrdý.
    Bir yýl kadar sonra, kral insan yiyen kabilelerin yaþadýðý ve aslýnda uzak durmasý gereken bir bölgede birkaç adamýyla birlikte avlanýyordu. Yamyamlar onlarý ele geçirdiler ve köylerine götürdüler. Ellerini, ayaklarýný baðladýlar. Sonra da odunlarýn ortasýna diktikleri direklere baðladýlar. Tam odunlarý tutuþturmaya geliyorlardý ki kralýn baþparmaðýnýn olmadýðýný fark ettiler. Bu kabile, batýl inançlarý nedeniyle uzuvlarýndan biri eksik olan insanlarý yemiyordu. Böyle bir insaný yedikleri takdirde baþlarýna kötü olaylar geleceðine inanýyorlardý. Bu korkuyla, kralý çözdüler ve salýverdiler. Diðerlerini piþirip yediler. Sarayýna döndüðünde, kurtuluþunun kopuk parmaðý sayesinde gerçekleþtiðini anlayan kral, onca yýllýk arkadaþýna reva gördüðü muameleden dolayý piþman oldu. Hemen zindana koþtu ve zindandan çýkardýðý arkadaþýna baþýndan geçenleri bir bir anlattý.
    -Haklýymýþsýn!’ dedi. Parmaðýmýn kopmasýnda gerçekten de bir hayýr varmýþ. Ýþte bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttuðum için özür diliyorum. Yaptýðým çok haksýz ve kötü bir þeydi.
    -Hayýr, diye karþýlýk verdi arkadaþý. Bunda da bir hayýr var.
    -Ne diyorsun Allah aþkýna? diye hayretle baðýrdý kral. Bir arkadaþýmý zindanda tutmanýn neresinde hayýr olabilir?
    -Düþünsene, ben zindanda olmasaydým, seninle birlikte avda olurdum, deðil mi? Ve sonrasýný düþünsene.

7.  Alýntý Originally Posted by 2onur2= Yazýyý Oku
    BUNDA DA VARDIR BÝR HAYIR

Bir zamanlar Afrika’daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardý. Kral, daha çocukluðundan itibaren arkadaþ olduðu, birlikte büyüdüðü bir dostunu hiç yanýndan ayýrmazdý. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü. Kralýn bu arkadaþýnýn ise deðiþik bir huyu vardý. Ýster kendi baþýna gelsin ister baþkasýnýn, ister iyi olsun ister kötü, her olay karþýsýnda hep ayný þeyi söylerdi:
    -Bunda da bir hayýr var!
    Bir gün kralla arkadaþý birlikte ava çýktýlar. Kralýn arkadaþý tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ateþ ediyordu. Arkadaþý muhtemelen tüfeklerden birini doldururken bir yanlýþlýk yaptý ve kral ateþ ederken tüfeði geriye doðru patladý ve kralýn baþ parmaðý koptu. Durumu gören arkadaþý her zamanki sözünü söyledi:
    -Bunda da bir hayýr var! Kral acý ve öfkeyle baðýrdý:
    -Bunda hayýr filan yok! Görmüyor musun, parmaðým koptu?’
    Ve sonra da kýzgýnlýðý geçmediði için arkadaþýný zindana attýrdý.
    Bir yýl kadar sonra, kral insan yiyen kabilelerin yaþadýðý ve aslýnda uzak durmasý gereken bir bölgede birkaç adamýyla birlikte avlanýyordu. Yamyamlar onlarý ele geçirdiler ve köylerine götürdüler. Ellerini, ayaklarýný baðladýlar. Sonra da odunlarýn ortasýna diktikleri direklere baðladýlar. Tam odunlarý tutuþturmaya geliyorlardý ki kralýn baþparmaðýnýn olmadýðýný fark ettiler. Bu kabile, batýl inançlarý nedeniyle uzuvlarýndan biri eksik olan insanlarý yemiyordu. Böyle bir insaný yedikleri takdirde baþlarýna kötü olaylar geleceðine inanýyorlardý. Bu korkuyla, kralý çözdüler ve salýverdiler. Diðerlerini piþirip yediler. Sarayýna döndüðünde, kurtuluþunun kopuk parmaðý sayesinde gerçekleþtiðini anlayan kral, onca yýllýk arkadaþýna reva gördüðü muameleden dolayý piþman oldu. Hemen zindana koþtu ve zindandan çýkardýðý arkadaþýna baþýndan geçenleri bir bir anlattý.
    -Haklýymýþsýn!’ dedi. Parmaðýmýn kopmasýnda gerçekten de bir hayýr varmýþ. Ýþte bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttuðum için özür diliyorum. Yaptýðým çok haksýz ve kötü bir þeydi.
    -Hayýr, diye karþýlýk verdi arkadaþý. Bunda da bir hayýr var.
    -Ne diyorsun Allah aþkýna? diye hayretle baðýrdý kral. Bir arkadaþýmý zindanda tutmanýn neresinde hayýr olabilir?
    -Düþünsene, ben zindanda olmasaydým, seninle birlikte avda olurdum, deðil mi? Ve sonrasýný düþünsene.
    Sizin Hayýr bildiklerinizde þer, Þer bildiklerinizde * hayýr vardýr.. ALLAH bilir, siz bilemezsiniz. Uzun süre oldu forumda yazmaya baþlayalý. Yeri geldi Çýkmadýk candan ümit kesilmez. Yeri geldi yazacak bir þey bulamadýðýmdan Can çýkmadan ümit kesilmez dedim durdum. Bunda da bir hayýr vardýr.

8. Ýmtihan dünyasý.Allah kimine vererek kimine vermeyerek imtihan eder.Verdiði kul gerçekten þükür edecek mi, vermediði de isyan edecek mi? Golü ters köþeden yiyen kaleci gibi olmayalým sonra.Ýþimiz zor.

https://m.youtube.com/watch?v=SAtMzcZEYQc

Sayfa 399/989 ÝlkÝlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •