Sayfa 502/989 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    2onur2 irsende güvenini kaybettiysen yine başa döndük demektir..Memsa da süresiz kottan çıkarılmıştı ama şartları yerine getirip tekrar borsaya dönmüştü malumunuz üzere tabiiki Ulutaşlar geri dönmeyi istemişler arzu etmişlerdi..Çavuşoğullarının bu güne dek yaptığı hiçbir dürüst iş yokki itibarları yerlebir olmuş borsaya dönmemek için her yoluda deniyorlar 4 kardeşinde daltonlardan farkı yok ben söylemiyorum genell algı izlenim bu yönde..Başkan Reis,kapalı tahtalar tekrar açılacak demişti yıllar önce hatta hangi şirketlerin döneciği dahi liste halinde verilmişti yıllar önce ama tık yok..
    Güven kişiye ve zamana göre değişkenlik gösterebiliyor bizim durum benim anladığım kadarıyla çavuşoğlunla ilgili bir durum değil eğer öyleyse Spk dan İbrahim beyin söylediği mahkemesi devam eden bir şirket sonucu bizim algıladığımız açıdan bakarsak iflas etmedi hukuka aykırı bazı olayların izahı yapılacak bu konular düzeltilecektir şirket ile ilgili suç unsurlarının olduğu spk lu tarafından belirlendi ve dava edildi bu şirketler grubu iflas erteleme davası boyunca kayyum gözetimindeydi benim kanatim kayyum rapor hazırlar iflasını isteye bilirdi bazı sorunlar olmuşki spk eksiklerin giderilmesi gereken sıkıntı yaratcak sorunları gördü mahkeme sonuçlanınca borsa kotuna dönmesi gereken bir şirket benim açımdan öyle fakat spk lu bu konuda bir karar alacaktır 2412 ortak sayısıyla kanun kapsamında olan bir şirket borsaya dönmeze yönetmelikler belli ona göre bir çıkış yolu bulunacaktır.

2. (2) Payları borsada işlem görmeyen anonim ortaklıklar, halka açık ortaklık statüsünü kazandıktan sonra en geç iki yıl içinde paylarının işlem görmesi için borsaya başvurmak zorundadırlar. Aksi durumda, Kurul, bu payların borsada işlem görmesi veya ortaklığın halka açık ortaklık statüsünden çıkarılması için, ortaklığın talebini aramaksızın gerekli kararları alır.

3. 5-6 yıl geçti ama halka açık fakat borsada işlem görmeyen şirket statüsünden çıkarılmadı galiba cünkü mkk da hala üye gözüküyor.bu varsayım dogrumudur bilmem ama onur bey acaba siz hep dersiniz ticari anlaşmalarda bir gizlilik anlaşması yapılır ve bu süre 5 yıl gibi olur diye acaba spk ile de böyle bir süreç yürüyor olabilirmi?

4.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    5-6 yıl geçti ama halka açık fakat borsada işlem görmeyen şirket statüsünden çıkarılmadı galiba cünkü mkk da hala üye gözüküyor.bu varsayım dogrumudur bilmem ama onur bey acaba siz hep dersiniz ticari anlaşmalarda bir gizlilik anlaşması yapılır ve bu süre 5 yıl gibi olur diye acaba spk ile de böyle bir süreç yürüyor olabilirmi?
    Şirketimiz kanun kapsamında ve halka açık statüde gizlilik anlaşması yaptığına dair bir yazı paylaştım diye hatırlıyorum 5 yıllık süreler dahilinde yapılan anlaşmalar veya müteahhitlik işleri varsa yatırımlar yarım kaldıysa bunların tamamlanması sağlıklı bir blanço hazırlanmasında bazı aksamalara sebep olabilir. Mkk paylarımız kayden oluşturulduğu için halka açık statüde fakat şirketle ilgili önemli değişiklikler olacağı için mkk kuruluşunda paylarımız bağlı ortalar ve iştiraklerimiz bakımından değişiklikler olacaktır. Paylarımız kayden oluşturulduktan sonra borsada işlem gören tipe dönüştürülür diye düşünüyorum

5. Hayırlı sabahlar cümleten..Arkadaşlar tüm samimi düşünceleriniz,fikirleriniz,beklentileriniz,araştı rmalarınız,uğraşlarınız,emekleriniz için teşekkür ederim..Dilerim beklentilerimiz gerçekleşsin sıkıntılarımız çözüm bulsun insha Allah..Allah cümlemize bir çıkış kapısı,yolu,ışığı nasip eylesin..Amin..

6. Bendende tüm ortaklara hayırlı, mutlu, umut dolu günler.Arasıra gerçekleri ve gelecekte olacakları bilmediğimizden kaygılanmakta haklıyız.

Az özce bir yerde okudum.Ortaklıktan çekilme hakkımız varmı diye merak eden ve genel kurulda soru soran 2 onur 2 kardeşimin cevabını buldum.Genel kurulda öyle birşey yok diye cevap verilmiş.Bende bu sorunun cevabını merak ediyordum.

Borsadan ayrılan veya çıkarılan bir şirketin hissedarı 3 yıl içerisinde başvurması halinde spk tarafından ayrılma hakkı veriliyormuş.

https://m.facebook.com/groups/150414...composer=false

Ayrılma hakkı fiyatı son kapanış fiyatı olacaksa ben olsam hiç ayrılmam.Tek tel saçım kaldı bırak dağınık kalsın derim.

7. Umutlarım Çbs ve borsadaki diğer şirketlere yatırdığım paradan daha büyük.Bu para ya tamamen batar yada ihya oluruz.Arası yok.Nekadar karamsar eleştiriler yapsamda kapının önünden ayrılamıyorum.

Sayfa 502/989 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •