Sayfa 52/989 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 409 - 416 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Printaş konusu son umudum detayları çözmek için çok kafa yoruyorum nerde hata yapıyorum çözemiyorum bu işi başarmalıyım.

2.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Printaş konusu son umudum detayları çözmek için çok kafa yoruyorum nerde hata yapıyorum çözemiyorum bu işi başarmalıyım.
    Hayırlısı neyse o olsun .ali bey veya sülalesi inşallah kurucuları gibi dürüst olup soyadlarına sahip çıkarlar kemikleri sızlar kurucuların bu kadar ah tan sonra ..

3. İnşallah başarırlar bu arada bir ayrıntı daha yakaladım

V3_5580_Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sundaki sözleşmede geçiyor kesin ortaklar4444 Sayılı Kanun'la Kurumlar Vergisi Kanunu'na Eklenen Geçici 28. Maddenin Uygulaması
    GARİP AYAZ************** ERDAL SÖNMEZ******
    Hesap Uzmanı************ * Hesap Uzmanı
    1. İŞTİRAK HİSSELERİ VEYA GAYRİMENKULLERİN SATIŞINDAN DO⁄AN* KAZANÇLARA İLİŞKİN İSTİSNA UYGULAMASI
    1.1. Genel Açıklama
    İştirak hisseleri ve gayrimenkullerin satışından elde edilen kazançların sermayeye ilave edilmesi şartıyla kurumlar
    vergisinden istisna edilmesi, Kurumlar Vergisi Kanunu'na 2970 sayılı Kanun'la eklenen Geçici 10. madde hükmüyle 1984 ve
    1985 yılları için getirilmiş, 3239 sayılı Kanunla yeniden düzenlenen madde hükmünde istisna süresinin 1986, 1987 ve 1988
    yıllarında da uygulanması imkanı sağlanmıştır.
    Anılan maddenin birinci fıkrası 3332 sayılı Kanun'un 14

5. Yazıları merakla pür dikkat takip ediyoruz. Yalnız değilsiniz sn akant2017

6.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Sundaki sözleşmede geçiyor kesin ortaklar4444 Sayılı Kanun'la Kurumlar Vergisi Kanunu'na Eklenen Geçici 28. Maddenin Uygulaması
    GARİP AYAZ************** ERDAL SÖNMEZ******
    Hesap Uzmanı************ * Hesap Uzmanı
    1. İŞTİRAK HİSSELERİ VEYA GAYRİMENKULLERİN SATIŞINDAN DOâ„AN* KAZANÇLARA İLİŞKİN İSTİSNA UYGULAMASI
    1.1. Genel Açıklama
    İştirak hisseleri ve gayrimenkullerin satışından elde edilen kazançların sermayeye ilave edilmesi şartıyla kurumlar
    vergisinden istisna edilmesi, Kurumlar Vergisi Kanunu'na 2970 sayılı Kanun'la eklenen Geçici 10. madde hükmüyle 1984 ve
    1985 yılları için getirilmiş, 3239 sayılı Kanunla yeniden düzenlenen madde hükmünde istisna süresinin 1986, 1987 ve 1988
    yıllarında da uygulanması imkanı sağlanmıştır.
    Anılan maddenin birinci fıkrası 3332 sayılı Kanun'un 14
    2onur2 sun ile çbs nin bağlantısını bir türlü çözemedim resmiyette sun yüzde yüz yabancı sermayeli bir şirket çbs yi 100 kere satın alır mal varlığı ile sen nasıl bir bağlantı kurdun merak ediyorum ...

7. BİRLEŞME VE BİRLEŞME TÜRLERİ NEDİR?
    Birleşme, devrolunan şirketin malvarlığı karşılığında, bir değişim oranına göre
    devralan şirketin paylarının, devrolunan şirketin ortaklarınca kendiliğinden
    iktisap edilmesiyle gerçekleşir. Birleşmede en az bir şirket tasfiyesiz sona erer.
    Birleşmeyle devralan şirket devrolunan şirketin malvarlığını bir bütün halinde
    devralır.
    Birleşme iki türlü olur;
    1. Bir ticaret şirketinin diğerini devralması, “devralma şeklinde birleşme”
    2. Ticaret şirketlerinin yeni bir şirket içinde bir araya gelmeleri “yeni
    kuruluş şeklinde birleşme”
    Ticaret şirketleri ile ticareti işletmelerde aşağıda yer alan hallerde yapılan
    birleşmeler geçerli birleşmeler olarak kabul edilmektedir.
    1) Sermaye şirketlerinin; başka bir sermaye şirketiyle, kooperatifle,
    devralan şirket olmak şartıyla kollektif ve komandit şirketlerle,
    2) Şahıs şirketlerinin; başka bir şahıs şirketiyle, devrolan şirket olmak
    şartıyla sermaye şirketleriyle ve kooperatiflerle,
    3) Kooperatiflerin; başka bir kooperatifle, sermaye şirketiyle, devralan
    şirket olmak şartıyla şahıs şirketiyle,
    4) Devrolunan olmak şartıyla bir ticari işletmenin, bir ticaret şirketiyle
    birleşebilir. Suna şirkerket devroldu varlıkları oranında iştrak etti tek firma altında çalışıyorlar yani bizim orda ortalığımız var yoksa çağrıda bulunması gerekiyordu öyle bir kayıta veya bilgiye raslamadım.nipponla olan ortaklığında basında çıkan haberi yalanladı yani ortaklığımız devam ediyor dedi.bu konuda bilgi talep edersek itiraz edeceğini sanmıyorum bize cevap vermiyeceklerdir spkda vermiyecekir.normalde nipponla olan ortaklığa var dedi emin olun yok diyemiyecekler

8. 2onur2 üzgünüm sun hiç bir şirket alımı ve ortaklığı yok printaşla bahsettiğin diğer şirketler pasif şu an benim araştırmalarım fabrikayıda kendi içlerinde yandaşlarına yok rakamlara kiraya verildi diye söylenti var bunların 7 sülasinin bu gidişle kemikleri sızlar umarım varlık fonu bunlara el koyarda ilerde arazi satışından herkez ufakta olsa bir şey alır yoksa bunlar araziyide iç etmenin peşindeler tahminim.

Sayfa 52/989 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •