Sayfa 547/991 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 7923 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Don balığı yani Dardanel ton bile borsaya geri dönmüş.Şimdi fiyat olarak hiçte fena değil.Yeterki bir dikili ağacımız olsun.Bakarsın tutar.Yeşerir meyvesini yemek nasip olur.Çbs den umut dolu haberler bekliyoruz.

2. Şimdi mantıken şöyle düşünelim.Dardanel balık konservesinden nekadar satış yapabiliyor ki tüketicinin şirketi ayakta tutacak kadar alım yaptığına inanmıyorum.Dardanelde kazancının büyük çoğunluğunu borsadan sağlıyor.Bir diğeri Tukaş.Tukaş ürünü salçanın diğer şirketlerin ürünleri kadar beğenilip tüketildiğini sanmıyorum ama borsada Tukaş uçtu gitti.

İyi bir sermaye artırımı ile belki bizim Çbs şirketleri de A grubunda işlem görebilir.

Bu yazdıklarımı inşallah bizim patronlar okur.

3.  Alıntı Originally Posted by Santa_fe Yazıyı Oku
    Şimdi mantıken şöyle düşünelim.Dardanel balık konservesinden nekadar satış yapabiliyor ki tüketicinin şirketi ayakta tutacak kadar alım yaptığına inanmıyorum.Dardanelde kazancının büyük çoğunluğunu borsadan sağlıyor.Bir diğeri Tukaş.Tukaş ürünü salçanın diğer şirketlerin ürünleri kadar beğenilip tüketildiğini sanmıyorum ama borsada Tukaş uçtu gitti.

İyi bir sermaye artırımı ile belki bizim Çbs şirketleri de A grubunda işlem görebilir.

Bu yazdıklarımı inşallah bizim patronlar okur.
    Neden sermaye arttırımı (kar payı olamazmı)veya nasıl bir sermaye arttırımı (iç kaynaklardan) bedelsizmi nasıl olmalı sence.

4. A grubunda işlem görebilmek için sermayesi en az 100 milyon TL olması gerekiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.Biryerde öyle okumuştum.

Şirket ilk önce yani biz ky lerden önce kendi çıkarını düşüneceğini varsayıyorum.Yani ilk etapta tahsisli sermaye artırırımı olabilir bu bedelli olabilir belki.Şirketin büyük sermayedarları şirketteki hisse yüzdesini artırmak isteyecektir.Sonra şirket borsaya dönünce bu ellerindeki hisse stoğunu yavaş yavaş yüksek fiyattan satabilirler.

5. Șirketin sermaye hacmi büyüyünce biz ky leri azınlık gibi görecekler bizim kazanacağımız para büyük sermayedarlara çok görünmez belki.

6.  Alıntı Originally Posted by Santa_fe Yazıyı Oku
    Șirketin sermaye hacmi büyüyünce biz ky leri azınlık gibi görecekler bizim kazanacağımız para büyük sermayedarlara çok görünmez belki.
    Kapalı kutu hiç haber alamadığımız bir şirketler topluluğunun hisselerine sahibiz paylarımız belkide yavru şirketlerin önemi bu yüzünden belki çok değerli payların durumu hakim ortaklara çok görünebilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Santa_fe Yazıyı Oku
    A grubunda işlem görebilmek için sermayesi en az 100 milyon TL olması gerekiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.Biryerde öyle okumuştum.

Şirket ilk önce yani biz ky lerden önce kendi çıkarını düşüneceğini varsayıyorum.Yani ilk etapta tahsisli sermaye artırırımı olabilir bu bedelli olabilir belki.Şirketin büyük sermayedarları şirketteki hisse yüzdesini artırmak isteyecektir.Sonra şirket borsaya dönünce bu ellerindeki hisse stoğunu yavaş yavaş yüksek fiyattan satabilirler.
    Bu senaryo inşallah gerçekleşmez. Önce bedelsiz sonra bedelli olur. 😁

8. Borsaya dönebilmek için tek yol buysa ben bunada razıyım.Bedelli, bedelsiz, temettü hepsi belkide her yıl verilmeye başlanır.Yani büyük sermayedarların rüzgarıyla gitmek istediğimiz yere varırız.

Sayfa 547/991 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •