Sayfa 556/991 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 7928 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Çbs leri aldığımda varlıklarıyla tek geçtim altanatifsiz yatırım yapılcak bir şirketti borçlarını ödediğinde bu hisseyi almak çok zor olacağını biliyordum riske girdim aldım bağlı ortakları iştirakleri dolaylı ortakları eğer izahname açıklandığında haklıysam bu hisseyi kimse bir iki cümleyle ifade edemez iflası verilen şirketlerin mesela şeker piliçin tasfiye içlemleri mahkeme kararları çarşaf çarşaf açıklanıyor battı bitti öldü denilen şirketten tık yok bir tıkırdarsa ben birşey demiyorum ogün geldiğinde bakarız batık olan şirketlerin varlıklarını açıklada hiç tereddüt yaşanmıyor burda iflas ertelemede başladı tuaflıklar nasıl inanacaksın basında çıkan bir kaç habere iflası verilen şirketlere ne oldu o bile açık değil inandırıcı olsa tasfiye memurluğu arsaları kimin aldığını kaça aldığını alan şirketin iflas eden şirketle ortaklığı varmı yokmu bunları açıklaması gerekiyor a şirketi batır bağlı ortaklığı b şirkete yatır dolaylı ortağı c şirketine kaçır ne sonra şirketin içi boş yemişler bitirmişler ne ala tertemiz tezgah kıl kopmadan tıraş ne diyeyim bilemiyorum.

2. Bugün Marshall bayisi olan bir arkadaşımla otururken çbs malatya dağıtıcısının başka bir boya firmasından da dağıtıcılık aldığını söyledi. Çbs nin fason üretim yaptırdığından bahsetti. İkinci bir bayilik almasının sebebi olarak şirkete güvenmemesi olabilir diye ekledi.

3. Çbs istediği firmaya şartlarını kabul ettiği sürece üretim pazarlama reklam işlerini verebilir.marshala diyo ya iştirak edebilir fon ihraç edebilir şirket kurabilir devredebilir devralabilir yatırım amaçlı arsa alabilir vs sıkıntı onlar için olmaz sıkıntı bizim için olur açıklama bilgi ve belge gizlendiği için yani hoş bir şey değil bence bize karşı alışkınızda spk ya karşı ayıp oluyor spk bile bu konuda dertli .

4.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Çbs leri aldığımda varlıklarıyla tek geçtim altanatifsiz yatırım yapılcak bir şirketti borçlarını ödediğinde bu hisseyi almak çok zor olacağını biliyordum riske girdim aldım bağlı ortakları iştirakleri dolaylı ortakları eğer izahname açıklandığında haklıysam bu hisseyi kimse bir iki cümleyle ifade edemez iflası verilen şirketlerin mesela şeker piliçin tasfiye içlemleri mahkeme kararları çarşaf çarşaf açıklanıyor battı bitti öldü denilen şirketten tık yok bir tıkırdarsa ben birşey demiyorum ogün geldiğinde bakarız batık olan şirketlerin varlıklarını açıklada hiç tereddüt yaşanmıyor burda iflas ertelemede başladı tuaflıklar nasıl inanacaksın basında çıkan bir kaç habere iflası verilen şirketlere ne oldu o bile açık değil inandırıcı olsa tasfiye memurluğu arsaları kimin aldığını kaça aldığını alan şirketin iflas eden şirketle ortaklığı varmı yokmu bunları açıklaması gerekiyor a şirketi batır bağlı ortaklığı b şirkete yatır dolaylı ortağı c şirketine kaçır ne sonra şirketin içi boş yemişler bitirmişler ne ala tertemiz tezgah kıl kopmadan tıraş ne diyeyim bilemiyorum.
    son satırlar ne güzel anlatmışın..bizde borsa içinde ve borsa dışında bir çok şirket patronunu özetlemişsin...

5. kimi ailesini ,kimi ortağını,kimi devleti ve dolaylı olarak tüyü bitmedik yetim hakkını .hepsinin amacı hırsı aynı para kolay harcanabilir haksız kazanılmış para...

6.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    kimi ailesini ,kimi ortağını,kimi devleti ve dolaylı olarak tüyü bitmedik yetim hakkını .hepsinin amacı hırsı aynı para kolay harcanabilir haksız kazanılmış para...
    Borsa bence mantık olarak güzel 10 binlirası olan biri faizdeki haram algısıyla yatırım yastık altına kayıyor hırsız korkusuyla yatırım olarak şirketlere kayıyor şirket istihdam yaratıyor ortaklık hakları tanıyor vergi avantajlarının yanında devlete vede herkese faydası oluyor finansal büyüme hiçbir zaman ihtiyaçlara cevap vermez işin özü borsayı kumar durumuna getirende devlet bindiği dalı kesiyor biz kastelli dönenlerini iyi biliriz finansal oyunlara borsayıda katarak şirketleri kirletenler yine kanunlar defter değeri 1 lira olan şirket 10 liradan işlem görüyorsa halka satılıyorsa buna izin veriyorsan haklı sebeplerin varsa var diyelim yeni şirket kurdun yatırımcıyı bir şekilde inandırdın faliyet giderlerini zarar gösterdin işte sorun başlıyor defter değeri 10lirayı veya 20 lirayı bulduğunda fiyatı neden yükselmiyor 1 lira 2 lirada sürünüyor halka 1liralık hisse 10liradan satılınca spekülasyon var maniplasyon var deniyor suçlu aranıyor müdahele edilmiyor defter değeri 10 lira olan hisse 25 kuruş olunca maniplasyon olmuyor spekülasyon olmuyor battı bitti oluyor patron blanço açıklamayınca patron blanço açıklamıyorsa bi hissede spekülasyon maniplasyon var denmiyorsa millet hisseyi almış zararın neresinden dönersen kar mantığı devreye giriyor patronda hisseyi bedavadan biraz pahalıya toplamış oluyor adalet fıs kanunlar tıs işte burda bizi yoluna koyanlarda hesap sormayanlar suçlu değilde ne bu hisseyi bizim gibi yıllarca taşıyanlara yatırıma emeğe inanan insanlara çok büyük kazık atılmıyormu ben bunu hazmedemiyorum adam üç beş ayda bir iki yılda para kazanacam diyenlere be üzülmem üzüldüğüm nokta bu kanunlar bizi keriz yerine koyuyor aslında bu kanunları uygulamayan yetkilerini kullanmayan görevini yapmayanlar bizi kullanıyor görelerini yapsalar çok daha iyi ve gerçek bir piyasaya kavuşulur %20 kar oh ne güzel şu emir iptallerini kaldırsalar üç kağıtçıların hepsi kafakalama çakılır sonra borsaya yatırımcı gelmiyor derler balonu yapanlar nedense şuçluyu hemen buluyor bu gidişatın sonu açık finansal büyüme , enflasyon , kiriz= ÇÖKÜŞ 10 yıl veya 20 yıl geri ondan sonra nerde hata yaptık diye düşün 1994 kırizini iyi hatırlamak lazım. Devleti yönetenler giren sıcak paranın bir gün çıkacağını unutmamalı körfez savaşında gelen göçler bulgaristandan gelen göçlerin 4veya5 katı göç aldık bu tür olayların kasıtlı ve sonucu sanki planlanmış gibi aslında büyüme açısından fırsat finansal açıdan sermayenin iyi takip edilmesi lazım balon yaratılmaya çalışılıyor gibi duruyor giren sıcak paranın çıkışı kolay olmamalı 1 yılda 100 de 200 kazandıran hisse bir haftada 100de kaybettirmemeli gerçi ne desek boş olan her zaman bize olacak .

7. Keyfimin kahyası kaçtı yine. Görenlerin, duyanların, bilenlerin bilhassa yakalayanların insanlık namına Ali Çavuşoğlu'na bildirmeleri önemle rica olunur. Hakan Atilla tahtası kapanan hisseler için olumsuz görüş bildirerek yapılabilecek bir şey yok demiş.

8.  Alıntı Originally Posted by garibanca Yazıyı Oku
    Keyfimin kahyası kaçtı yine. Görenlerin, duyanların, bilenlerin bilhassa yakalayanların insanlık namına Ali Çavuşoğlu'na bildirmeleri önemle rica olunur. Hakan Atilla tahtası kapanan hisseler için olumsuz görüş bildirerek yapılabilecek bir şey yok demiş.
    Adamlar haklı izahnameyi kapta göndermedikleri sürece açılmaz spknın onayı ve mkk şu tarafında kayıtlarının yapılması şartı var.

Sayfa 556/991 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •