Sayfa 600/989 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 7907 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Arkadaşlar dava zamanlarını zaman zaman buradan bazı yatırımcılar duyuruyorlar.Bizlere düşen zamanım varsa bu davalara gidip mahkemede mağdur tarafı olabilmek, inşaallah gitmek nasip olur da gidebiliriz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by cass67 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dava zamanlarını zaman zaman buradan bazı yatırımcılar duyuruyorlar.Bizlere düşen zamanım varsa bu davalara gidip mahkemede mağdur tarafı olabilmek, inşaallah gitmek nasip olur da gidebiliriz...
    Cbs boya mağduru olarak diyorum ki ; Dilekçe ile mahkeme ye başvurup,Dava ya mudahil olmadan , duruşmalara katılmak,hak elde etmek mümkün değildir.. Zaten bu tür davalar da sürüncemede bırakılıp, zaman aşımına ugratilip, dosyası kapatilir gider...
    Şahsen benim umudum yok.. Tüm arkadaşlara mutlu bayramlar diliyorum..

3. Sevgili arkadaşlar,öncelikle bayramınız mübarek olsun..Dilerim hakkımızda hayırlara vesile olur..Hak,hukuk,adalet aramaya gelince o bahsettiğiniz küçük yatırımcı garibanlar için Türkiye Cumhuriyetinde yoktur olsa dükkan sizin ki şayet olmuş olsaydı Devleti yönetenler bu güne dek ahlaksız ,dolandırıcı,hırsız şirket patronları tarafından haksızlığa uğratılmış mağdur edilmiş bizlerin haklarının alınıp tarafımıza iade edilirdi ve zalim patronlarında yaptıkları zulümler yanlarında kar kalmamış olurdu ama nerdeee bilakis bizim başlarımız patronlara tutulup soydurulmuş,dolandırılmış,hırsızlığa maruz kalmışızdır hükümet ve ortakları tarafından.. örnekmi; Muhalif partilertarafından İhlas holding ve ihlas finans mağdurları için Mücahit Ören hakkında (yargılansın diye) Parlementoy,meclise önerge verilmiş ancak Mücahit Ören'i karşılıklı çıkarlar için korup kollayan hükümet ve ortakları tarafından el birliği ile aklanmış önerge reddedilmiştir sizlerinde bildiği üzere..Ben gerçek olanları yazıyorum asla hayal ürünü satmıyorum 18 yıldır bu hükümete oy veriyordum ama bir daha asla böyle bir yanlışın içinde asla olmayacağım..Parlementoda oy verilecek güvenilir parti varmıdır diye sorarsanız yok be kardeşim şayet olsaydı şimdiye dek adil kucaklayı bir hükümet tarafından yönetiliyor olurduk..Hırsız,dolandırıcı iş adamları hükümetlere destek veriyor sonrada devlet para musluklarını,vanalarını kendi kasalarına kanalize edip keselerini rahat rahat korkmadan çekinmeden dolduruyorlar açıklarıda biz gariban fakir fukaralara verdiğimiz vergilerle kapttırıyorlar yapanında yanında kar kalıyor malesef..Allah ıslah eylesin sizi hırsız,dolandırıcı CBS Printaş'ın sahipleri Çavuşoğulları...'2006 yılında içleri boşaltılıp hileli iflas ettirilen Lio Yağ Sanayi ve Ünal Tarım Ürün şirketleri hisselerinde yüz bin tl param battı buhar olup uçtu gitti kimlerin umurunda bizi bize güvenin borsadaki türk şirketlerine yatırım yapın diyen zamanın Başbakanı kendileri Dolar'a ,Yuro'ya,Araziye,Altın'a yatırım yaptılar onlar kazandı biz hep kaybettik...Diyormki;kimi kime şikayet edeceksiniz hak arayacaksınız ..Bilmem anlatabildimmi..

4. Önemli olan bizleri madur eden şirket yöneticilerinin yani patronların hukukun çiğnendiğine dair apaçık deliller ve belgeler varsa buna rağmen mahkemede adalet yerini hak ettiği seviyede bulmuyorsa iyi ozaman bizde haydutluk, hırsızlık yapalım.Suçlunun suçunu ortaya çıkaracak kabiliyette birileri mutlaka vardır.Borsadaki düzenbazlığı sadece şu anki hükümetle bağdaşlaştırmıyorum.Borsanın geçmiş tarihinde bunlar yaşanmış olaylardır.Hatanın bir kısmıda bize ait.Hissesini aldığın veya almayı düşündüğün şirketi iyi incelemeden tirene binersen böyle şeylerle karşılaşırsın.Borsada hiçbir şirketin yüzde yüz güvencesi yok.Zaten borsaya adım attıysan dayak yemeyide göze alman gerek.

5. Arkadaşlar umutsuzluğa kapılmak kimseye bir şey kazandırmaz. Ben şahsım adına hesabımda hisse var ve sonuna kadar devam etmeyi düşünüyorum. Hiç bir zaman pes etmeyeceğim ve de etmedim. Mahkemelere gelince orada ki hakim ve savcılar sonuçta bizlerin ve sizlerin çocukları lütfen yargımızı bu kadar ayaklar altına almayalım. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Yanlış yapanlar eninde sonunda cezalarının karşılığını çekerler. Hepimiz bir mum ışığı kadar da olsa umudumuzun peşinden gitmenin kimseye bir zararının olmayacağını düşünüyorum....

6.  Alıntı Originally Posted by cass67 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dava zamanlarını zaman zaman buradan bazı yatırımcılar duyuruyorlar.Bizlere düşen zamanım varsa bu davalara gidip mahkemede mağdur tarafı olabilmek, inşaallah gitmek nasip olur da gidebiliriz...
    Akıllı mantıklı yorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Şimdi birde şöyle bir durum var..
    Biliyorsunuz , Geçtiğimiz günlerde Ak partisi , Başta dolandırıcılar olmak üzere birçok suçlu için af kanunu çıkardı ve 60.Bin Mahkum tahliye oldu ve suç dosyası kapatıldı..O da yetmezmiş gibi 2020 Aralık ayına kadar görülecek ve sonuçlanacak davalardan mahkûmiyet alacak suçlular da ,af kapsamında...Yaani; Çavuşoğlu ailesi herhangi bir davadan ceza alsa bile,af kanunundan yararlanıyor..Eeee ,geriye ne kalıyor.? Parası batan, canı yanan, ailesi dağılan,huzuru bozulan hissedar insanlar...Demem o ki; Türkiye de kanunlar zenginleri ,fakirlerden korumak için var...
    Benim de lio yağ da param battı.. Şirketi borsadan artıklarında ,Sultanahmet /İstanbul Adliyesi ne gittim.Davalar müdahil olayım, hakkımı arayayım diye...Birde öğrendim ki lio yağ şirketi ve yöneticileri hakkında 17.tane dava dosyası var...Dosyalar raflarda beklemekten tozlanmış, sararmış, solmuş... Hangi birisini takip edip,kimden ne alacaksın..Ortada birşey yok ki..Mecburen Elimi cebime soktum, döndüm geldim geriye..Cbs boya/printas da durum farklı olsa da, kanunlar suçlu dan yana...Maalesef acı gerçek....

8.  Alıntı Originally Posted by Santa_fe Yazıyı Oku
    Önemli olan bizleri madur eden şirket yöneticilerinin yani patronların hukukun çiğnendiğine dair apaçık deliller ve belgeler varsa buna rağmen mahkemede adalet yerini hak ettiği seviyede bulmuyorsa iyi ozaman bizde haydutluk, hırsızlık yapalım.Suçlunun suçunu ortaya çıkaracak kabiliyette birileri mutlaka vardır.Borsadaki düzenbazlığı sadece şu anki hükümetle bağdaşlaştırmıyorum.Borsanın geçmiş tarihinde bunlar yaşanmış olaylardır.Hatanın bir kısmıda bize ait.Hissesini aldığın veya almayı düşündüğün şirketi iyi incelemeden tirene binersen böyle şeylerle karşılaşırsın.Borsada hiçbir şirketin yüzde yüz güvencesi yok.Zaten borsaya adım attıysan dayak yemeyide göze alman gerek.
    O zaman burada ne işin var şayet mağdur değilsen..
    Son düzenleme : wise stockbroker; 26-05-2020 saat: 18:34.

Sayfa 600/989 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •