Sayfa 604/989 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Çocukluğumuzdan buyana Allah korkusu devlet korkusuyla büyüdük Allah baba çarpar devlet baba döver düşünüyorum da Allah'ı Devleti çocuk nereden bilsin cahil insanı nasıl kontrol edebilirsin ki büyüdükçe insan anlıyor okula başladık öğretmen dayağı askere gittik üsteğmen dayağı kavgaya karıştık polis dayağı haklımıyım haksız mıyım meselesi değil adaletin kestiği parmak acımaz biz böyle gördük olsun varsın 9 parmağım feda olsun o adalet hangi parmağı kesmemesi gerektiğini bilir canımın acısından daha çok umutlarımın hayallerimin kesilmesi Allah verdiği canı devlet verdiği parayı bir gün geri alır da ağrıma giden o değil hak yeme meselesi devlet hakkım olanı verdide biz mi devlete olan borcumuzu vermedik üzüldüğüm konu umutlarımın hayallerimin verdiğim sözlerin yapmam gerekenleri yapamıyor olmam.

2.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Çocukluğumuzdan buyana Allah korkusu devlet korkusuyla büyüdük Allah baba çarpar devlet baba döver düşünüyorum da Allah'ı Devleti çocuk nereden bilsin cahil insanı nasıl kontrol edebilirsin ki büyüdükçe insan anlıyor okula başladık öğretmen dayağı askere gittik üsteğmen dayağı kavgaya karıştık polis dayağı haklımıyım haksız mıyım meselesi değil adaletin kestiği parmak acımaz biz böyle gördük olsun varsın 9 parmağım feda olsun o adalet hangi parmağı kesmemesi gerektiğini bilir canımın acısından daha çok umutlarımın hayallerimin kesilmesi Allah verdiği canı devlet verdiği parayı bir gün geri alır da ağrıma giden o değil hak yeme meselesi devlet hakkım olanı verdide biz mi devlete olan borcumuzu vermedik üzüldüğüm konu umutlarımın hayallerimin verdiğim sözlerin yapmam gerekenleri yapamıyor olmam.
    Değerli 2onur2 kardeşim. Öncelikle foruma verdiğiniz bilgiler er den dolayı size teşekkür ederim.
    İnançlı bir insan olduğunuzu düşünerek yukarıdaki yazınızda haşa 'Allah baba' ifadesinin maksadı aşan bir ifade olduğunu belirterek bunu düzeltmek istiyorum.

Evet, Allah Kahhar'dır, Müntekim'dir ve zalimleri asla cezasız bırakmaz ve mazlumların hakkını onlardan alır.

Ama Allah'ın Zat ı Uluhiyeti, haşa baba ve çocuk sahibi olmaktan ve noksan sıfatlardan münezzehtir.

Yanlış anlamamanız temennisiyle. Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by koz42 Yazıyı Oku
    Değerli 2onur2 kardeşim. Öncelikle foruma verdiğiniz bilgiler er den dolayı size teşekkür ederim.
    İnançlı bir insan olduğunuzu düşünerek yukarıdaki yazınızda haşa 'Allah baba' ifadesinin maksadı aşan bir ifade olduğunu belirterek bunu düzeltmek istiyorum.

Evet, Allah Kahhar'dır, Müntekim'dir ve zalimleri asla cezasız bırakmaz ve mazlumların hakkını onlardan alır.

Ama Allah'ın Zat ı Uluhiyeti, haşa baba ve çocuk sahibi olmaktan ve noksan sıfatlardan münezzehtir.

Yanlış anlamamanız temennisiyle. Saygılar
    Koz 42 kardeşim uyarınız için teşekkür ederim arapçaya hakim olduğunuz ve bilgi sahibi olduğunuz konusunda tereddüttüm yok Rabbimizin ilk ayeti Hira mağarasında yaradan Rabbinin adı ile oku diye geldiğini bilirim Rabbimizin ilmi sonsuzdur ve biz bilmek ve bildirmekle de mükellefiz neyi biliyorsak bilelim sonsuz bilgiye ulaşamayız insanlar zincirin halkası gibi birbirine bağlıdır kainatın düzeninde böyledir herşey bir düzen içinde hareket eder maksadım 4.5 yaşlarında çocuğun bunları algılaması zordur anlıyacağı bir dil bulmak gerekir ve insan yaşadıkça Rabbini ve devletin nasıl işleyişini anlamaya çalışır hilafet bilgisine sahip olanlar daha iyi bilirler adalet kelimesi içi doldurulamayacak kadar çok geniştir onun için kusurum varsa affını dilerim ve benim ne demek istediğimi anlamanı umuyorum hayat bir adımla başlıyor ve emaneti teslim edene kadarda devam ediyor bildiğimizi sandığımız kusurlarımız elbette olabilir niyetler iyiyse sonuca her zaman ulaşmak mümkündür.

4. printaş gayri menkul yatırım ort...ne güzel yakışır..hayal benim düşüncem....

5. Ahhhh ahhh duy sesimizi SPK ömrümüz beklemekle geçti, gitti gidiyor com olduk bizim Dalton kardeşlerden de haber yok atlarımı kaçırdılar atlarmı bunları kaçırdı Üsküdar'dan da geçmemişler yolunu mu şaşırdılar acep ne iştir avrupayamı uzadılar bir türlü gelemediler iki şirketti gittiler altı şirketle mi geliyorlar düşünmekten bi haller oldu bize.

6.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Ahhhh ahhh duy sesimizi SPK ömrümüz beklemekle geçti, gitti gidiyor com olduk bizim Dalton kardeşlerden de haber yok atlarımı kaçırdılar atlarmı bunları kaçırdı Üsküdar'dan da geçmemişler yolunu mu şaşırdılar acep ne iştir avrupayamı uzadılar bir türlü gelemediler iki şirketti gittiler altı şirketle mi geliyorlar düşünmekten bi haller oldu bize.
    Onur kardeşim; siz burada yazarak, bizde okumakla ömrümüzden ömür gitti. Burayı hiç boş bırakmadın buraya çok hakkın geçti, hakkını helal et. Belli ki bu şirket borsaya dönmeyecek, niyetleri olsaydı çoktan dönerlerdi. Niyetleri neyse onlara Allah on katını versin.

7. Bizim Daltonlar ata bindi bizde ya nasip diyoruz kavun diye aldık bakalım ne çıkacak şirketler tasfiye edilmedi fes olmadı çorba kaynıyorda içinde ne var bilmiyoruz bakkal dükkanına bile gitsen koca tabela duruyor karşında bizim durum mahalle bakkalı ile kıyaslanamayacak kadar farklı durumda ilginç bi durum var bağlı ortakları olan fakat yokmuş algısı yaratılan konsolide blançoları açıklanmayan bir şirketler topluluğu ne dersin bilmem ama hak denen bir varlık kanun denen kitap adalet denen bir makam var bilmem ne kadar vardır yoktur bekleyip göreceğiz.

Sayfa 604/989 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •