Sayfa 611/990 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 7915 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. 10 yıldır olmamış, bundan sonra olurmu? ihtimal düşük.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    yazanlarda yazmaz oldu..haber yok ,hayal yok,geçmiş yok.. neolacak bu halimiz.garibancada yazmaz oldu..
    O yazmaz oldu dediğin şahıs sanki gerçek yatırımcıların dostumuyduda biz bilemedik sen dalgamı geçiyorsun buradaki gerçek Çbs mağdurlarıyla..yaklaşık 1 yıl öncesiydi sanırım yine böyle çavuşoğullarından bahsediyorduk yorumlarımızla bizi çok mağdur ettiklerini haksızlık ve zulüm yaptıklarını hakkımızı yediklerini onlara hakkımızı helal etmeyeceğimizi yazıp çiziyorduk ki o şahıs atladı ortaya bana ''Çavuşoğulları sana zorlamı hisse aldırdı almasaydın'' gibi laflar etti hatta Çavuşoğullarına övgüler yağdırdı ..Şimdi soruyorum size o İ'in arkadaşı olduğunuza göre siz kimsiniz buradaki ÇBS şirketleri mağdurlarının yanında olan gerçek kadim dostlarımı yoksa o İ arkadaşınızla çavuşoğlunun beslediği ç ve i sürüsümü..

3. benim için laflarının ve dokundurmakarın önemi yok ben o katagoride değilim.tamammıyla toyata ve arsa hikaye sine aldanan şirket yöneticilerin mağduruyum .burada yazıyorum fabrikaya yakınım ufakta olsa gerçek mağdurları kendi çapınça bilgi vermek .belki birilerine burda yazılanlardan faydam olur.bence herkez kendince ufakta olsa araştırma yapsın..sana soruyorum sen mağdurmusun yoksa öğlesine laf olsun diyemi yazıyorsun.mağdursan vardır bir fikrin nede olsa yatırım yaptın.ne olur sonumuz

4.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    yaparmı sence 2.onur.2.. o tarihte kaç kişi çekti tahtaya bu ve bunun gibi haberlerle .ben toyata haberine yenik düştüm...
    Bir şey demiyorum çok şey gizleniyorsa arkasında muhakkak önemli şeyler olmalı konsolide blanço yok değerleme raporları yok genel kurul yok lafta herşey bitmiş bu işler lafla yürüyorsa adalet dediğimiz o dağlara karlar yağar sıradan efnaf bile devlete karşı yükümlülükleri var devletin bu işleri çözmesi gerekir 6 yıldır laftan başka bir özel durum açıklaması yapılmadı bize konsolide blanço genelkurul değerleme raporları lazım. Hani devlet pay sahiplerini koruyordu buna inancımız tükeniyor
    çavuşoğulları devletten büyükmü yoksa devlet aciz duruma düşer hiç bir yatırımcı devlete güvenerek yatırım yapmaz bunun adı belli bu işte bir art niyet var diye düşünmeye başladım adalet sistemi mi çöküyor hiç bir hakim özel durum açıklaması yapmıyor dava var deniyor ortada belge yok nipponla olan ortaklık devam ettiğine dair kap açıklaması var yok algısı neden yaratılıyor yanıt bekleyen sorular çok bağlı ortaları yoluna devam ediyor şirketin tasfiyesi yok feshi yok hakim ortakların işi tıkır tıkır gidiyor .
    .
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
    ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereç.San.A.Ş., Türkiye'de yerleşik Toyota Motor Europe Adapazarı Fabrikası'ndaki otomobil üretimleri için gerekli olan tüm gövde
    katoforez boyalarının Türkiye'de üretilmesi işini üstlenmiştir.
    Halen devam etmekte olan diğer OEM boyaların üteritim ve satışında olduğu gibi sözkonusu boyaların üretim ve satışı işi de Nippon Paint Co. (Japonya)
    ve Nippon Paint Boya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti ile olan know - how ve satış işbirliği anlaşmaları çerçevesinde gerçekleştirilecektir. Sözkonusu boyaların fiilen
    üretim ve satışına 2012 yılının 2. Yarısından itibaren başlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla *duyurulur.

5. Şirket anlaşmanın bitmediğinin belgesini özel durum açıkladı yaparak kamuyu aydınlattı bu birleşmeden dolayı anlaşma bitmiş olsaydı yönetmeliklere göre tasfiye edilirdi sonuç belirsiz niyetler belli değil.
    .
    .AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Şirketimizin teknolojik ve ticari işbirliği içerisinde olduğu Nippon Paints- Japonya ve Türkiye'de mukim sınırlı sorumlu
    kuruluşu NPTR Ltd. Şti ile halen yürürlükte olan anlaşmamızın yıl sonunda (31.12.2013) sona erebileceğine dair spekülatif haberlerin basında yer aldığı
    görülmüştür. Söz konusu anlaşmanın sona erdirilmesi ile ilgili ne Nippon Paints'den ne de NPTR Ltd. Şti. 'den tarafımıza bir bildirim yapılmamıştır. İlgili
    anlaşmanın 8.1 maddesi *açıkca '' anlaşmanın uzatılması ya da sona erdirilmesi, tarafların birlikte istişare etmeleri ile karara bağlanır'' olduğunu belirtmektedir.
    İlgili taraflar ile böyle bir görüşme yürütülmemektedir.

6. sonuç son açıkladığı bilanço.geçmiş geçmiş olsun mu diyor sence 2 onur 2..sen ce ne anlam taşıyor son bilanço..

7. Son blanço düzenlenmemiş yani yok hükmündedir TTK 397 madde 2.fıkrası.
    çbs printaşın ana sözleşmesi.
    .Bölüm VIII:
    Çeşitli Hükümler:
    Genel Kurul Toplantıları, Sermayenin Azaltılması ve Tasfiyeye Ait İlanlar:
    Madde 30:
    Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanunun 37. maddesinin 4. fıkrası mahfuz kalmak kayıt ve şartıyla
    İstanbul’da sabah gazetelerinden biri ile en az onbeş gün önceden yapılır.Türk Ticaret Kanun’nun
    397 ve 438 maddeleri hükümleri tatbik olunur.Yapılacak ilanlarda Sermaye Piyasası Kanunu ve
    ilgili mevzuat hükümlerine uyulur.
    .
    Türk Ticaret Kanunu 397. Madde.
    .
    .ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Denetleme
    A) Genel olarak
    MADDE 397- (1) (Değişik: 26/6/2012-6335/18 md.) Dördüncü fıkra uyarınca denetime
    tabi olan anonim şirketlerin ve şirketler topluluğunun finansal tabloları denetçi tarafından, Kamu
    Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunca yayımlanan uluslararası denetim
    standartlarıyla uyumlu Türkiye Denetim Standartlarına göre denetlenir. Yönetim kurulunun yıllık
    faaliyet raporu içinde yer alan finansal bilgilerin, denetlenen finansal tablolar ile tutarlı olup
    olmadığı ve gerçeği yansıtıp yansıtmadığı da denetim kapsamı içindedir.
    (2) (Değişik: 26/6/2012-6335/18 md.) Denetime tabi olanlar, hazırlanmış olan finansal
    tablolarının denetimden geçip geçmediğini, denetimden geçmiş ise denetçi görüşünü ilgili
    finansal tablonun başlığında açıkça belirtmek zorundadır. Bu hüküm, yönetim kurulunun yıllık
    faaliyet raporu için de uygulanır. Denetime tabi olduğu hâlde, denetlettirilmemiş finansal tablolar
    ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, düzenlenmemiş hükmündedir.
    (3) Şirketin ve topluluğun finansal tabloları ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu,
    denetleme raporunun sunulmasından sonra değiştirilmişse ve değişiklik denetleme raporlarını
    etkileyebilecek nitelikteyse, finansal tablolar ile, birinci fıkra çerçevesinde yönetim kurulunun
    yıllık faaliyet raporu yeniden denetlenir. Yeniden denetleme ve bunun sonucu, raporda özel
    olarak açıklanır. Denetçi görüşünde de yeniden denetlemeyi yansıtan uygun eklere yer verilir.
    (4) (Ek: 26/6/2012-6335/18 md.) 398 inci madde kapsamında denetime tabi olacak
    şirketler Cumhurbaşkanınca belirlenir.(1)
    (5) (Ek: 28/3/2013-6455/80 md.) Dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan anonim şirketler
    ile 4572 sayılı Kanun kapsamındaki kooperatifler ve bunların bağımsız denetime tabi olmayan üst
    kuruluşları bu fıkra hükümlerine göre denetlenir. Denetime ilişkin usul ve esaslar ile bu fıkra
    uyarınca denetim yapacak denetçilerin niteliklerine, uyacakları etik ilkelere, görev ve yetkilerine,
    seçilmelerine, görevden alınmalarına veya ayrılmalarına; denetimin ve denetim raporlarının
    içeriğine ve raporun genel kurula sunulmasına ilişkin hususlar Cumhurbaşkanınca çıkarılacak
    yönetmelikle düzenlenir. Kanunun denetçinin sorumluluğuna ilişkin hükümleri, bu fıkra uyarınca
    denetim yapacak denetçilere de kıyasen uygulanır.(1)
    (6) (Ek: 28/3/2013-6455/80 md.) Beşinci fıkra kapsamında denetime tabi olduğu hâlde
    söz konusu denetimi yaptırmayanların finansal tabloları ve yönetim kurulu yıllık faaliyet raporu
    düzenlenmemiş hükmündedir.....?.
    .
    .
    .Neden bize bilgi verilmediği şahsım açısından açık devletle ne zaman helâlleşeceğiz onu devlet biliyor.?

8. ––––––––––
    (1) 2/7/2018 tarihli ve 700 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 192 nci maddesiyle 397 nci maddenin
    dördüncü fıkrasında yer alan “Bakanlar Kurulunca†ibaresi “Cumhurbaşkanınca†şeklinde ve beşinci
    fıkrasında yer alan “Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca†ibaresi
    “Cumhurbaşkanınca†şeklinde değiştirilmiştir.

Sayfa 611/990 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •