Sayfa 650/989 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. O halde bizim umutla beklememiz için ortada hangi sebep kaldıki yani anladığım kadar borsa kotuna tekrar dönebilmesine tüm kapılar kapalı kaldıki çavuşoğullarının öyle insani beklentileri ve girişimleride yok gayet hallerinden memnunlar çünkü borsa kotundan çıkarılma sebebinide kendileri isteyerek bilinçli olarak yaratmışlardı..Spk ve bist'in tüm uyarılarına çağrılarına kayıtsız ,duyarsız kalmışlardı çok iyi hatırlıyorum..Bunu neden yapmış olurlar şirketlerini borsa kotundan attırmak için yoksa iyi niyetli olmuş olsalardı adam gibi şirketlerine sahip çıkarlar çoktan borsa kotuna tekrar dönmüş olurlardı..Şahsen benim %5 bile ümidim kalmamıştır çünkü bu güne dek kapanan yada borsa kotundan atılan hiçbir şirket geriye dönmemiştir..Geçmiş yıllarda tahtası kapanan şirketler tekrar borsa kotuna alınacak bu konuda çalışmalar yapılıyor diyorlardı yaklaşık 12 yıl oldu ama olumlu bir adım görmedik devlet yetkililerinde yani o haberde fos çıktı..2onur2 arkadaş ne dersin bu konuda varmı bir düşüncen fikrin..

2.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    O halde bizim umutla beklememiz için ortada hangi sebep kaldıki yani anladığım kadar borsa kotuna tekrar dönebilmesine tüm kapılar kapalı kaldıki çavuşoğullarının öyle insani beklentileri ve girişimleride yok gayet hallerinden memnunlar çünkü borsa kotundan çıkarılma sebebinide kendileri isteyerek bilinçli olarak yaratmışlardı..Spk ve bist'in tüm uyarılarına çağrılarına kayıtsız ,duyarsız kalmışlardı çok iyi hatırlıyorum..Bunu neden yapmış olurlar şirketlerini borsa kotundan attırmak için yoksa iyi niyetli olmuş olsalardı adam gibi şirketlerine sahip çıkarlar çoktan borsa kotuna tekrar dönmüş olurlardı..Şahsen benim %5 bile ümidim kalmamıştır çünkü bu güne dek kapanan yada borsa kotundan atılan hiçbir şirket geriye dönmemiştir..Geçmiş yıllarda tahtası kapanan şirketler tekrar borsa kotuna alınacak bu konuda çalışmalar yapılıyor diyorlardı yaklaşık 12 yıl oldu ama olumlu bir adım görmedik devlet yetkililerinde yani o haberde fos çıktı..2onur2 arkadaş ne dersin bu konuda varmı bir düşüncen fikrin..
    Bence bizim derdimiz adalet çavuşoğullarının benim açımdan %25 paya sahip olan hakim ortak konumunda bile olmayan printaşta çbs holdingi temsil eden tüzel bir kişi borsada %1le %5le patron olanlar var neden printaşta bu kadar sorun yaşıyoruz 5 yıl iflas erteleme şirket kayyum gözetimindeydi hiç bir açıklama yapılmadı çavuşoğulları hakkında suç duyurusu yapıldı ne oldu adalet bir açıklama yaptı mı yönetimde olan Dalton kardeşler suçlu olsalardı dava açılmış olsaydı 2019 yılında yönetim kurulu başkanı ve üye seçilemezlerdi hukuka aykırı veya aklanmış olmaları gerekirdi tescil gerektiren konular bunlar özel durum açıklaması yapılmalı ticaret sicil gazetesinde yayınlanması gerekir yinede adalet. diyorum haklı haksız kimse bir sonuca varılmalı bu şirketler kurumsal şirketler çavuşoğullarının şahsi malı değil genel kurul kararı ve tescil gerektiren konulara uymaması mümkün değil çavuşlar ya devleti tanımıyor yada devleti temsil eden makamlar işini yapmıyordur. Rabaklarda Fiziki hisselerin kaydı yapılması gerekirken verilen cevaplar vahim 2026ya kadar süre tanındığı halde devletin kapılarının hepsi bize kapalı hayır diyorum adalet devlet niye var yaaa baba kapısı yada devlet kapısı asla kapalı olmaz pay sahiplerinin hakları ana yasa güvencesinde çavuşoğulları kim devletmi çavuşlara tabi çavuşlarmı devlete tabi ben çavuşlara vergi vermiyorum devlete vergi veriyorum asker polis hakim kamu görevlileri hakkımı korusun diye çalınacak kapı danışılacak konu varsa devleti bilirim kimseyi tanımam yiğit ölür bu devlette hakkı yenmez yiyenin kursağında kalır birgün çıkar çıktığınada çok şahitte oldum ne kanı nede hakkı bu milletin yerde kalmaz vatana olan borçta asla bitmez.

3. Kymetli 2onur2 kardeşim,haklısınız ve hepimiz haklıyız ancak ortada bir sıkıntı,mağduriyet olduğu aşikar fakat biz mağdur yatırımcıların sesini duyan cidiye alan bu konuda çözüm üreten ilgili alakalı duyarlı devlet mercii ve kurumu yok galiba bu konuda aklın yolu bir yani hemfikiriz ama çaresisiz banamı sordunuz almasaydınız yapmasaydınız şirketi iyi seçseydiniz gibi mantıksız manasız sağlıksız fikirler düşünceler bana necilik gibi sorumsuzluk hal ,hareket ve tavırları olduğu sürece halbuki bizi borsaya borsa şirketlerine yatırım yapın faiz haram döviz almayın gibi nasihati edenlerde zaten belli o zaman bu çelişki niyeki biz vatandaşlara sırtınızı dönüyorsunuz soyguncu, hırsız,dolandırıcı,şaibeli işler çevirip şirketlerinin içini boşaltan sonrada çeşitli bahanelerle şirketi iflas ettiren yada Çbs Printaş şirketlerinde olduğu gibi kitabına uydurulup danışıklı dövüş misali borsa kotundan atırılan bu adaletsizliğe,hakkaniyetsizliğe vesile olan şirketler sahibi paronlardan yana oluyorsunuz hani adalet mülkün temeliydi diye sormazlarmı adama..Allah hakkımızı,haklı hukukumuzu kimsenin yanına kar bırakmasın..Knuşulacak çok haksızlıklar var ancak başını ağırtmayayım kardeşim..Teşekkür ederim bilgilerin,düşüncelerin için..Allah'a emanet ol..Selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    Kymetli 2onur2 kardeşim,haklısınız ve hepimiz haklıyız ancak ortada bir sıkıntı,mağduriyet olduğu aşikar fakat biz mağdur yatırımcıların sesini duyan cidiye alan bu konuda çözüm üreten ilgili alakalı duyarlı devlet mercii ve kurumu yok galiba bu konuda aklın yolu bir yani hemfikiriz ama çaresisiz banamı sordunuz almasaydınız yapmasaydınız şirketi iyi seçseydiniz gibi mantıksız manasız sağlıksız fikirler düşünceler bana necilik gibi sorumsuzluk hal ,hareket ve tavırları olduğu sürece halbuki bizi borsaya borsa şirketlerine yatırım yapın faiz haram döviz almayın gibi nasihati edenlerde zaten belli o zaman bu çelişki niyeki biz vatandaşlara sırtınızı dönüyorsunuz soyguncu, hırsız,dolandırıcı,şaibeli işler çevirip şirketlerinin içini boşaltan sonrada çeşitli bahanelerle şirketi iflas ettiren yada Çbs Printaş şirketlerinde olduğu gibi kitabına uydurulup danışıklı dövüş misali borsa kotundan atırılan bu adaletsizliğe,hakkaniyetsizliğe vesile olan şirketler sahibi paronlardan yana oluyorsunuz hani adalet mülkün temeliydi diye sormazlarmı adama..Allah hakkımızı,haklı hukukumuzu kimsenin yanına kar bırakmasın..Knuşulacak çok haksızlıklar var ancak başını ağırtmayayım kardeşim..Teşekkür ederim bilgilerin,düşüncelerin için..Allah'a emanet ol..Selamlar..
    Haklıyız haklı olduğumuza inananlardanım haklıyken haksız duruma düşmek istemem öyle zamanlar yaşadımki öğretmenden imamdan askerden polisten dayak yedim kulak zarımın patladığı yıllarca tedavi görmek zorunda kaldığım günler oldu ama kin gütmedim öç almak için fırsat kollamadım hep sabır dedim faiz haram dediler haklısın bende inandım asla faize para yatırmadım altın erkeğe haram dediler nikah ve eşimin istekleri
    ve yüzük haricinde takmadım ve almadım dolar yabancı para ve vatanımıza zarar veriyor kalkınmamıza engel oluyor dediler bir tek dolar dahi almadım borsa yatırım yeri kumar yeri değil dediler alsat hiç yapmadım kimseye yüksek fiyattan sattım deyip karşı tarafın üzüntüsüne sevinmedim bu yazdıklarıma birileri inanmaya bilir devletin arşivleri beşiğe kadar gizlidir yalanım varsa ispat etsinler kendi payım olan printaşlarda %40 rabaklarda % 33 hissem devletime feda olsun.

5. Bazı insanların parası
    Bazı insanların canı
    Bazı insanların evladı
    Bazı insanların bekası
    Bazı insanların ahireti
    Önemlidir
    Hayat neyi kazandığınla değil neyi feda etiğinle değer kazanır

6. Yaşamak için bir sebebin varsa asla vaz geçme gidinden çok gelen de hayır vardır

7. Bu gün anlamsız olan belki yağrın anlam kazanacak peki ertesi gün.

8.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    İlgi (a) ve (c) kayıtı yazılarınızla, ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş. (CBS
    Printas). Santral Holding A.Ş. ve Rabak Elektrolitik Bakır ve Mamulleri A.Ş. hakkında Kurulumuza
    iletilen şikayetlerinize, ilgi (b) ve ilgi (d)'de kayıtlı yazılarımızla cevap verilmiştir. Bu defa ilgi (e)'de
    kayıtlı yazınızda, aynı şirketler hakkında bazı hususlar belirtilerek şikayetleriniz yinelenmektedir.

Anilan şirketlere ilişkin olarak, tarafınıza gönderilen ilgi (b) ve (d) kayitlı cevabi yazılarımızda
    belirtilen hususlar geçerliligini korumaktadır. Diğer taraftan, Kurulumuzca CBS Printaş nezdinde
    yapılan incelemeler sonucunda kamuyu ilgilendiren tespit ve bulgular, Kurulumuzun 06.01.2017 tarih
    ve 2017/1 ile 15.06.2017 tarih ve 2017/22 sayılı bültenleri vasitasıyla kamuya açıklanmış olup,
    Şirket'i sermaye ve mal varlığı kaybına uğrattığı Kurulumuzca tespit edilen sorumlular hakkında
    Cumhuriyet Baş Savcılıklarına suç duyurularında bulunulmuştur.

Sermaye piyasalarında gerçekleşen işlemler, sermaye piyasası kurumları, halka açık şirketler ile
    sermaye piyasalarında faaliyette bulunan kişi ve kurumlara ilişkin olarak, gerekli görülen hallerde
    Kurulumuz tarafından incelemelerde bulunulmakta, yapılan incelemeler sonucunda tespit edilen
    hususlarla ilgili olarak gerekli yasal işlemler tesis edilmesi halinde, incelemelerin kamuyu ilgilendiren
    sonuçları Kurulumuzun internet sayfasında yer alan Duyurular bölümünde yayınlanan bültenler
    araciligiyla kamuya duyurulmaktadır

6102 sayili Türk Ticaret Kanunu'nun 553 üncü maddesinin birinci fıkrasında, kurucular, yönetim
    kurulu üyeleri ve yöneticilerin, kanundan ve esas sözleşmeden dogan yükümlülüklerini kusurlarıyla ihlal
    ettikleri takdirde, hem şirkete hem pay sahiplerine hem de sirket alacaklılarına karşı verdikleri
    zararlardan sorumlu oldukları hususu hükme bağlanmıştır. Bu itibarla, tarafinızca genel hukuk hükümleri
    çerçevesinde yasal koşulların oluşması halinde, Şirket'in kottan çıkarılmasında sorumluluğu bulunan
    kişiler hakkında hukuki yollara başvurulması mümkündür.

Reis bildiğin konular printaş borsadan mahkemesi bitmeden borsa yönetimi tarafından kot dışına atıldı şirketi kayyumlar yönetiyordu kontrol onlardaydı defter değeri 1.5 ken 2014te borsadan atıldık ve 2015te mahkeme borca batık olmadığı kararını verdi dava düştü borca batık olmayan şirket 2015ten beri haksız yere borsa dışında borsa kotundan ve kanun kapsamında çıkma şartları diye yönetmeliklerimiz var hiç bir kanuna uyulmadı bağımsız denetim ve genel kurul yapma mecburiyeti var bizim devletimizmi aciz de bunları çavuşoğullarına yaptıttıramıyor yoksa devletimizin makamları mı engel oluyor burda ciddi çelişkiler devletimiz engel oluyorsa niyeti ne yoksa ciddi sorunlar var demektir 25 kuruştan bu hisseleri birileri bilinçli bir şekilde topladı demektir bu hisseler kimde hakim ortak kim çavuşlar dan başka sorunlarda var demekki. Mahkemeler sanal değilse sonuç neden yok tasfiye yok fesih yok birleşme konususu varsa devir sözleşmesi yok devir varsa pay alım tebliği ve çağrı fiyatı yok tasfiye varsa tescil edilen bir belge yok bu nasıl bir adalet faili meçhul bir duruma döndü .
    .
    V - Kurucuların, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerin ve tasfiye memurlarının
    sorumluluğu
    MADDE 553- (1) Kurucular, yönetim kurulu üyeleri, yöneticiler ve tasfiye memurları,
    kanundan ve esas sözleşmeden doğan yükümlülüklerini kusurlarıyla ihlal ettikleri takdirde, (…)
    (2) hem şirkete hem pay sahiplerine hem de şirket alacaklılarına karşı verdikleri zarardan
    sorumludurlar. (1)(2)
    (2) Kanundan veya esas sözleşmeden doğan bir görevi veya yetkiyi, kanuna dayanarak,
    başkasına devreden organlar veya kişiler, bu görev ve yetkileri devralan kişilerin seçiminde
    makul derecede özen göstermediklerinin ispat edilmesi hâli hariç, bu kişilerin fiil ve kararlarından
    sorumlu olmazlar.
    (3) Hiç kimse kontrolü dışında kalan, kanuna veya esas sözleşmeye aykırılıklar veya
    yolsuzluklar sebebiyle sorumlu tutulamaz; bu sorumlu olmama durumu gözetim ve özen yükümü
    gerekçe gösterilerek geçersiz kılınamaz

Sayfa 650/989 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •