Sayfa 750/988 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7902 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    7 senedir doğru dürüst bilanço göndermemiş ,bakkal osman efendi bile her akşam evinde kar zarar alacak verecek hesabı yapıyor kaldiki halka açık olsa canım ortaklarım der sene de bir bildirim yapardı.neyse ara ara nostalji bile ruhumuzu rahatlıyor ... iyiki varsın hisse net.....
    Ortak sayısı 250 nin üzernde olan şirketler Halka açık şirket olur kanun kapsamına alınır yükümlülülleri bellidir kanun kapsamında çıkmak için payların geri alınması tebliğine uyulur bu durumda bağımsız denetim yapılır ve defter değerine göre ortaklara paraları ödenir

2. Kusuruma bakmayın 250 nerden aklımda kaldı bilmiyorum doğrusu burda.

https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/12/0/8

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Ortak sayısı 250 nin üzernde olan şirketler Halka açık şirket olur kanun kapsamına alınır yükümlülülleri bellidir kanun kapsamında çıkmak için payların geri alınması tebliğine uyulur bu durumda bağımsız denetim yapılır ve defter değerine göre ortaklara paraları ödenir
    çok gelişmiş ülkelerde dediğin doğru...

4. inşallah bizde o seviyelere tez zamanda ulaşır o zihniyete sahip şirket yöneticileri ve o sistemin açıklarını kapatacak karar nameler çıkartır ....

5. bizde patron ,muhasebeci,avukat sistem bunun üstüne kurulu .bu muhteşem üçlü bir araya gelirse inan mikrosoft gibi atıyorum bir şirketin bile içini boşaltıp sadece ismi kalır.iştirakleri ,ortaklıkları ,çekmecedeki tüm anlaşmalar bir bakmışın buhar olmuş uçuvermiş.

6.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    çok gelişmiş ülkelerde dediğin doğru...
    Çok gelişmiş ülkelerin kanunlarıyla biz bu haldeyiz onlar gelişiyor bizim durumlar ortada isviçreden ingiltereden fransadan kanun ithal edersen gelişen ülkelerin hizmetine girersin bize bizim yapacağımız kanunlar lazım bu kanunları uygulayacak otoriteler lazım kapitalizm yüzyılardır bizi sömürüyor bu yüzden güçlü olmamız gerekiryor birlikten doğan bu gücü neden dış ülkelerin yararına kullanıyoruz altın gibi emek gibi birlik gibi tl gibi bir varlığımız var bir şirketin batması üzücü batırılmasıda düşündürücü kimin için kapalı düzenin kör yatırmcılarıyız şeffaflıktan bahsedenler sistemin kör kuyusunda iğne arattırıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    bizde patron ,muhasebeci,avukat sistem bunun üstüne kurulu .bu muhteşem üçlü bir araya gelirse inan mikrosoft gibi atıyorum bir şirketin bile içini boşaltıp sadece ismi kalır.iştirakleri ,ortaklıkları ,çekmecedeki tüm anlaşmalar bir bakmışın buhar olmuş uçuvermiş.
    İştiraklerin bağlı ortakların üzerine duran ve finansal varlıklarını aktarıp öz kaynaklarını sıfırlayıp hakim şirketin iflasını veren zihniyeti anlamak çok zor tek bir amacı vardır önemli nitelikteki kişileri korumak yani hakim şirketin hakim ortaklarını ihya etmek hepsi bağlı ortaklıklarda iştiraklerde yönetimde asaleten olmasada vekaleten birilerini atıyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Çok gelişmiş ülkelerin kanunlarıyla biz bu haldeyiz onlar gelişiyor bizim durumlar ortada isviçreden ingiltereden fransadan kanun ithal edersen gelişen ülkelerin hizmetine girersin bize bizim yapacağımız kanunlar lazım bu kanunları uygulayacak otoriteler lazım kapitalizm yüzyılardır bizi sömürüyor bu yüzden güçlü olmamız gerekiryor birlikten doğan bu gücü neden dış ülkelerin yararına kullanıyoruz altın gibi emek gibi birlik gibi tl gibi bir varlığımız var bir şirketin batması üzücü batırılmasıda düşündürücü kimin için kapalı düzenin kör yatırmcılarıyız şeffaflıktan bahsedenler sistemin kör kuyusunda iğne arattırıyor.
    benim düşünüpte yazmak istediklerimi sen ne güzel sıraladın, çağı yakalamaya çalışıyoruz ama geriden bedel ödeyerek.

Sayfa 750/988 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •