Sayfa 783/987 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7892 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Borsa'da İşlem Görmeyen Ancak Kurul Kaydında Olan Şirketlerin Borsa'da İşlem Görebilmesine İlişkin Esaslar Belirlendi
    Yurtiçi ve yurtdışı tasarrufların menkul kıymetlere yatırılarak sermaye piyasalarının ülkemizin iktisadi kalkınmasının finansmanındaki katkısının arttırılması, KOBİ'lerin halka açılarak finansman sağlamaları ve bu sayede sermaye piyasalarının derinliğinin artırılması amacıyla Kurulumuzun 22.08.2008 tarih ve 23/924 sayılı toplantısında; halka açık anonim ortaklık statüsünde olması nedeniyle Kurulumuz kaydında olup da payları borsada işlem görmeyen şirketlerin borsada işlem görebilmesine ilişkin esaslar belirlenmiş olup, söz konusu esaslar çerçevesinde İMKB Kotasyon Müdürlüğü tarafından hazırlanan 18/09/2008 tarih ve 289 sayılı genelge, 18/09/2008 tarihli İMKB Günlük Bülteni'nde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kurulumuz kaydında olup da payları herhangi bir borsa işlem görmeyen şirketlerin Borsa'da işlem görebilmesine ilişkin esasların belirlenmesiyle birlikte payları borsada işlem görmeyen 250'den fazla şirketin sermaye artırımı yapmaksızın borsada işlem görebilmesine olanak sağlanmıştır.

Söz konusu şirketlere Borsa'da işlem görme amacıyla doğrudan İMKB'ye ve hisse senetlerinin kaydileştirilmesi için MKK'ya başvurabilmelerine olanak sağlanarak bu şirketlere Borsa'da işlem görebilmeleri için önemli maliyet ve prosedür avantajları sağlanmıştır.

Söz konusu şirketlerin hisse senetlerinin borsada işlem görmesi ile; şirket ortaklarının paylarını organize bir piyasada satmaları imkanı sağlanmış olacaktır.

Kurulumuzca belirlenen esaslarla birlikte getirilen en önemli yeniliklerden biri de; Kurulumuz kaydında olup da payları borsada işlem görmeyen şirketlerin, borsada işlem görme başvurusu sonrasında, işlem görmeseler dahi kaydi sistemde kalabilmelerine olanak tanınmasıdır.

Kamuoyuna duyurulur.

(18/09/2008 tarih ve 289 sayılı İMKB Genelgesi metni için lütfen tıklayınız.)

2. [url]https://drive.google.com/file/d/1RV_**y9MqrG9IPQoRPJIo6
    Son düzenleme : 2onur2=; 20-09-2021 saat: 02:24.

3. Dereyi görmeden biz paçaları sıvadık bile hayırlı olur inşallah umut beklentilerin yarısı olsa gerek...Aramızda dargınlıklar,kırgınlıklar,güceniklikler olmuş olabilir keşke olmasa ancak geriye bakmamak lazım hayırlısıyla borsaya geri dönüş söz konusu olursa elinizi sıkmak isterim hepinize kebaplar,balıklar benden ikram olacaktır..Bu arada Kabile Reisi söz vermişti müjdeli haberi verene 10 cumhuriyet altını verecekti aman haa masada gözünüz üstünde olsun kaçmasın.. Üsküdar'lı sosyete Minimalist nerelerdesin iki kelamda sen yaz buraya şifa niyetine

4. 2 onur 2 kısa vadeli endeks yönü tahminin varmı.

5.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    2 onur 2 kısa vadeli endeks yönü tahminin varmı.
    Son 5 yılın ortalamasına bakarsak en ucuz olan yatırım aracı bist dolar altın emtialar bitcoin uçtu gitti sıcak paranın gideceği yer yok oralarda kalacağını sanmıyorum endeksin daha önceki düşüşü 1250 1300 arası güçlü tepki vererek toparlandı bu düşüşün pekte önemli olacağını sanmıyorum seçim beklentileri artarken piyasaların odak noktası bist olacağını düşünüyorum işlem hacminde ciddi artış var endeksin oranına göre düşük ters durum sergiliyor buda ucuz seviyelerde olan bist için alternatif olacaktır bazı yatırımcıların dikkatini çekecektir yıl sonuna doğru rekor yazmaya başlar umarım küresel piyasalardan kaynaklı kıriz yaşamazsak şimdilik kötü bir durum görünmüyor öyle bir durum yaşansa bile gelişen ülkeler sıralamasında olduğumuz için krizleri fırsata dönüştürme gibi bir şansımızda var küresel piyasalardan kaçan paranın güvenli limanı olacak durumdayız.

6.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Son 5 yılın ortalamasına bakarsak en ucuz olan yatırım aracı bist dolar altın emtialar bitcoin uçtu gitti sıcak paranın gideceği yer yok oralarda kalacağını sanmıyorum endeksin daha önceki düşüşü 1250 1300 arası güçlü tepki vererek toparlandı bu düşüşün pekte önemli olacağını sanmıyorum seçim beklentileri artarken piyasaların odak noktası bist olacağını düşünüyorum işlem hacminde ciddi artış var endeksin oranına göre düşük ters durum sergiliyor buda ucuz seviyelerde olan bist için alternatif olacaktır bazı yatırımcıların dikkatini çekecektir yıl sonuna doğru rekor yazmaya başlar umarım küresel piyasalardan kaynaklı kıriz yaşamazsak şimdilik kötü bir durum görünmüyor öyle bir durum yaşansa bile gelişen ülkeler sıralamasında olduğumuz için krizleri fırsata dönüştürme gibi bir şansımızda var küresel piyasalardan kaçan paranın güvenli limanı olacak durumdayız.
    teşekkür ederim benim düşüncemle örtüşüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Gelecek hafta mahkemeden evraklar alınıp spk ya teslim edilecekmiş 15 gün sürse spknın inceleme süresi 30 ile 45 gün arası olsa genelkurulun toplantıya çağrılması ilan süresi 15 ile 30 gün arsası olsa genelkurul gündeminin başında birleşme kota dönüş olacaktır itiraz olmazsa mkk kuruluşu ve bist onayı olduktan sonra kapta ilan sürecinden sonra 15 gün civarında kota dönülmüş olur.
    1 hafta bitti kaldı bir hafta.

Sayfa 783/987 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •