Sayfa 859/990 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon
Arama sonucu : 7915 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...t=652&page=767

Akant neler yazmışız neler hala bi haber yok.
    boş bir bekleyiş bizimkisi ne diyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    boş bir bekleyiş bizimkisi ne diyelim.
    Devlet hisse senetlerinin ihracına yönetmeliklere göre izin veriyor halktan patronlar parayı topluyor bedelli sermaye arttırımlarından sonra bi daha ne denetim ne genelkurul nede haber yok önceden hisseler basılı idi şimdi kaydi sistemde elimize alıp bakamıyoruz rabaklar sanraller anı olarak kaldı 20 sene sonra tarihi eser olacaklar şimdi hesaplarda rakamlardan başka bir şey yok en iyisi hesaplara bakıp duracağımıza devlet kurumlarına bağışlıyalım patronun yatırmcıyı koruduğu düşündüğü yok devletin duyduğu yaptığı birşeyde yok boş boş hesaplara bakıp duruyoruz.

3. Arkadaşlar,sırf bu topiğe bekçilik yapacağım ve geçmişe ait yorumlarınızı fikirlerinizi ısıtıp ısıtıp servis edeceğim sonrasında aşama mertebe derece alacağım diye vakit geçirmeye çalışıyorsanız onu bilemem ama gerçekten bir mücadele verilecekse benim yaptığımı yapmalısınız sayın Cumhurbaşkanı dahil konuyla alakalı tüm Devlet kurumlarına yazmalı derdinizi anlatmalısınız serzenişte bulunmalısınız mağduriyetinizi ve kaynağın sebeplerini anlatmalısınız yoksa öyle burada hikaye yazmakla masal anlatmakla bir yere varacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz tabii ki varmak başarmak zafere ulaşmak istiyorsanız ciddi anlamda niyetiniz varsa..Baksanıza eski spk başkanlarının yediği haltlara yüklü rüşvetler alıp isteyeni borsa kotunda çıkarıyorlar,hileli,şaibeli iflas etmesini sağlıyorlar şirket sahileri nasıl arzu ediyorlarsa mesela önce yüklü bedelli yaptırıp sonra borsa kotundan çıkmasına göz yumuluyor halka arz edilip vurgun vuruluyor sonra iflas ettiriliyor tabii ki bu işin içinde Bist yöneticileri de vardır elbet danışıklı dövüş misali hatırlayın ÇBS şirketlerinin borsa kotundan alelacele nasıl çıkarıldıklarını hepimiz biliyoruz...Bist+Spk+Çavuşoğulları= şaibe,hile,kanunsuz ve yasal olmayan işlerin ve alınan kararların odak noktasıdır diye düşünüyorum..Lio yağ sanayi,Ünal tarım Ürün,Memsa mensucat,Çbs boya ve Çbs Printaş vb..tonlarca şirket bu gün borsa kotunun dışına itilmiştir arkasında yüz binlerce mağdur gariban yatırımcı bırakarak..Vesile ve sebep olanları Allah o çaldıkları haram paraları yemeyi naip etmesin...ytd..

4. Yazılarımızı baştan sona kadar okudunuzmu bilmiyorum şahsım ve bildiğim iki üç arkadaşımız ilgili olan kurumlara şikayet ve ihbarlarımızı ilettik ve burda alıntılar yaparakta paylaştık bimer spk bist mkk tmsf ytm ticaret bakanlığı sonuç yok spk ve ticaret bakanlığı adres olarak mahkemeyi gösterdiler halka açık şirketlerin borsa kotundan çıkarıldıktan sonra iki yıl içinde kota dönmesi gerekiyor dönmedi kanun kapsamındanda çıkmadı kanun kapsamından çıkma yükümlülükleri var şirket fesih edilmedi yükümlülükleri var bu konuları yürütme çözmesi gerekiyordu son olarak yargıya müracat edilmesi gerekiyor konular kamu kurumlarının çözebileceği konular 8 yıldır çözülmeyince bizlerde burda acaba bilgi alabilirmiyiz diye sabırla bekliyoruz neler oluyor kimsenin haberi yok

5. Merak etim konu ile ilgili kamu kurumlarına yazdıklarına ne cevap verdiler.

6. Kesinlikle olumlu bir cevap verilmedi bu güne dek ama ısrarla yazıyorum hatta sosyal medyadan da ulaşıp mağduriyetimizi dile getirmeye çalışıyorum...Cbs şirketleri,çavuşoğulları, spk,bist işbirliği ve dayanışması,karşılıklı anlaşması sonucu borsa kotundan çıkarılmıştır..Cumhurbaşkanı bu olaya el atarsa sıkıntımız ortadan kalkar o da atmayacağına göre ..Senin anlayacağın vatandaşın sesine kulak vermiyorlar çözüm yerine işi yokuşa sürüp çözümsüzlük üretiyorlar..Allah hepini ıslah eylesin tepeden tırnağa yolsuzluğa batmış durumdalar..ytd..

7. Ciddi şüphelerim var ama kendimi teselli ettiğim kanun maddeleri var dediğin gibi Cumhurbaşkanımız bu konudan haberdar ise inşallah haberdardır Türk ticaret kanununda yer alan maddeler şirket ana sözleşmesinde yer almış

Çeşitli Hükümler:
    Madde 30: Genel Kurul Toplantıları, Sermayenin Azaltılması ve Tasfiyeye Ait İlanlar:
    Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanunun 37 . maddesinin 4. fıkrası mahfuz kalmak kayıt ve şartıyla
    İstanbul’da sabah gazetelerinden biri ile en az onbeş gün önceden yapılır.Türk Ticaret Kanun’nun 397
    ve 438 maddeleri hükümleri tatbik olunur.Yapılacak ilanlarda Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili
    mevzuat hükümlerine uyulur.

Çbs printaşın ana sözleşmesine eklenen maddeler açık bağımsız denetime tabi olan anonim şirketler Cumhurbaşkanımızın onayıyla denetlenir diyor sağlık ve sabır ne diyelim üzülsekte yapacak bir şeyimiz yok. Devlet sır küpü içsel bilgilerden menfaat sağlayanlar olabilir kamu görevi yapanlar ve patronların sır saklama yükümlülükleri var gizli bilgileri paylaşanlar suç işlerler ve sonuçlarını geçmiş yıllarda gördüm fırtına gibi esen patronlar gündemden kayboldular.

8. 2 Onur2 kardeş,çok haklısın katılıyorum sana son noktasına kadar ancak bir yerlerde büyük bir arıza var işler biz yatırımcıların arzu ettiği gibi adil,adaletli işlemiyor aleyhimize çalışıyor..Kimsenin yanına kar kalmamalı,kalmayacak deniliyor ama görüyorumki hep mazlumlar enseleniyor şirketlerinin içini boşaltan sonrada batıran sözde iş insanları yaptıkları yanlarına kalıyor...Dilerim bir insan evladı sesimize kulak verir lehimize adalet tecelli eder..Hayırlısı diyelim sabırla beklemeye devam edeceğiz çünkü başka seçeneğimiz yok..Slmlar..İyi geceler..

Sayfa 859/990 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •