Sayfa 936/989 İlkİlk ... 436836886926934935936937938946986 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 7,481 - 7,488 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    hadi hayırlısı. alici kim acaba şirketmi şahışmı
    Bu soruyu ben de düşünüyorum büyük ihtimalle çbs printaş kendi paylarını topluyor halka açık şirketlerin kendi paylarını geri alma hakları var. Bireysel veya tüzel yatırımcılar arasında bir hisse takası olsaydı bu fiili dolaşım oranlarını etkilemezdi

2.  Alıntı Originally Posted by levoysalı horofira Yazıyı Oku
    [

Varmı bu konuda bir gelişme diyeceğim ama hangi verilen söz yerine getirildiki Sayın Cumhurbaşkanı seçimden önce SGK ve Bağkur emeklilerine sözler veriyor seçimden sonra hepsini unutuyor.. Bizleri borsaya yönlendirende kendileridir ama çığlıklarımızı duymadı bile..Çok yazık..
    Maalesef sadece Çukurova kepez meselesi olsa rabak, santral holding, koruma tarım, mensucat santral iflasları kapatıldığı halde bağlı ortakları iştirakleri ünvan değişikliği sicil değişikliği birleşme ve bölünmelerle yoluna devam ediyorlar fiziki hisseleri kayıt altına bile almıyorlar bu şirketlerde kaç kere yönetim değişti şirketi yönetenlerin hileli işlemlerinden dolayı mal varlıklarına elkonmasına karşılık pay sahibi olarak hak arama konusunda mahkemeleri adres gösteriyorlar bu konudaki işler aslında kanunlara ve yönetmeliklere göre yürese şimdi bu şirketler borsada işlem görüyor olurdu bizim mağduriyetimiz kanun kapsamında olan ortaklıkların borsada işlem görmesinin neden engellendiği takasbankta fiziki kayıtlar mkk kuruluşunda fiili kayıtlar mevcut mülkiyet hakları anayasal güvence altında olduğu için Ytm ye devredilen fiziki payların satışına iptal geldi

3. 2onur2 kardeş,çok haklısınız verdiğiniz örneklere daha yüzlercesini ekleyebiliriz..Mesela 2006 yılında İstanbul şişli Cumhuriyet baş savcılığına yazılı şikayet dilekçesi yazdım Ünal Tarım Ürün (UNTAR) da şaibeli,hileli,kirli işler soygunlar oluyor şirketin içi sahibi tarafından boşaltılıyor diye savcılık tarafından tarafıma gönderilen yazıda 'bahsi geçen şirkette iddia ettiğin gibi usulsüz ,kanunsuz herhangi bir şeyin olmadığı gözlemlenmiş,tespit edilmiştir' deniliyordu ama daha sonraki süreçte ben haklı çıktım çünkü hakikaten şirketin içi patronları Yaşar Ünal ve Oğlu Latif Ünal tarafından soyulmuş sonrada hileli,şaibeli ,alavereli,dalavereli bir şekilde iflas ettirilmiş ama şimdi değişik bir isimle yoluna devam ediyor büyük bir keyifle çünkü soran yok soruşturan yok yapanın yanında kar kalıyor suç üstü yapan Spk şirketin 10 milyon dolar'a yakın parası başka taraflara aktarılarak soyulmuş patron hırsız LATİF ÜNAL tarafından SPK mahkemeye veriyor ama üstünden yıllar geçiyor adaletli,hakkaniyetli bir sonuç çıkmadığı gibi konu kapanıyor hatta mahkemeye müdahil olmak istedim başvuru dilekçemi kabul etmediler..Lio Yağ sanayi örneği de var ama uzun hikaye orada da aynı senaryo ile soyulduk benzer senaryoda hırsızlık Memsa'da yaşandı mağdur insanlar yığınla ama hükümetin 22 yıldır attığı tek adım bile yok yav mübarek insan 2008-2009 yıllarında çok iyi hatırlıyorum 'bize güvenin ekonomimiz Dünya ekonomisinde çok daha iyi borsada Türk şirketlerine yatırım yapın' diyerek bizi borsaya yönlendirdi bizde kendilerine güvenerek,inanarak olanca alın terimizi faize,altına,döviz'e değilde borsada değerlendirdik ama sonumuz hüsran oldu borsada hileli kapatılan, batırılan şirketlerde helel paracıklarımız buhar oldu uçup gitti ÇBS boya ÇBS Printaş şirketlerinde olduğu gibi..

4. Reis İnşallah çbs printaşta yüzümüz güler kötü anılar unutulmaz tecrübesi kalır vardır hikmet diyelim

5. takke ciler ve külahçılar asla bizim borsamızda bitmez diye düşünüyorum.geriden bir sürü yeni yeni şirketler geliyor.onlara yatırım yapmak geriden bir sürü ayşe teyze, aliler veliler hızla borsaya merak salıyor,hepsine bakıyorum çevremdekiler gözlemlediğim bir an önce zengin olmak.zihniyet bu olunca yanlış kararlar ve neticesi tecrübe...

6. Eski şirketler yeni şirketleri halka arz ediyor eski şirketler şapkadan tavşan çıkarma konusunda uzman eski şirket bedelli veya bedelsiz pay veriyor temettü veriyor ortaklarına merkezi kayıt kuruluşu bedelli bedelsiz sermaye artırımı yapan şirketin paylarınıda hesabamıza aktarıyor peki eski şirketin yeni halka arz ettiği şirket paylarından bize niye pay vermiyor sonuç ortadayken bu kanunla adaletle izah edilemez hakim şirketin yeni şirketi borsada uçarken hakim şirketin ortakları bizim gibi gömülüyor teknik iflas ve borsa dışı saç telinden ayak tırnağına kadar tecrübe yine de yaşasın adalet bir gün kör olduğu gibi sağır olduğunuda anlıyacak.

7.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Borsa dışı işlemlerde fiyatların kamuya duyurulması MADDE 32 – (1) (Değişik fıkra:RG-14/1/2016-29593) Borsada işlem gören sermaye piyasasıaraçlarına ilişkin olarak yatırım kuruluşlarının
    borsa dışında verdikleri alım satım fiyat tekliflerinin Birlik tarafından belirlenecek bir veya birden fazla veri yayın kuruluşu vasıtasıyla kamuya
    açıklanmasızorunludur.
    (2) (Değişik fıkra:RG-14/1/2016-29593)Yatırım kuruluşlarının, herhangi bir müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda müşteri ile bire bir
    oluşturdukları türev araçlar hariç olmak üzere borsada işlem görmeyen sermaye piyasası araçları için verdikleri alım satım fiyat tekliflerini kendi
    internet sitelerinde anlık olarak yayınlamaları ve Birlik tarafından belirlenecek bir veya birden fazla veri yayın kuruluşu vasıtasıyla kamuya açıklamaları
    zorunludur.
    (3) Birinci ve ikinci fıkrada yer alanlara ek olarak, sermaye piyasası araçlarına ilişkin olarak borsa dışında gerçekleştirilen işlemlerde fiyatların
    kamuya duyurulmasına ilişkin esaslar Kurulca belirlenebilir.
    Çbs printaşın internet sitesi bile yok ikinci maddeyi spk unutmuş olamaz çünkü üçüncü maddede esasları biz belirleriz diyor belirlenen birşey varmı ben göremedim gören varmı,,?
    Ttk 1524 madde

D) Elektronik işlemler ve bilgi toplumu hizmetleri
    I - İnternet sitesi
    MADDE 1524- (Değişik: 26/6/2012-6335/34 md.)
    (1) 397 nci maddenin dördüncü fıkrası uyarınca denetime tabi olan sermaye şirketleri,
    kuruluşlarının ticaret siciline tescili tarihinden itibaren üç ay içinde bir internet sitesi açmak ve bu
    sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanmasına
    özgülemek zorundadır. İnternet sitesinde yayımlanacak içerikler, bu Kanunda belli bir süre
    belirtilmiş ise bu süre içinde, belirtilmemiş ise içeriğin dayandığı işlemin veya olgunun
    gerçekleştiği tarihten, tescil veya ilana bağlandığı durumlarda ise tescil veya ilanın yapıldığı
    tarihten itibaren en geç beş gün içinde, şirketin kuruluşundan internet sitesi açılıncaya kadar
    geçen sürede yayımlanması gereken içerikler de bu sitenin açıldığı tarihte siteye konulur.
    (2) Birinci fıkrada öngörülen yükümlülüklere uyulmaması, ilgili kararların iptal
    edilmesinin sebebini oluşturur, Kanuna aykırılığın tüm sonuçlarının doğmasına yol açar ve
    kusuru bulunan yöneticiler ile yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğuna neden olur. Cezai
    hükümler saklıdır.
    (3) İnternet sitesinin bilgi toplumu hizmetlerine ayrılmış bölümü herkesin erişimine
    açıktır. Erişim hakkının kullanılması, ilgili olmak veya menfaati bulunmak gibi kayıtlarla
    sınırlandırılamayacağı gibi herhangi bir şarta da bağlanamaz. Bu ilkenin ihlali hâlinde herkes
    engelin kaldırılması davasını açabilir.
    (4) İnternet sitesinin bu maddenin amaçlarına özgülenmiş kısmında yayımlanan içeriğin
    başına tarih ve parantez içinde “yönlendirilmiş mesaj” ibaresi konulur. Bu ibare ancak bu Kanuna
    ve bu fıkrada anılan yönetmeliğe uyulmak suretiyle değiştirilebilir. Özgülenen kısımda yer alan
    bir mesajın, yönlendirildiği karinedir. Sitenin, bir numara altında tescili ve ilgili diğer hususlar
    Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir yönetmelikle düzenlenir.
    (5) Bu Kanun ve ilgili diğer kanunlarda veya idari düzenlemelerde daha uzun bir süre
    öngörülmedikçe, şirketin internet sitesine konulan bir içerik, üzerinde bulunan tarihten itibaren en
    az altı ay süreyle internet sitesinde kalır, aksi hâlde konulmamış sayılır.
    (6) İnternet sitesiyle ilgili olarak bu Kanunun ilgili maddelerinde ve bu maddede
    öngörülen düzenlemeler denetime tabi olmayan sermaye şirketleri hakkında uygulanmaz.

8. Çbs printaşın ana sözleşme değişikliğinde 30. Madde eskisinin yerine daha kapsamlı 1524.madde ilave edildi. Sorun nerede yürütmeyi durduran kim.

Sayfa 936/989 İlkİlk ... 436836886926934935936937938946986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •