Sayfa 747/990 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 7919 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Hey patron nerelerdesin ayağın çarşafamı dolandı er meydanı pehlivansız olmaz gelde millet pehlivan görsün insanlar yaşlanır fikirleri gençleşir bu dünyada son diye birşey yok eserleri yaşatanlar yaşar. Akant çalıların arkası bayağı rahat galiba ne ağaca nede kuyuya taş atanda yok ne olacak bu çbs nin hali yastık altında bir şey yok ama kredi kartlarının limitini yükseltmişler patronun çok borcu varmış bakkal kasap manav muhasebeci uçan kuşlar yere konmaz olmuş kurtaralım şu patronu bedelli paraları hazır gibi bu yaz iyi çalırsak borç morç kalmaz adı çıksın eskisi gibi yanlış anlamayın efsane adı demek istedim hani düştüğü yerden kalkamayana yardım ederler benim bildiğim.
    bedelli yüzde kaç gelir 2 onur 2 sence..dardanel yüzde 1000 ...

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    bedelli yüzde kaç gelir 2 onur 2 sence..dardanel yüzde 1000 ...
    Yeşil holdingte yüzde 3600 gelmişti beklemede dardanel şirket satın alma konusundaki haberi bunu spk onaylarmı bilmem çok iyi bir projeleri olması lazım yönetimin daha doğrusu hakim ortakların bunu kabul edeceğini sanmıyorum eğer kabul ederlerse hakim ortaklar hisseden çıkmış olmaları gerekir kasayı doldurmuşlardır tabi kendi kasalarını hisse düştüğü zaman bedelliyi patlatırlar şirketin kasasını doldururlar yeni satın alacakları şirketin parasını millet ödetmiş olur printaşa gelince patron senelerdir sessiz kasa filan dolup taşmış ambar kiralamış olmalılar bizim durum bedelli için uygunmudur bence değil dardanel battık bittik bankalara olan borç gırtlağa kadar değil boğaz kadardı istanbul boğazı gibi birşey sermayesinin 5 katı zarardı özkaynakları bitik teknik olarak iflastaydı kağıt nerelere gitti ve bu şirket borsada işlem gördü atılmadı borsamızda sermaye piyasaların çok garip olaylar dönüyor.
    Printaş ta sermaye arttırımına gidebilmesi için kayıtlı sermaye tavanını yükseltmesi bağımsız denetimin yaptırılması izahnamenin hazırlanması ve borsaya geri dönmesi gerekir daha önce yüzde 2400 bedelsiz yüzde 100 bedelli sermayesini arttırmıştı şimdiki durumda bedelli arttırımdan bahsediliyorsa şirket pirimli olduğu için (bana göre) karpayı da bu şirketler vermez hakim ortaklar borsaya döner çok zararda batık olan printaş dardanele benzer bir potansiyel ile hakim ortaklara hisseden çıkma fırsatı doğar yeni gelen yatırımcılar bu rüzgardan payını almaya çalışır bedelli için çok çok erken ortada bölüşülecek pasta varken.

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Yeşil holdingte yüzde 3600 gelmişti beklemede dardanel şirket satın alma konusundaki haberi bunu spk onaylarmı bilmem çok iyi bir projeleri olması lazım yönetimin daha doğrusu hakim ortakların bunu kabul edeceğini sanmıyorum eğer kabul ederlerse hakim ortaklar hisseden çıkmış olmaları gerekir kasayı doldurmuşlardır tabi kendi kasalarını hisse düştüğü zaman bedelliyi patlatırlar şirketin kasasını doldururlar yeni satın alacakları şirketin parasını millet ödetmiş olur printaşa gelince patron senelerdir sessiz kasa filan dolup taşmış ambar kiralamış olmalılar bizim durum bedelli için uygunmudur bence değil dardanel battık bittik bankalara olan borç gırtlağa kadar değil boğaz kadardı istanbul boğazı gibi birşey sermayesinin 5 katı zarardı özkaynakları bitik teknik olarak iflastaydı kağıt nerelere gitti ve bu şirket borsada işlem gördü atılmadı borsamızda sermaye piyasaların çok garip olaylar dönüyor.
    Printaş ta sermaye arttırımına gidebilmesi için kayıtlı sermaye tavanını yükseltmesi bağımsız denetimin yaptırılması izahnamenin hazırlanması ve borsaya geri dönmesi gerekir daha önce yüzde 2400 bedelsiz yüzde 100 bedelli sermayesini arttırmıştı şimdiki durumda bedelli arttırımdan bahsediliyorsa şirket pirimli olduğu için (bana göre) karpayı da bu şirketler vermez hakim ortaklar borsaya döner çok zararda batık olan printaş dardanele benzer bir potansiyel ile hakim ortaklara hisseden çıkma fırsatı doğar yeni gelen yatırımcılar bu rüzgardan payını almaya çalışır bedelli için çok çok erken ortada bölüşülecek pasta varken.
    önce yatır sonra yükselt,sonra kakala gitsin,ayşe teyze mehmet efendi tırmala dursun.sistem aynı düzen aynı düzenin ......... leri farklı..

4. Yönetim Kurulu´nun 14.06.2011 tarihli toplantısında; ÇBS Boya Kimya San. ve Tic. A.Ş., ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri San. A.Ş., Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat San. A.Ş., Egeplast Ege Plastik Tic. ve San A.Ş., Mazhar Zorlu Holding A.Ş. ve EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hakkında,

Reklam

Reklam
    a)ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş., ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat Sanayi A.Ş. ve EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bağımsız denetçilerinin 2010/06 ile 2010/12 dönemi mali tablolarında görüş bildirememeleri,

Reklam

Reklam
    b)Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Mazhar Zorlu Holding A.Ş. bağımsız denetçilerinin 2010 yıl sonu mali tablolarında görüş bildirememesi ve bu durumun bir sonraki dönem bağımsız denetimden geçmiş mali tabloları için de sözkonusu olması halinde Kotasyon Yönetmeliği´nin 27. maddesinin atıf yaptığı 24´üncü maddesinin (k) bendinde yazılı olan durumun ortaya çıkabileceği dikkate alınarak, şirketlerin İMKB Kotasyon Yönetmeliği´nin 27. ve 24. maddesinin (k) bendi gereğince yazılı olarak uyarılmalarına karar verilmiştir."

Bir anda ortaya çıkıyor! Bakın sebebi neymiş
    Et yiyen örümcek paniği! Muğla'da görüldü: İnsanı ısırdığı zaman...
    Reklam
    Reklam
    dışarda kalan printaş...

5.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    önce yatır sonra yükselt,sonra kakala gitsin,ayşe teyze mehmet efendi tırmala dursun.sistem aynı düzen aynı düzenin ......... leri farklı..
    Hayat işte böyle veya şöyle kul hakkı yetim hakkı ayşe teyzenin hakkı uzayıp gidiyor sözün bitmediği hep hak üzerine kurulmuş bir düzen ne desekte dünyanın terazisi farklı gelecek korkusu iş korkusu sağlık korkusu sürekli bir kaygı içinde acabalarla yaşıyoruz. Hiçbir aslan avladığı ceylana üzülmez payını alır karnını doyurunca kenera çekilir avını seyreder kurdu kuşu böceği bir çok canlı avdan payına düşeni alır aslanları takip eden kuşlar kuşları takip eden canlılar vardır kuşlar farlı görür kurtlar farklı hepsi bir birini takip eder hareket nerdeyse rıskı için koşturup durur insan oğlu nefsi yüzünden bir çok şeyi berbat edebiliyor sözümüz aslında yine adalete dönüp dolaşıp geliyor, adalet hakkı olana hakkını vermek karınca da olsa herkese kararınca vermekle yükümlü kul hakkı yetim hakkı devletin hakkı hastanın yaşlının hakkı adalet almasını bildiği gibi dağıtmasınıda adil bir şekilde bilmeli bilmem daha ne demeli Mevlânâ gibi haktan gelen zenginliğin halka dağıtılması zenginler varsa fakirlerinde var olduğu hayat birbirine bağlı sağlıklı insanların olduğu gibi sağlığını kaybeden insanlarında olduğunu Bir gün gelir bana bana bir şey olmaz diyenler ilahi adaletin nasıl işlediğini fark eder herşeyin başı sağlık verende alanda herşey Allah tan biz yapmamız gerekeni yaptık ektik iyide yaptık bence ekmeyen biçemez ekmediğini biçersen sonucu belli kul görürse cezanı ödersin görmezse öbür tarafta kul hakkını nasıl ödersin. Sabır ve umut insanı yaşatan duygular hayatın zorluklarıyla mücadele etmek için olmazsa olmazı.

6.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    Yönetim Kurulu´nun 14.06.2011 tarihli toplantısında; ÇBS Boya Kimya San. ve Tic. A.Ş., ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri San. A.Ş., Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat San. A.Ş., Egeplast Ege Plastik Tic. ve San A.Ş., Mazhar Zorlu Holding A.Ş. ve EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hakkında,

Reklam

Reklam
    a)ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş., ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat Sanayi A.Ş. ve EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bağımsız denetçilerinin 2010/06 ile 2010/12 dönemi mali tablolarında görüş bildirememeleri,

Reklam

Reklam
    b)Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Mazhar Zorlu Holding A.Ş. bağımsız denetçilerinin 2010 yıl sonu mali tablolarında görüş bildirememesi ve bu durumun bir sonraki dönem bağımsız denetimden geçmiş mali tabloları için de sözkonusu olması halinde Kotasyon Yönetmeliği´nin 27. maddesinin atıf yaptığı 24´üncü maddesinin (k) bendinde yazılı olan durumun ortaya çıkabileceği dikkate alınarak, şirketlerin İMKB Kotasyon Yönetmeliği´nin 27. ve 24. maddesinin (k) bendi gereğince yazılı olarak uyarılmalarına karar verilmiştir."

Reklam
    Reklam
    dışarda kalan printaş...
    BEŞİNCİ BÖLÜM

Kottan Çıkarma

Borsa Kotundan Çıkarmayı Gerektiren Durumlar

Madde 24 - Aşağıdaki hallerde, menkul kıymetler kotasyon komitesinin görüşü alınarak veya bu komitenin teklifi üzerine Yönetim Kurulu kararı ile sürekli veya geçici olarak Borsa kotundan çıkarılabilir. Yönetim Kurulu, kottan çıkarma kararını vermeden önce ilgili ortaklığı durumu düzeltmesi için uyarabilir ve süre verebilir.

a) Ortaklığın hesap dönemi sonuna ait bilançosunda yer alan dönem zararı ve birikmiş zararlar toplamının, özsermayenin dönem zararı ve birikmiş zararlar dışında kalan diğer kalemlerinin toplamına ulaşmış olması,

b) Bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (p) bendinde belirtilen beyan yazısına uyulmaması,

c) Kamunun aydınlatılmasında azami özenin gösterilmemesi ve yatırımcıların yatırım kararı almasında etkili olacak ve menkul kıymetin piyasa değerinde değişiklik yapabilecek her türlü bilgi ve belgenin derhal en seri haberleşme vasıtasıyla kamuya açıklanmak üzere ilgili düzenlemeler çerçevesinde Borsaya bildirilmemesi ve benzeri konularla ilgili olarak getirilen düzenlemelere uyulmaması,

d) Borsa yönetimince yapılacak düzenlemelere ve ilgili mevzuata uyulmaması,

e) Ortaklığın iflasına karar verilmiş olması veya Borsa yönetimince geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle faaliyetlerinin 3 aydan uzun bir süre için durdurulmuş olması,

f) Ortaklığın, tasfiye veya süre dolma gibi herhangi bir nedenle sona ermesi,

g) Ortaklığın, borçlarını ödemekte güçlük içerisine girmiş veya finansman sıkıntısına düşmüş ya da konkordato mühleti talep etmiş olması,

h) Ortaklığın Borsaya ödemekle yükümlü olduğu ücretleri ödememesi ya da aleyhine yapılan icra takibinin sonuçsuz kalması,

i) Ortaklığın esas faaliyetini sürdürebilmesi için gerekli izin, lisans, yetki belgesinin iptal edilmesi veya ortadan kalkması,

j) Türk Ticaret Kanunu kapsamında ortaklığın, aktiflerinin satış fiyatları esas olmak üzere düzenlenen ara bilançosuna göre sermayesinin 2/3 ünü yitirmesi,

k) Borsaya sunulan ara dönemler de dahil olmak üzere son iki döneme ait bağımsız denetim raporunun (sınırlı, sürekli, özel) olumsuz görüş içermesi veya görüş bildirmekten kaçınılması,

l) Her türlü yangın, doğal afetler, harp hali, terör faaliyetleri üretim faktörlerinin 2/3 ünün faaliyetten çıkması ve benzeri nedenlerle ortaklık faaliyetlerini önemli ölçüde etkileyecek gelişmelerin yaşanması,

m) Ortaklığı temsile yetkili kişilerin veya ortaklık yönetiminde söz sahibi kişilerin, öncelikle Borsaya verilmesi gereken bilgi ve belgeleri, Borsaya vermeden önce Borsa dışındaki üçüncü kişilere, basın-yayın kuruluşlarına ve diğer kişi, kurum veya kuruluşlara vermiş olması,

n) Borsa kotunda bulunan borçlanma senetlerinin itfa edilmesi ya da bakiyesinin talep edilmemiş kıymetlerden oluşması, ortaklığın vadesi dolan borçlanma senetlerini ödeyememesi ya da faizlerini zamanında ödeyememesi veya borçlanma senedi sahiplerinin haklarını kullanmalarına engel olabilecek işlemler yapması,

o) Menkul kıymetin piyasa değerinin, nominal değerinin çok altına düşmesi veya işlem hacmi ya da işlem sıklığının genel ortalamaların çok altına inmesi veya işlem görmesinin sürekli ya da geçici olarak durdurulması,

p) Borsaca veya Borsa tarafından görevlendirilenlerce istenecek bilgilerin verilmemesi veya eksik veya gerçeğe aykırı bilgi ve/veya belge verilmesi, defter ve belgelerin bu görevlilere ibraz edilmemesi, saklanması, yok edilmesi veya Borsa görevlilerinin görevlerini yapmalarının engellenmesi.

ALTINCI BÖLÜM

Kota Alınmamış Menkul Kıymetler

Kota Alınmamış Menkul Kıymetlerin Borsa'da İşlem Görmesi

Madde 27 - Borsada Yönetim Kurulunun kararı ile kota alınmamış veya kottan çıkarılmış menkul kıymetlerin işlem göreceği pazarlar teşekkül ettirilebilir. Bu pazarlarda kottan çıkarılmış menkul kıymetler ile SPK kaydına alınmış ancak kota alınmamış menkul kıymetler işlem görürler.

Hisse senetleri kot dışı pazarda işlem gören ortaklıkların sermaye artırımları nedeniyle ihraç edecekleri hisse senetlerinin kot dışı pazar kaydına alınmasında da bu Yönetmeliğin ilave kotasyon zorunluluğu hükümleri uygulanır.

Kot dışı pazarda işlem gören menkul kıymetler, bu Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin (b), (c), (d), (e), (f), (h), (i), (j), (k), (m), (n) ve (p) bentleri hükümleri dikkate alınarak Yönetim Kurulu kararı ile geçici veya sürekli olarak işlem görmekten men edilebilirler.

7. Kota Alınmış Menkul Kıymetlerin Borsada İşlem Görmesi

Madde 7 - Borsada kota alınmış menkul kıymetler için Yönetim Kurulu kararı ile hisse senedi pazarı, tahvil pazarı ve diğer menkul kıymet pazarları teşekkül ettirilebilir. Teşekkül ettirilen pazarlar ve buralarda işlem görecek menkul kıymet türleri Borsa bülteninde ilân edilir. Pazarlar teşekkül ettirildikleri usule göre kaldırılabilir.

Kot içi pazarda işlem gören menkul kıymetler, bu Yönetmelikte düzenlenen, kottan çıkarmayı gerektiren durumların oluşması halinde, Yönetim Kurulu kararı ile geçici veya sürekli olarak işlem görmekten men edilebilir. Yönetim Kurulunun işlem gören menkul kıymetlerin kottan geçici çıkarılmasına ilişkin kararında aksine hüküm yok ise, bu menkul kıymetler kot dışı pazarda işlem görür. Kottan geçici çıkarma süresi dolduğunda, sözkonusu menkul kıymetler tekrar kot içi pazarda işlem görmeye başlar.

8.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Hayat işte böyle veya şöyle kul hakkı yetim hakkı ayşe teyzenin hakkı uzayıp gidiyor sözün bitmediği hep hak üzerine kurulmuş bir düzen ne desekte dünyanın terazisi farklı gelecek korkusu iş korkusu sağlık korkusu sürekli bir kaygı içinde acabalarla yaşıyoruz. Hiçbir aslan avladığı ceylana üzülmez payını alır karnını doyurunca kenera çekilir avını seyreder kurdu kuşu böceği bir çok canlı avdan payına düşeni alır aslanları takip eden kuşlar kuşları takip eden canlılar vardır kuşlar farlı görür kurtlar farklı hepsi bir birini takip eder hareket nerdeyse rıskı için koşturup durur insan oğlu nefsi yüzünden bir çok şeyi berbat edebiliyor sözümüz aslında yine adalete dönüp dolaşıp geliyor, adalet hakkı olana hakkını vermek karınca da olsa herkese kararınca vermekle yükümlü kul hakkı yetim hakkı devletin hakkı hastanın yaşlının hakkı adalet almasını bildiği gibi dağıtmasınıda adil bir şekilde bilmeli bilmem daha ne demeli Mevlânâ gibi haktan gelen zenginliğin halka dağıtılması zenginler varsa fakirlerinde var olduğu hayat birbirine bağlı sağlıklı insanların olduğu gibi sağlığını kaybeden insanlarında olduğunu Bir gün gelir bana bana bir şey olmaz diyenler ilahi adaletin nasıl işlediğini fark eder herşeyin başı sağlık verende alanda herşey Allah tan biz yapmamız gerekeni yaptık ektik iyide yaptık bence ekmeyen biçemez ekmediğini biçersen sonucu belli kul görürse cezanı ödersin görmezse öbür tarafta kul hakkını nasıl ödersin. Sabır ve umut insanı yaşatan duygular hayatın zorluklarıyla mücadele etmek için olmazsa olmazı.
    Çok çok isabetli,anlamlı,manalı konulara parmak basıp ,değinip insan olduğunu iddia edenlere meajlar vermişiniz haklısınız %1000 katılıyorum fikir ve düşüncelerine nede güzel bir bir sıralamışsınız ancak Allah'ın hoşnut olduğu,sevdiği,ödüllendirdiği bu güzel vasıfları taşıyanları malesef dünyalılar sevmiyor hemen bizden değilsin deyip terörist hain damgası vurup dokuz köyden kovuyorlar düzenin yöneticileri ,avaneleri,yandaşları ,yalaka takımları,bal tutanları ,parmaklarını yalayanları,taraf olan sözde iş insanları,çorbacılar,padişah tarafından biz küçük,gariban,fakir,yoksul,mağdur yatırımcıların başımız tutulup soydurulduğumuz dolandırıcı,hırsız ,oyguncu özde iş adamları vb gibi benim onurlu güzel kardeşim galiba bizim bu kokuşmuş kirli dünyadaki çarkın dişlilerinde yem olmaktan başka çaremiz kalmamıştır..Herşeyin sahibi yüce Allah'a secde ederim teslim olurum ama bu düzenin iblislerine asla eğilmem ve eğilmememiz lazım nasıl yönetilmek istersek öyle yönetiliriz o zaman bir yerlerde yanlış yapmışızki bu musibetler bize verilmiştir..Spk ve Bist denen adaletsiz, adil olmayan,hakkaniyetsiz kurumlar ve onların emir aldığı merciler kesinlikle tek suçlulardır onların onayı olmasaydı çavuşoğulları ve diğer şaibeli içi boşaltılmış şirket patronları istedikleri gibi at oynatamazlardı..Çbs Printaş ve çbs boya kesinlikle haksız yere borsadan atılmış,çıkarılmıştır mağdur olan Çavuşoğulları değil biz yatırımcılarız çavuşoğulları bilakis ödüllendirilmişlerdir..Allah hepsini ıslah eylesinde insan olduklarını anlasınlar.. Rabbim olan Allah yar ve yardımcımız olsun..Hayırlı Cuma günleriniz ve bayramlarınız mübarek olsun..Amin..

Sayfa 747/990 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •