Sayfa 733/989 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Hammurabi kanunları açık ve net yanılmıyorsam hatırladığım kadarıyla bir mütaahit yaptığı ev çürük ve yıkılırsa yenisini yapacak ölüme sebebiyet verirse canıyla ödüyecek kanunlar bir çok yere ve zamana göre değişiyor hırsızlık yapanın kolu kesiliyor ve dilendiriliyor çok örnekler bulmak mümkün artık hırsızlık meslek haline gelmiş çalan kişi yurt dışına tatile gönderiliyor ekmek çalan hapse şu iki yıl içinde yurt dışına tatile gidenlerin sayısını hatırlamıyorum 10 yıl sonra tatili bitince cezasını çekip aslanlar gibi ülkesine geliyor. Ne tuaf bal bal demekle ağız tatlanmıyor ilk önce arının iğnesini yiyeceksin sonra balını adalet adalet demeklede adalet olmuyor 30 yıldır yediğimizi yedik bundan sonra ne yeriz bilmem.
    Kardeşim çok güzel özetlemişsin tabiiki anlayana anlamak isteyene..Bundan sonra ne yeriz'e gelince Allah muhafaza eylesin diyorum ancak sanırım onada alışırız gibi me geliyor..Hayırlı iftarlar,kardeşim 2onur2..

2.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    Kardeşim çok güzel özetlemişsin tabiiki anlayana anlamak isteyene..Bundan sonra ne yeriz'e gelince Allah muhafaza eylesin diyorum ancak sanırım onada alışırız gibi me geliyor..Hayırlı iftarlar,kardeşim 2onur2..
    Sağol reis sizede işin aslı bu borsa dışarıdan göründüğü gibi değil geleceğe yatırım yaparken bir fedakarlık yapıyorsun konu okadar genişki başlangıç olarak birikimlerim fırsat buldukça lot lot dolar alacağıma hisse alırım faiz malum dolar yabancı para seçenekler arasında hisse senedi var pay sahiplerinin hakları var ve kurumsal bir yapının ortağı oluyorsun konunlarla korunan ama yine kanunlarla makamların ve kanun hükmünde kararnamelerin sayesinde böyle kiminde 30 kiminde 10 yıldır bekliyoruz ne bekliyoruz niye bekliyoruz nekadar bekliyeceğiz cevap veren yok şirket kar ederken kar payı bekler insan olmuyor yeni şirketler kuruluyor hakim şirket iflasa sürükleniyor bağlı ortaklarından ayni haklara sahip olduğumuz halde bize cevap veren makam yok dürüstlük şeffaflık hak hukuk ağızlarından düşmüyor istemeye gelince ben bilmem ona sor buna sor bu işi bilmeyenlerin makamda işi ne bu zamana kadar iyi veya kötü rızkımızı çıkardık yaşlar ilerledi artık bir sonuç görmek istiyoruz bu yaştan sonra yediklerimiz kar hastane kapılarına yakınlaşmaya başladık tuz yasak şeker yasak gençlik gidiyor artık devletin vardır bir bildiği diyordum 30 yıl oldu hak kitabına ne oldu bu zamana kadar hangi şirketin hissesini aldıysam üçkağıtçı hırsız patron dedikodusu devletin asli görevi ne bu patronlara başkanlara yetkiyi veren kim kurumsal yönetim tebliğini önemli nitelikteki işlemler tebliğini ve bir çok tebliğ kimlerin çıkarları için yazılıyor bence haktan adaletten bahseden makamlar utanmalı bu tebliğleri uygulamıyor uygulatamıyorsa adaletin nerde makamın kimin işine yarıyor 30 yıldır birşey görmedik yalandan dedikodudan başka

3. Kıymetli kadim dost,değerli yorumlarına aynen katılıyorum hatta tebrik ediyorum çünkü gerçekleri ve doğruları haykırıyorsun ama mülümanlığı,hukuku,hakkı,adaleti,hakkaniyeti dilinden düşürmeyen fakir,fukara,gariban düşmanı zalimin,zulümün,zenginin,hırsızın,dolandırıcının dostları olanlar çıkıp demiyor ya bir kulak verelim nedir bunların derdi ömrümüzde bir kere olsun derman olalım diye öyleki iblis bile bunlardan daha duyarlı ve anlayışlı hiç değilse bir süre mutluluğu tattırıyor sonra tuzağına düşürüyor bunlarsa bizi hiç duymuyor bile birde zalim paronlara başımızı tutuyorlar eziyorlar büzüyorlar üzüyorlar bizleri..ytd..Allah yardımcımız olsun ..

4. Hayırlı Ramazanlar Çbs ve Printaş ailesi maalesefki bu haftada spk bültende çbs ile alakalı hiç bir şey yok ��*â™‚ï¸ Spk işini doğru yapsa idi gerekli kontrolleri güzel yapıp denetimleri sıkı tutsa Türk yatırımcısı bu hallere düşmezdi ��*â™‚ï¸ Yabancı dediğimiz adamlar akıllı adamlar coinleri çıkarttılar bütün türkler coin'ci oldu.Bizim borsamızda yatırım yapan hep soyuluyor malasef en iyi firmaya yatırım yap gine zarar yazıyo örnek Aselsan en dandik firmalar almış başını gitmiş �� uzertaş boya bile 96.35 görmüş Dünyanın en iyileri arasında olan Aselsan 15.02 Tl 40 şardan alan adamın parası pul olmuş.Bu sistemle coinlere kaçan daha çok olur .İnşaallah açılırdı hissemiz çavuşoğluda hedefleri yüksek tutup bunca yılın acısını çıkarttırır.Hayırlı Ramazanlar Hakımızda hayırlısı ��

5. (5) Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının kuruluşlarında ve sermaye artırımlarında, Kurulca
    portföye alınması uygun görülen varlıklar ayni sermaye olarak konulabilir. Bu varlıkların
    değerlemesine ilişkin usul ve esaslar Kurulca belirlenir. Gayrimenkul yatırım ortaklıkları ayni
    sermaye karşılığı ihraç edecekleri payları Kurulca belirlenen esaslar çerçevesinde halka arz
    edebilirler.

6. Ortaklıkların kendi paylarını satın ve rehin alması
    MADDE 22 - (1) Halka açık ortaklıklar, kendi paylarını, TTK hükümlerine bağlı olmaksızın,
    Kurul tarafından belirlenen şartlar çerçevesinde satın alabilir ve rehin olarak kabul edebilirler.
    Kurul, halka açık ortaklıkların kendi paylarını satın ve rehin almasına ilişkin şartları, işlem
    sınırlarını, geri alınan payların elden çıkarılması veya itfası ve bu hususların kamuya
    açıklanmasına ilişkin usul ve esasları düzenler.
    Ortaklıkların önemli nitelikteki işlemleri
    MADDE 23 - (1) Halka açık ortaklıkların,
    a) Birleşme, bölünme işlemlerine taraf olması, tür değiştirme veya sona erme kararı
    alması,
    b) Malvarlığının tümünü veya önemli bir bölümünü devretmesi veya üzerinde bir ayni
    hak tesis etmesi veya kiralaması,
    c) Faaliyet konusunu tümüyle veya önemli ölçüde değiştirmesi,
    ç) İmtiyaz öngörmesi veya mevcut imtiyazların kapsam veya konusunu değiştirmesi,
    d) Borsa kotundan çıkması
    gibi hususlar bu Kanunun uygulanmasında önemli nitelikte işlem sayılır. Kurul, önemlilik
    ölçüsü de dahil olmak üzere bu nitelikteki işlemlerde bulunulabilmesi veya kararların
    alınabilmesi için uyulması zorunlu usul ve esasları belirlemeye yetkilidir.
    (2) Bu maddenin birinci fıkrasında düzenlenen zorunluluğa uyulmaksızın gerçekleştirilen
    işlemlerde, Kurul, ihlalin ağırlığına göre idari para cezası vermeye veya işlemin iptaline veya hem idari para cezası hem de işlemin iptaline karar vermeye yetkilidir. İşlemin iptali halinde,
    taraflar tebliğ tarihinden itibaren otuz gün içinde işlem öncesi durumu aynen sağlamak
    zorundadırlar. İşlem öncesi durumu sağlamanın mümkün olmadığı hallerde Kurul, uygun
    göreceği diğer telafi edici tedbirleri alabilir.
    (3) Halka açık ortaklıklarda yeni pay alma haklarının kısıtlanması, kayıtlı sermaye
    sisteminde yönetim kuruluna yeni pay alma haklarını kısıtlama yetkisinin verilmesi, sermaye
    azaltımı ve birinci fıkrada tanımlanan önemli nitelikteki işlemlere ilişkin kararlar, ana
    sözleşmelerinde açıkça oran belirtilmek suretiyle daha ağır nisaplar öngörülmediği takdirde
    toplantı nisabı aranmaksızın, ortaklık genel kuruluna katılan oy hakkını haiz payların üçte
    ikisinin olumlu oyları ile alınır. Ancak, toplantıda sermayeyi temsil eden oy hakkını haiz payların
    en az yarısının hazır bulunması halinde, ana sözleşmede açıkça daha ağır nisaplar
    öngörülmedikçe, toplantıya katılan oy hakkını haiz payların çoğunluğu ile karar alınır. Bu
    işlemlerde, TTK’nın 436 ncı maddesinin birinci fıkrasına göre taraf olan ortaklar bu işlemlerin
    onaylanacağı genel kurul toplantılarında oy kullanamazlar. Bu nisapları hafifleten esas sözleşme
    hükümleri geçersizdir.

Sayfa 733/989 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •