Sayfa 617/988 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 7898 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. bu soruları hiç şirket merkezine gidip sorma fırsatın oldumu ... neticede hissedarsın bence sana iyi bir cevap verirler diye düşünüyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Nominal değerden halka açılan şirket 1lira iken halka arz fiyatı 5 katına kadar çıkabiliyor hisseye olan talep piyasa fiyatını çok yukarılara çıkabiliyor bizim şirketin durumu çok farklı bizim şirket printaş boyanın durumu farklı borsadan kayyumların gözetimindeyken ve mahkeme iflas erteleme davası sonuçlanmadan borsadan atıldık şirketin bağımsız denetim ve değerleme raporları ortada yok 1lira fiyatı bana saçma geliyor başka şirketler için belki mantıklı dardanelin blançolarına bakıyorum da onlar borsada 13 liralara işlem görüyor biz neden borsa dışındayız kanunlar kişilere göremi çalışıyor bizim bilmediğimiz konu ne şaibeli bir durum var içi boş olan şirket borsada içi dolu olan şirket borsa dışında yıllarca bekliyoruz şirket büyüyor ve yeni şirketler kuruyor bölüyor birleştiriyor iştirak ediyor bağlı ortaklarına iştiraklerine parayı aktarıyor birgün birinin parasını kasten ödemiyor ve iflas davası açılıyor sonra 5 yıl 10 yıl bekle iflası kapanana kadar bizim şirketin iflas davası bile yok şirketin borcu yok öz kaynakları güçlü bağlı ortakları,ortakları iştiraklerini blançolarda göremiyoruz gurup şirketlerine verilen teminat rehin ve ipotekler yüzünden öz kaynakları azaldı. İflas ertelemeninde nedenleri ( gurup şirketleri ) bağlı ortakları arasındakı ticari alış veriş Ali Cengiz oyunu şimdi blançoları açıklamayan mı açıklatamayanlarmı biz yatırımcılarmı suçluyuz rabaklarda aynısını oldu şirketlerin hep iflası veriliyor bunu hep yapıyorlar ilk önce paramızı sonrada hisselerimizi alıyorlar rabaklarda 4 tane patron iflas etti ama rabak şirketi bağlı ortaklarıyla dimdik ayakta %30%5 payla yönetimde olan patron şirketin kayıtlı iğnesini bile satamaz genel kurul kararı olmadan yeterli karar alma çoğunluğunu bulmadan olmaz zurnanın son deliğinden farkı olmaz pay sahiplerinin hakları devlet güvencesinde bizim paylarımız. Bizim printaşta hisselerin kontrolü devlette yönetim kurulu başkanı asaleten veya vekaleten de olsa şu veya bu değil her pay sahibinin hakkı eşittir bakanlığın veya SPK nın tanıdığı şarta tabii olarak oyda karda yönetime aday göstermede imtiyazları hariç.
     Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Kayyum demek devlet demek 5 yıl boyunca kayyumlardan bir haber aldıkmı yok görevlerinin sona erdiğine dair bir bilgi verdiler mi bildiğim kadarıyla yok halka açık şirketler topluluğu olarak kurumsal yönetim tebliği özel durumlar tebliği önemli nitelikteki işlemler tebliği hangisine uyuldu bildiğim kadarıyla yok çavuşoğullarının ayrıcalığı nedir veya devlet bizim haklarımızı koruyorsa nasıl koruyor ben birşey anlamadım hisseleri ihraç eden devlet bizi neden çaresiz bilgisiz bırakıyor çavuşoğullarımı devlete tabi devletimi çavuşoğularına tabi bir çok soru var cevap veren kurum yok adalet nerede hukuk sözde herkese lazım deniyorda bize yatırımcılara gelince bu hukukçular neyi bekliyor herhalde ölürsek adalet yerini bulacak çavuşoğlları okadar suçlandı yazıldı çizildi suç duyurusunda bulunuldu ne değişti mahkemelerde ne karar alındı bilen devlet bilgi vermeyen de devlet makamlar dolu ama kararlar boş ne zaman hak hukuk boyunu gücünü gösterecek belli değil.
    Kardeşim ,seni yerden göğe kadar haklı buluyor aynı düşüncede olduğumu haykırıyorum desemde hakkımızı hukukumuzu kimden nereden arayacağız varmı böyle bir merci..Allah yar ve yardımcımız olsun gitti helal alın terimiz paracıklarımız..

3. selamun aleykum ortaklar...uzun zamandır sayfayı takip etmedim....geçmiş bayramınız mubarek olsun..........

4.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    bu soruları hiç şirket merkezine gidip sorma fırsatın oldumu ... neticede hissedarsın bence sana iyi bir cevap verirler diye düşünüyorum...
    Şirket borsadan atıldıktan sonra gelişmeler hakkında bilgi almak için çok telefon ettim güvenlikten başka telefona çıkan olmadı bilgi alabileceğim kimse olmadı hatta randevu talebimde oldu çay içer konuşuruz diye yönetimde olan hiç kimseye ulaşamadım iki sefer Ali beyle görüştüm verdiği bilgi borsaya dönmek için uğraşıyoruz oldu 5 yıldır sonuç aynı hep uğraşıyorlar görüşme talebime telefon harici cevap olmadı vereceklerini düşünmüyorum bakanlık eğer böyle bir şirketin varlığını hatırlarda uyarı gönderirse şirket bütün bilgileri internet sitesinde kapta spkda özel durumları ve blançoları açıklar akant İstanbul'dasın sen böyle bir girişimde bulundunmu bir bilgi alabildinmi?

5.  Alıntı Originally Posted by mehmet54 Yazıyı Oku
    selamun aleykum ortaklar...uzun zamandır sayfayı takip etmedim....geçmiş bayramınız mubarek olsun..........
    Aleykümselâm. Seninde

6. Reis rabak hisselerini aldığım zaman Halil bezmen yönetim kurulu başkanı bile değildi yönetimi vekaleten yürütüyordu şirkette %37 payı vardı örtülü kazanç şirketi zarara uğratmaktan rabakların iflası verildi 10 yıl kadar sonra iflası kapatıldı İski skandalından hatırlarsın bezmenin bütün şahsi mal varlıklarına el kondu ve şirket alacakları devlet tarafın tahsil edildi bizler pay sahibi olarak bu kadar mağduriyet yaşadığımız halde biz devletten alacağımızı alabildik hayır hep masal battı bitti iflas etti ama batan bezmen Amerikalarda tatil yaptı hapis değil bu mükafattır diğer patronlarda bu örnek teşkil ediyor mükafatımız bu diye düşünecekler en büyük zararı gören pay sahipleri oldu şirketten kaçırılan paralar geri döndüğünde pay sahiplerine verilmedi 2.dalga aynı akıbet keçeliler oldu onlarda gitti 3. Dalga Hayyam gariboğlu yine aynı masal bizim haklarımızdan bahseden yok kasayı boşaltanlarla helalleşiliyor ama bizlerle helalleşen muhattap olan bile olmuyor bir danışıklı dövüş değil de bu ne perhizdir bilen yok rabaklar bağlı ortaklarıyla yolundan hiç taviz vermeden yeni patronlarla yoluna devam ediyor. Konitexler rakslar çukurovalar aktaşlar sabah pazarlamalar santral holdingler hep iflas ettirildi kurumsal yapıya hiç bir patron zarar veremez devlet alacağını er yada geç alır çok güzel takdir ediyorum hak yiyen patronlar cezasız kalmamalı ama bu arada patronların kaçırdığı paraları geri alan devlet bize pay sahibi olarak haklarımızı vermiyerek bir tür hak yemiş olmuyormu pay sahiplerinin hakları devlet güvencesinde ama hakkımızı alamadığımız bir güvence nasılsa böyle bir adalet anlayışımız var patronun battığını duyuyoruz iflası duyuyoruz 10 yıl 30 yıl şirketi zarara uğratan patrondan tahsil edilen alacakları duyamıyoruz pay sahibi olarak hakkımızı arayamıyoruz.

7. Bende aynı düşünüyorum kıymetli kardeşim..Ben kamu sektöründe 26 yıl aralıksız çalıştım ..Key hesabımda biriken hakkım olan parayı alamadım ki bu parayı iki kere alıp yiyenler oldu çok iyi biliyorum.. Key hesabımda biriken alacaklarımla ilgili elimde tapu senedi gibi belgelerim olmasına rağmen paramı devleti yönetenler vermediler üstüne resmen yattılar Cimer'e yazdım dedimki neden paramı vermiyorsunuz belge istiyorsanız aha size belge onlarda bana git mahkemeye ver diye bir yazı gönderdiler peki kimi mahkemeye vereceğimi söylemediler,söylemiyorlar..O yüzden kimse bana Türkiye'de Allah'ın adaletinin işlediğini asla söyleyemez ama Levent Kırca'nın dediği gibi altta kalanın canı yansın misali titan titana olduğunu biliyorum..Haklarımız kötü işadamlarına zayi olmasın haram olsun..Malesef devleti yönetenler borsa mağdurlarının sorunlarıyla asla ve asla ilgilenmedi hala daha ilgilenmiyor varmı öyle adaletli babayiğit Hz.Ömer adaletinde olan..Benim UNTAR,LİOYAĞ ve CBS PRİNTAŞ hisselerinde 270 bin tl param battı 2006 yılı ve sonrasında ..Bu şirketler ve yöneticileri hepsi karanlık ve şaibeli insanlar ki şirketleride içleri boşaltılarak şaibeli batırılmıştır sonra isim değişikliği yaparak yollarına devam etmişler ve hala devam ediyorlar ..Devleti,spk'yı ve borsayı yönetenler bu şahıları görmüyorlarmı..Kardeşim ,boşuna başını ağırtmayayım bir söyledin bin ah işittin çok sıkıntılar var ama çözüm kapıları olmadığından boşuna konuşup yorulmayalım..Borsa mağdurlarının sorunlarını,mağduriyetlerini çözüme ulaştıracak merci Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğandır ..O kesinlikle çözün bu işi derse çözülür yoksa gerisi hayal bile değil...Sağlıcakla kal..

8.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    Bende aynı düşünüyorum kıymetli kardeşim..Ben kamu sektöründe 26 yıl aralıksız çalıştım ..Key hesabımda biriken hakkım olan parayı alamadım ki bu parayı iki kere alıp yiyenler oldu çok iyi biliyorum.. Key hesabımda biriken alacaklarımla ilgili elimde tapu senedi gibi belgelerim olmasına rağmen paramı devleti yönetenler vermediler üstüne resmen yattılar Cimer'e yazdım dedimki neden paramı vermiyorsunuz belge istiyorsanız aha size belge onlarda bana git mahkemeye ver diye bir yazı gönderdiler peki kimi mahkemeye vereceğimi söylemediler,söylemiyorlar..O yüzden kimse bana Türkiye'de Allah'ın adaletinin işlediğini asla söyleyemez ama Levent Kırca'nın dediği gibi altta kalanın canı yansın misali titan titana olduğunu biliyorum..Haklarımız kötü işadamlarına zayi olmasın haram olsun..Malesef devleti yönetenler borsa mağdurlarının sorunlarıyla asla ve asla ilgilenmedi hala daha ilgilenmiyor varmı öyle adaletli babayiğit Hz.Ömer adaletinde olan..Benim UNTAR,LİOYAĞ ve CBS PRİNTAŞ hisselerinde 270 bin tl param battı 2006 yılı ve sonrasında ..Bu şirketler ve yöneticileri hepsi karanlık ve şaibeli insanlar ki şirketleride içleri boşaltılarak şaibeli batırılmıştır sonra isim değişikliği yaparak yollarına devam etmişler ve hala devam ediyorlar ..Devleti,spk'yı ve borsayı yönetenler bu şahıları görmüyorlarmı..Kardeşim ,boşuna başını ağırtmayayım bir söyledin bin ah işittin çok sıkıntılar var ama çözüm kapıları olmadığından boşuna konuşup yorulmayalım..Borsa mağdurlarının sorunlarını,mağduriyetlerini çözüme ulaştıracak merci Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğandır ..O kesinlikle çözün bu işi derse çözülür yoksa gerisi hayal bile değil...Sağlıcakla kal..
    İnşallah sesimizi duyuyordur bu sorunları çözebilecek tek umudumuz şu an için Cumhurbaşkanımız bize hiç bir yerden umut olan olmadı ve borsanın durumu yatırımcılar için güvenilmez bir yer olmaktan spekülasyonların ve maniplasyonların yatırımcıları perişan etmekten zengini daha zengin etmekten başka bir amacı olmayan bir düzen bazların hak yiyenlerin yeri olarak kalacak kanunlar uygulansa aslında çok güzel yatırımlar ülkeyi kalkındırır finansal büyüme simdilik bazılarını güldürebilir ama ondan sonrası hüsran 1994 kırizi bir seneryo yazılıyorsa sonu herkes için kötü olur şirketlerin borsadan atılması kanun kapsamından çıkarılması pay sahiplerinin hakları ödenmeden yapılmamalı tabi işlerine gelmeyen durumsa yönetmeliklerin patronlara yüklediği ağır yükümlülüklerinin olması bireysel çözüm aramak zorunda kimse kalmaz sorun diye birşey de olmaz bağımsız denetim ve değerleme raporu yaptırmayan konsolide blançosunu açıklanmayan patronlara devletin 5 yıllık plan dahilinde şart koşulmalı her 5 yılda ayrılma hakkı tanınması şirketlerin ünvan değişikliği bağlı ortakları iştirakleri ticaret sicil müdürlüğü değişikliği adres değişikliği gibi önemli bilgilerin tescili kesin olarak tavizsiz yapılmalı fesih sebebi sayılmalı.

Sayfa 617/988 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •