Sayfa 952/989 İlkİlk ... 452852902942950951952953954962 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 7,609 - 7,616 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    haklisin bence ...
    Bencede haklı kaderine razı olmuş hiç bir şey olmuyacağını biliyor umudunuda güveninide kaybetmiş hukuk konusunda bi arayışada girmemiş ben her zaman geçmişte olan ve olabilcek sorunladan bahsettim ilgili makamlarla yönetimle irtibat kurmaya çalıştım adreslerine kadar gittim sorun bizdemi acaba dedim bilgi alma kanunu var yönetmeliklere kanunlara uymayan patron var dedim ihbar ve şikayetlerimi bildiğim kadarıyla yaptım avukatlarla bile görüştüm peki sorun hep bizdemi elektirik faturasını ödemeyen arasının vergisini vermeyen sigortasını ödemeyen olunca başın ne geliyor ihbar ihtar ceza haciz sonu hapis yani suçlu devletine güvenen yatırımcılarmı kendini tarif etmiş bence haklı.
    Sermaye piyasası kurulana yazdığım yazı yatırmcıları koruyan ama bir türlü patronlara sözünü geçiremeyen denetliyemiyen kurum yetkileri var ama yapmıyor veya yapamıyor bizim muhatabımız printaş değil halka arz ederken patronlar makamından izin alıyor hisseleri ihraç ediyor bu hisselerden sorumlu devlet bu hisseleri topluyan patron değilse devlettir üç beş yatırımcı burda sahipsiz kaldık ozaman devlet kendini denetliyecek patronun keyfine merhametine kalırsak devletin görevine hastaneleri özelleştir okulları özelleştir askeriyeyi özelleştir madenleri özelleştir denetleme arkasını sorma patron ....de böyle adalet olurmu biz yazı yazdık dedik sorunvar neler oluyor spk tarafından haklarında suç duyurusunda bulunuldu daha ne yapalım herkes işini iyi yapsın.

İlgi: 06.06.2018 Tarihli Başvurunuz
    ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş. (ÇBS Printaş) paylarının durumuna ilişkin olarak www.kap.gov.tr
    adresinde yayımlanan Borsa İstanbul A.Ş.'nin (BİAŞ) açıklaması aşağıda yer almaktadır. "Payları Borsamız Gözaltı
    Pazarı'nda işlem görmekte olan ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticareti A.Ş. ile ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii
    A.Ş. (Şirketler) ile ilgili olarak, Borsamız Yönetim Kurulu'nun 09/09/2013 tarihinde duyurulan kararı çerçevesinde,
    Şirketler mali durumlarını düzeltme konusundaki şartları 31/12/2013 tarihi itibariyle yerine getiremediklerinden,
    Şirketlerin payları 02/01/2014 tarihinden itibaren işlem görmekten sürekli olarak men edilerek Borsa Pazarlarından
    çıkarılacaktır." Bu itibarla, payları borsada işlem gören ortaklıkların pay işlem sıralarının kapatılması ve yeniden işleme
    açılması BİAŞ'ın yetkisinde olup, ÇBS Printaş'ın pay işlem sırasının kapatılması BİAŞ'ın 31.12.2013 tarihli
    duyurusundan görüldüğü üzere BİAŞ yönetim kurulunun 09.09.2013 tarihli kararı çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Bu
    kapsamda, anılan şirket paylarının işlem sırasının kapatılması ile yeniden borsada işlem görmesi durumuna ilişkin
    detaylı bilgi edinmek için BİAŞ'a başvuruda bulunulabilir. Öte yandan, bilindiği üzere payları borsada işlem görmeyen
    halka açık ortaklıkların kamuyu açıklayacakları özel durumlarına ilişkin esaslar Kurulumuzun II-15.2 sayılı Payları
    Borsada İşlem Görmeyen Ortaklıklara İlişkin Özel Durumlar Tebliği'nde (II-15.2 sayılı Tebliğ) belirlenmiş olup, II-15.2
    sayılı Tebliğ'in 5'inci maddesinde bu ortaklıklar tarafından kamuya açıklanması zorunlu olan hususlara yer verilmiştir.
    Bu kapsamda, payları borsada işlem görmeyen halka açık ortaklık statüsünde olması nedeniyle II-15.2 sayılı Tebliğ'e
    tabi olan ÇBS Printaş'a ilişkin olarak Şahsınızca II-15.2 sayılı Tebliğ'e veya Sermaye Piyasası Mevzuatı'nın diğer
    düzenlemelerine aykırı olduğu değerlendirilen fiillerine ilişkin tevsik edici bilgi ve belgelerin Kurulumuza iletilmesi
    halinde konu değerlendirmeye alınabilecektir. Son olarak, her ne kadar ÇBS Printaş'ın 30.12.2014 tarihli yazısında
    paylarının Serbest İşlem Platformu'nda işlem gören statüye alınması talep edilerek, bu kapsamda izahnamenin
    hazırlanacağı ifade edilmiş olsa da, ÇBS Printaş'ın 07.03.2016 tarihli yazısında izahnamenin hazırlanamamasından
    dolayı söz konusu başvurunun işlemden kaldırılması talep edilmiştir. Dolayısıyla, mevcut durum itibarıyla ÇBS
    Printaş'ın paylarının borsada işlem görmesi amacıyla yapılan ve Kurulumuz nezdinde bulunan herhangi bir başvuru
    bulunmamaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi edinilmesi amacıyla ÇBS Printaş'a başvurulması mümkündür.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Kaç yıl oldu hani adaletin nerde adaletiniz kanun kitapları arasında kayboldu yok tu ki zaten isviçreden alamanyadan fıransadan araplardan alınan kanunlar bi çince kanun yok herhalde tek kelimeyle herşeyi anlıyor insan yeterki kanunun içinde diğer veya değişik kelimesi olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    2022 bitmiş diye tahmin ediyorum.
    Bizim hesaplarımıza göre evet devletin hesabını bilmiyoruz devletler uzun bize göre bayağı uzun hesaplar yapar.
    Şirketlere yatırımlar konusunda 5 yıllık süreler tanır 5 yıl zarar gösterebilir yatırım giderleri olduğu için tamamlayamadı 5 yıl daha alabilir ne zaman konsolide edilir bekliyoruz .

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Reis kime inanacağımızı kime güveneceğimizi şaşırdık ağlanacak halimize gülüp geçiyoruz patronların usulsüzlüklerindede devletin adaletsizliğindende bıktık zengin hep zengin fakir hep fakir paparazi memleket anlayışı 33 yıldır kazanan hep aynı kaybeden hep aynı adı değişiyor adresi değişiyor alavere dalavere değişmiyor. Ezilenler dünde aynıydı bu günde ezilenler olduğu sürece ezenler korunacak bal tutan parmağını yalayacak bizede yalanmışı kalacak ömrümüz gitti duyan yok. Hayırlı akşamlar.
    A'dan Z'ye kadar katılıyorum maalesef Türkiye'nin gerçekleri bunlar eksiği var fazlası yok..Hayırlı akşamlar..

4. Bu sayfayı 12-13 yıldır takip ediyorum. Yazdiklarinizdan ve verdiğiniz bilgi ve belgelerden Aralık 2023 son şansımız gibi bir hisse kapıldım. O tarihlerde de birsey olmazsa artık ben umudumu buradan keserim. Allah içeride büyük parası olanlara yardım etsin. Allah'a emanet olun. Görüşlerim bilgi değildir. Sadece öyle hissediyorum.

5. İnşallah bu yazılanları okuyordur. Bu kadar insanın ahını aldıktan sonra nasıl rahat uyuyor .. İnançları olmayabilir ama insanlığı damı yok..

6.  Alıntı Originally Posted by cangu Yazıyı Oku
    İnşallah bu yazılanları okuyordur. Bu kadar insanın ahını aldıktan sonra nasıl rahat uyuyor .. İnançları olmayabilir ama insanlığı damı yok..
    Cangu Kardeşim,gerçek manada Allah korkusu,sevgisi,merhameti,acıma duygusu,insafı,adaleti,hakkaniyeti,dürüstlüğü,kara kteri,kişiliği,alçak gönüllüğü,hoşgörüsü,insanların haklarınına,hukuklarına saygısı vb. olmayan insanları zaten insanlıkları da olmaz, inançlarıda olmaz, imanlarıda olmaz, ihlaslarıda olmaz yani Allah'ın yap dediklerini yapmazlar,yapma dediklerinide büyük bir ihtirasla ,tutkuyla,keyifle yaparlar kendi akıllarınca yani bu tip insan görünümündekiler iblis'in,şeytanın tutsak öğrencileridir ona hizmet ederler..Allah'ın honut olduğu,rıza gösterdiği,bağışlayacağı ,merhamet edeceği kullarından eylesin cümle Allah yolunda mücadele edip yürüyen kadim dostları olan insanlığı..Kimlerin iyi kimlerin kötü olduğunu sadece Allah bilir..Bu gün görüyoruz ben müslümanım diyor adam (salih ve saliha müslüman kardeşlerimi tenzih ediyorum ben sadece iki yüzlü ünaıklardan bahsediyorum) ama çatır çatır kul ve yetim hakkı ,haram yiyor..Ali Çavuşoğlu ve kardeşlerini Allah(cc)önce ıslah onra hidayet nasip eylesin..

7. öncelikle herkesi kandili mübarek olsun.. zincirli kuyu mezarlığının girişinde " her canlı bir gün ölümü tadacaktır " yazar.
    para herkes için önemlidir ben önemsizdir demiyorum. ama 2 takım elbise birden giyemezsin. 2 çift ayakkabıyı aynı anda giyemezsin.. önemli olan yetecek kadar olması.. başkasının rızkına girerek daha fazla para elde etmek .. bunu anlamıyorum..

8. bizim can çekişen printaşlar da yakında tozlu sayfalara karışacak bu gidişle arsa marsa hepsi yalan olacak bu gidişle.

Sayfa 952/989 İlkİlk ... 452852902942950951952953954962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •