Sayfa 613/989 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by wise stockbroker Yazıyı Oku
    Kardeşim,söylediğin,yazdığın,çizdiğin,dile getirdiğin konularda çok haklısın ama malesef yapacak bişey yok..Cumhurun başı 18 yıldır Türkiye cumhuriyetinin vatandaşlarına bize güvenin borsa şirketlerine yatırım yapın dedimi dedi başımızı tutumu tuttu sonrada donumuza kadar bizi hırsız patronlara soydurdu sonrada dediki isteyen şirket sorgusuz sualsiz borsa kotundan çıkabilir..
    Kardeşim keşke olmasaydı dediğimiz cümle içerisinde bazı kelimelerden dolayı farklı anlamlar çıkararak kalplerimizin kırıldığı anlar yaşadık kolay değil hepimiz stres altında belirsizlikler yüzünden agresif davranabiliyoruz benim gözümde görünenler aklımın dilime ve sabrıma sahip çıkmam gerektiğini işaret ediyor hepimiz zorluklar yaşıyoruz umduğumuz gibi olmasa da bulduklarımıza şükredelim yapamadıklarımıza üzülmektense yaptıklarınıza sevinelim mutlu olmayı öğrenelim elbette hakkımız olanı istemek almak için mücadele etmek hayatın vazgeçilmez gayesidir inşallah bu mücadelemiz bir sonuca varır benim aileme ve oğluma karşı sorumluluklarım var devletinde vatandaşlarına karşı çavuşoğullarının ailesine devlete alacaklılarına vede pay sahiplerine karşı sorumlulukları var çavuşoğullarını yargılamak ilk önce devletin sonrada Allah'ın işi bu ülkede patron olmak zor iş işverenler meyve veren ağaç gibidir taşlanır yanında işçi çalıştırıyorsan bu konuda farklı düşünebilirsin işçinin de patronunda iyisi kötüsü olabilir hayatın bir kuralı var her konuda tedbirli olmamız ve olabilecekleri iyi hesaplamamız gerekiyor anlatacağım konu ne alakası var diye bilirsin insanlar haksızlığa uğrayabiliyor hak etmediği sonuçların cezasını çekebiliyor askerde yaşadığım bir olaydan bahsedicem merasim mangasında kullandığım ketirlerin eski olması yüzünden üsteğmen den yediğim bir dayak hakkım olan 5 ters Osmanlı tokadı düzünü çoğu kişi bilir tersini komutanlar daha iyi biliyor yukarıdan aşağı vurduğunda esas duruşunu bozuyor ama yıkılmaya biliyorsun ayakta kalma şansın oluyor aşağıdan yukarı doğru çene altı kulak arasına vurduğunda hertaraf bembeyaz oluyor ilk Tokat'ta yıkılmayanı görmedim üsteğmende 3 tokat yedim yıkılmadım Osmanlı torunu olarak ayakta dimdik durdum diğer 2 iki tokatı ise hataya sebep olan depocu arkadaşa kesti ilk Tokat'ta yerlebir suçum varmıydı bana göre yok depocu ne verdiyse onu giydim giymemem gerekiyormuş amirali karşılayacaktık denetimdeydik yeni ketirler olduğu halde depocu bize vermemiş oda kendi kanaatine göre olur diye vermiş iktisatlı davranmış ama üsteğmene göre büyük bir hata hayatta her türlü tokatlar görmüzüşüzdür burda yaşadıklarımızda bir tür tokat bizim açımızdan başkalarının açısından nedir bilmem ama burda atılan tokatlarda dimdik ayakta durabilmeliyiz bir kusur bulmak suçlu aramak değil hak aramak vede sonuca ulaşmak için ben mücadele ediyorum aklım yettiğince bedenen çalışan biriyim aklım yetmediği yerde öğrenmek için gayret sarf ediyorum Allah insanlara iki güç vermiş biri akıl diğeri beden gücü ikisininide kullananlar daha başarılı olabiliyor hakkımızı alırsak oğluma eşime ve borcum olan devlete borcumu ödeyip herkesle helâlleşmek.Kul hakkıyla emaneti vermek istemiyorum yaşadığım sürece mücadele edeceğim.

2. kapital yatırım holding geçmiş zaman hisseleri ne olacak böyle ..gerçi bizim borsamızdaki bir çok hisse durumu farklı değil.. bunlara devlet direk el koyması bence yoksa olan küçük yatırımcıya oluyor..osmanlı tokadı bunlara lazımm

3. Tokatı yiyen hep küçük yatırımcılar oluyor patronlar hisselerini satıp tüyüyor ondan sonra borsa dışına atılıyor bu tür şirketler borsada çok özkaynakları eksi 5 kat aşağıda Olan borsada 13 lirada işlem görebiliyorken blançolarını açıklamayanlar borsadan hemen atılıyor çifte standart TMSF bu konularda uzmanlaştı ama pay sahipleri yine zorda kalıyor ayrılma hakkı tanınmıyor yine avutuluyor devletin bu konulara karşı duyarlı olması ciddi yaptırımlar getirmesi gerekiyor borsadan bu şekilde atılmaları şüphe uyandırıyor kaldırılması lazım bunu hep yapıyorlar patronlar belki de hisseleri dışarıdan düşük fiyatlara danışıklı olarak satıyorda olabilirler takip edilmesi gerekir blançolarını açıklamamaları oldukça manidar.

4. gitti gidiyor ,hepsi burada,n11 satışa koysak gidermi acaba..gel vatandaş kelepir bunlar desek kadıköy salı pazarında gidermi...

5. Dediğin sitelerde zaten varlar bir tek biz yokuz yakında bizide o sitelere koyarsa sahibinden beleş diye ozaman yandı gülüm keten helva.

6. Kurulumuzca İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde söz konusu kişilere örtülü olarak aktarılan tutarın Şirkete iadesi amacıyla hukuk davası açılmıştır.

Diğer yandan, Kurulumuzca yapılan denetimler ve incelemeler sonucu Şirket’in 2014 yılı olağan genel kurul toplantısı ilanından sonra 2019 yılında 31.10.2019 tarihinde genel toplantısı yapılmasına karar verilmiş olduğu Kurulumuzun https://spk.gov.tr/SiteApps/Sirket/_...masiDosya/3689 adresli internet sitesinde yayınlanmış olmakla birlikte, Şirket’in 2014 yılı sonrasında herhangi bir genel kurul ilanı yapmamış olması nedeniyle Kurulumuzca 2018 yılında Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 530 uncu maddesinde yer alan “Organların eksikliği†kapsamında Ticaret Bakanlığı’na bildirimde bulunulmuştur.

Bu çerçevede, Kurulumuz 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun kendisine tanıdığı yetkiler çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmekte olup, Şirket hakkında Kurulumuzca yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır. Bu kapsamda, Şirket hakkında Kurulumuzca yapılan işlemlerin Kurulumuz Bültenleri üzerinden takip edilmesi mümkündür.

Ayrıca, yatırımcıların genel hukuk hükümleri kapsamında hak arama imkanları mevcut olup, Kurulumuzca idari ve cezai incelemeler bu kapsamda yapılacak işlemlere engel teşkil etmemektedir. TTK’nın 411 ve 412 inci maddeleri uyarınca, halka açık şirketlerde sermayenin yirmide birini oluşturan pay sahipleri, yönetim kurulundan genel kurulu toplantıya çağırmasını isteyebilmekte olup, yönetim kurulu çağrıyı kabul etmediği takdirde aynı pay sahiplerinin başvurusu üzerine genel kurulun toplantıya çağrılmasına şirket merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesi karar verebilmektedir. Yine TTK’nın 410/2 nci maddesi uyarınca da yönetim kurulunun devamlı olarak toplanamaması veya mevcut olmaması durumunda mahkemenin izniyle tek bir pay sahibi dahi genel kurulu toplantıya çağırabilir.

TTK’nın 530 uncu maddesinin ilk fıkrasında, “Uzun süreden beri şirketin kanunen gerekli olan organlarından biri mevcut değilse veya genel kurul toplanamıyorsa, pay sahipleri, şirket alacaklıları veya Gümrük ve Ticaret Bakanlığının istemi üzerine, şirket merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesi, yönetim kurulunu da dinleyerek şirketin durumunu kanuna uygun hâle getirmesi için bir süre belirler. Bu süre içinde durum düzeltilmezse, mahkeme şirketin feshine karar verir.†hükmü yer almakta olup, toplanamayan genel kurul ve süresi dolan yönetim kurulu üyelikleri nedeniyle TTK’nın 530 uncu maddesinin tarafınızca işletilebileceği değerlendirilmektedir.

Sayfa 613/989 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •