Sayfa 972/989 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Her kim olursa olsun isterse o kişi ben olayım bilerek ve hile yaparak başkalarının hakkına el uzattı ise hepsinin hesabı en küçük kuruşuna ve detayına kadar sorulacak ve haklı hakkını alacak. Ama bu dünyada ama öbür dünyada. Bunun zaman aşımı da yok. Hak sahibine ne kadar geç teslim edilir ise cezası da o kadar uzayacak. Belki o hak yiyen o zavallı kişi veya kişilere öbür dünyada yaşayacağı azabı görünce acır af edebiliriz veya af etmeyiz. Allah o kararı bize bırakmış. Göreceğiz bakalım.

2. [QUOTE=Akça;6688638]Bunlar ahiretini düşünse zaten en başindan beri bu yanlışları yapmazlar. Hadi yanlış yaptılar, hukuk nerde. Ülkenin başbakanı na kadar söz verdiler ne değisti. Yukarıdan aşağıya zihniyet aynı. Siyasetciside, patronuda. Arada düzgün olan parmak sayısını gecermi bilmem. Friedrich Nietzsche nin bir sözü var Hukuk iktidarın fahişesi, basında metresi olursa, ülkeyi ********ler yönetir diye.

3. Şu parti bu parti demiyorum. Bunu yapan, bu işlerin düzeninden sorumlu herkesin bunda payı var. Eski veya yeni iktidar partiler hepsinde böyle haksızlıklar oldu oluyor. Biraz da bizde de hata var. Gözaltı pazarından niye hisse alırız ki?

4. Benim anlatmak istediğim, bu tür olaylarda prosedür niye işlemiyor. Kimde kaynaklı. Kim erteliyor. Kimden güç alıyorlar. Kaç sefer icradan satışa çıkmış arsa niye satılmadı, niye birileri girip alamadı. Böyle bir olay Fransa'da, İtalya'da, Almanya'da , İngiltere'de olsa ne olurdu?. Birde biz Müslüman olan ülkeyiz hadi. En çok ta kul hakkına biz riayet etmeliyiz oylemi. Belkide çavuşoglu inançsız biridir. Allah yok diyordur bilemeyiz. Yatirmasaydiniz paralarinizi buraya da diyebilir. Ama o zaman spk mevzuati çalışır. Bu kadar yıldır niye çalışmıyor. Şu kesin onlar kenardan işlerini yurutuyor. Artık kimleri gördüler, kimler ne indirdi cebe bilemiyoruz. Ama ülke nin geldiği nokta maalesef böyle. Önceden o vardı bu vardı şöyleydi, olabilir bende biliyorum ama biz şu anı ve en az 20 yıldır aynı iktidarı yaşıyoruz. İyiye gideceğine kötüye doğru gidiyoruz, kaldiki o gün kötü dedigimiz her şeyi düzeltmek için geldik. Dediğim bu.

5. Güvensiz bir ortamda yani borsada daha seçici,daha dikkatli olmak gerekiyor. Daha bilinçli.

6.  Alıntı Originally Posted by Akça Yazıyı Oku
    Benim anlatmak istediğim, bu tür olaylarda prosedür niye işlemiyor. Kimde kaynaklı. Kim erteliyor. Kimden güç alıyorlar. Kaç sefer icradan satışa çıkmış arsa niye satılmadı, niye birileri girip alamadı. Böyle bir olay Fransa'da, İtalya'da, Almanya'da , İngiltere'de olsa ne olurdu?. Birde biz Müslüman olan ülkeyiz hadi. En çok ta kul hakkına biz riayet etmeliyiz oylemi. Belkide çavuşoglu inançsız biridir. Allah yok diyordur bilemeyiz. Yatirmasaydiniz paralarinizi buraya da diyebilir. Ama o zaman spk mevzuati çalışır. Bu kadar yıldır niye çalışmıyor. Şu kesin onlar kenardan işlerini yurutuyor. Artık kimleri gördüler, kimler ne indirdi cebe bilemiyoruz. Ama ülke nin geldiği nokta maalesef böyle. Önceden o vardı bu vardı şöyleydi, olabilir bende biliyorum ama biz şu anı ve en az 20 yıldır aynı iktidarı yaşıyoruz. İyiye gideceğine kötüye doğru gidiyoruz, kaldiki o gün kötü dedigimiz her şeyi düzeltmek için geldik. Dediğim bu.
    Çok haklısınız güzel kardeşim aynen dediğiniz anlattığınız gibi yazdıklarınıza ,düşüncelerinize son noktasına kadar katılıyorum.. Kafası basmayanlara sabaha kadar yazsan tek tek anlatsan o yine manasızca boş boş konuşmaya anlatmaya martaval okumaya devam eder...Kimden yana olduğunu,konuştuğunu kendiside bilmiyor hatta ne istediğini dahi bilmiyor o yüzden sal çayıra gitsin..ytd..

7. Ne istiyorlar bu emeklilerden günün 8 saati emekliyi konuşuyorlar sosyal güvencemiz emekli ikramiyemiz olsaydı emekli olurmuyduk devletten aylık Allah'tan sağlık der devlet kovana kadar çalışır dık kamuda çalışan emekliği geldiği halde emekli olmayan yüz binlerce insan vardır neden onları emekli etmiyorlar emeklilerin çoğu çalışıyormuş biz erken emekli olmuşuz devlete büyük yük oluyormuşuz davulcu zurnacı medya kendileri çalıp kendileri gülüp oynuyor tuzu kurular hiçbirinde çözüm üreten profesör yok yüzde 49 zam yapacaklarmış yapmasınlar istemiyoruz raflarda etiketlerle zaten zamcığın fazlasını bi seferde alıyorlar bu sorunları çözmek istemiyorlar işlerine gelmiyor 40 bin maaş alan yüzde elli zam demek 20 bin cebe indirmek demek 40 bin hadi hakkı 7500 alan emekli kök maaşı dal maaşı yaprak maaşı hepsi 10 bin olsun bu adamda bitane mide var ağzını saymıyorum aldığı zam bizim iki katımız bunun iki midesi iki ağzı yoktur bence haksa tamam 40 bin olur 100 bin olur 7500 olur adaletse ozaman herkese eşit ol ya herkese 20 bin yada 3 binlira zam yap bir gün gelecek özal gibi ecevit gibi memurunun maaşını ödüyemeyeceksin tarih tekerrür den ibaret ama kimse dingil varken teker olmak kimse istemez teker patlayınca vah demek çözüm değil ülkemiz 30 yıl geri gider isteyen 40 yaşında emekli olsun hakkı neyse onu ver 49 yaşına kadar primlerimizi zor ödettirdik ayda 10 gün 15 günle 5600 gün dolarmı işverenleri denetlemezsen az prim öder devlet olarak sende az maaş ödersin bu çelişki değilmi suçlu var ama devlet olarak sende haklı değilsin kim bilir birgün devlet aklı fikir sahipleriyle bütünleşir mazeret üretmez gereğini yapar.

8. Kafası basmayanlar dediğiniz kişiler gözü ile belki görmedi o yılları yaşamadı ama arşivlerde yalan mı söylüyor.
    Borsanın AKP den önceki geçmişini bilmiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu sayın Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkeyi ayağa kaldırmak için yaptığı sanayi hamlelerinin ( Uçak, Otomotiv ) gibi stratejik değerdeki sanayi neden durduruldu? Atatürk'ün izindeyiz diyenler cevap versin. CHP iktidarı 1923 ten 1950 ye kadar tek parti olarak ülkeyi yönetmiş. 1950 de ne oldu da CHP iktidarı bitti. Bir şeylerin yanlış gittiğinin farkına mı varıldı?

Sayfa 972/989 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •