Sayfa 980/989 İlkİlk ... 480880930970978979980981982 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Bu bi rekor mu, yoksa daha fazlası oldu mu?
    Bu başlığı 65 kişi okumaktadır.(3 üye,62 ziyaretçi)

2.  Alıntı Originally Posted by şafk Yazıyı Oku
    S.A Onurum inanma bu hayatı yalanla geçenlere hep seçim zamanları uçuyoruz zaten geçen seçinde bu Sedat Peker'in iple dolaştıracağım dediği Süleyman soylu Uyuşturucu baronlarına T.C vatandaşlığı veren mafyaları 15 temmuzda silahlandırıp gariban suçsuz askerleri öldüddüren ve bunu kaos dan yararlanarak kahramanlık hikayesi diye bu alğı yemiş millete yutturan SÜLEYMAN SOYLU demiş diki ğabardan petrol fışkırıyor hemide hiç rafine edilmeden direk yakıt olarak kullanılacak ve yine demiş diki 2023 temmuz ayında benim ülkemin ekonomisi öyle bir uçacak ki dünya bizi amerika bizi kıskanacak. Bu milleti hakkını yiyerek soyarak millete de akıl bırakmayan GELİR ADALETİNİ BOZARAK HEP BİR YALAN VE BAHANEYLE TABİ.Bu ilim bilim ahlak adalet edep haya bilmezlere fırsat vermeyiniz. Hesap verebilirlik ve Güçler ayrılığını Hukuku ve Adaleti EŞİT VE LİYAKATLİB EĞİTİMİ savununuz kim olursa olsun far etmez Kendisi aç yatıp sorumlu olduğu milleti doyuran ADELETLE ANILAN HZ ÖMER BUYURUYORKİ KİŞİNİN NAMAZI ORUCU SİZİ ALDATMASIN KİŞİNİN BULUNDUĞU YEREDEKİ HÜKÜME BAKINIZ EGER HÜKÜMDE ADALET VARSA ALLAH.C.C İCİN İBADET EDİYORDUR YOK İSEDE MÜNAFIKLIK YAPIYOR YANİ BUĞÜNÜMÜZDE BUKALEMUN GİBİ OLANLAR EVET HIRSIZDA BELLİ MAFYADA BELLİ ÜLKEYİ DÜNYAYA SATANDA BELLİ T.C HİTLER GİBİ PİSKOLOJİK HARPLE DEVLETİ VE MEDYAYI ELE GEÇİREREK VE DEVLETİN PARASINI KULLANARAK MUHSİN YAZICI OĞLU GAFFAR OKKAN GİBİ MERT KUL HAKKINA RİYAYET EDEN LİDER LERİNDE ÇIKMASINI HERTÜRLÜ LEGAL İLLEGAL YOLA BAŞVURARAK İSTEMEYENLER BU MİLLETİ VE AİLELERİ MAHFETTİLER
    A.S kardeşim herkes konuşuyor konuşmadan iletişim kurmak mümkün değil konuşmadan bir iş yapmakta bende zamanında çok konuştum kendimce yaptım başardım haklıyım 10 kişiye sorsan beni kimi haklıder kimi haksız haklıyım diyemiyeceğim bir konu oda borsa başaramadım hala olmuyor çevremde herkes sonuç bekliyor lafla yürümüyor Bu milletin mert insanları bitmez niceleri gönüllerde yaşıyor öyle derin konulara girdin ki satırlar yetmez doğruyla yanlış kardeştir kavgada etseler sonuca varırlar işin içine kötü girerse kavgaları hiçbir zaman bitmez doğruyla yanlışa bir iyi gerekir daha iyi olsun diye eski günlerin tecrübesi bizi ileriye taşıyor her yokuşun bir inişi olur zorlukları aşamazsak düze ulaşamayız.

3.  Alıntı Originally Posted by şafk Yazıyı Oku
    S.A Onurum inanma bu hayatı yalanla geçenlere hep seçim zamanları uçuyoruz zaten geçen seçinde bu Sedat Peker'in iple dolaştıracağım dediği Süleyman soylu Uyuşturucu baronlarına T.C vatandaşlığı veren mafyaları 15 temmuzda silahlandırıp gariban suçsuz askerleri öldüddüren ve bunu kaos dan yararlanarak kahramanlık hikayesi diye bu alğı yemiş millete yutturan SÜLEYMAN SOYLU demiş diki ğabardan petrol fışkırıyor hemide hiç rafine edilmeden direk yakıt olarak kullanılacak ve yine demiş diki 2023 temmuz ayında benim ülkemin ekonomisi öyle bir uçacak ki dünya bizi amerika bizi kıskanacak. Bu milleti hakkını yiyerek soyarak millete de akıl bırakmayan GELİR ADALETİNİ BOZARAK HEP BİR YALAN VE BAHANEYLE TABİ.Bu ilim bilim ahlak adalet edep haya bilmezlere fırsat vermeyiniz. Hesap verebilirlik ve Güçler ayrılığını Hukuku ve Adaleti EŞİT VE LİYAKATLİB EĞİTİMİ savununuz kim olursa olsun far etmez Kendisi aç yatıp sorumlu olduğu milleti doyuran ADELETLE ANILAN HZ ÖMER BUYURUYORKİ KİŞİNİN NAMAZI ORUCU SİZİ ALDATMASIN KİŞİNİN BULUNDUĞU YEREDEKİ HÜKÜME BAKINIZ EGER HÜKÜMDE ADALET VARSA ALLAH.C.C İCİN İBADET EDİYORDUR YOK İSEDE MÜNAFIKLIK YAPIYOR YANİ BUĞÜNÜMÜZDE BUKALEMUN GİBİ OLANLAR EVET HIRSIZDA BELLİ MAFYADA BELLİ ÜLKEYİ DÜNYAYA SATANDA BELLİ T.C HİTLER GİBİ PİSKOLOJİK HARPLE DEVLETİ VE MEDYAYI ELE GEÇİREREK VE DEVLETİN PARASINI KULLANARAK MUHSİN YAZICI OĞLU GAFFAR OKKAN GİBİ MERT KUL HAKKINA RİYAYET EDEN LİDER LERİNDE ÇIKMASINI HERTÜRLÜ LEGAL İLLEGAL YOLA BAŞVURARAK İSTEMEYENLER BU MİLLETİ VE AİLELERİ MAHFETTİLER
    Yıllardır uyutulan avutulan güdülen milletiz öyle girdinki bu konuların içinden çıkmak gerçekten çok zor özal zamanında bir söz söylemişti köprüler yollar telekon hatları yapılıyor millette para var herkes şaşkınlık içindeydi telefon almak için iki yıl sıra bekliyorduk tüpgaz kuyruları sanayağ şeker benzin kuyrukları bitmişti bir bahar havası vardı çağ atladık sıloganıyla köprüden geçerken havasına diyecek yoktu aldığı kredilerin geri ödemeleri verdiği tavizlerin sonu gelince terörün ne olduğunu devalüasyonda neymiş dediğimiz 94 krizi patlak verdi aslında çağ bize atlamıştı dolar uçtu faizler patladı işsizlikten millet kırıldı işadamları paralarını dolara faize yatırdı inşaatlarda çivi çakılmadı sağlık hizmetleri yok denecek kadar azdı 120 günü dolduramadığımız için hastaneler bizi kabul etmiyordu sonunda faizden medet uman tuzu kuru patronlar bile battı şimdi kriz var garip olan heryerde çalışana iş var 56 yaşındayım işin yoksa gel çalış diyorlar çalışamıyorum hastamla ilgilenmem gerekiyor durum normale girsin işaatlara döneceğim biz 80 li 90 lı yılarda çok laflar duyduk icraat göremedik varmış gibi yaptılar sonu gelmedi eğer ülkemizde devalüasyon faiz belası devam ederse bütün kazanımlar riske girer işadamları ülkeyi terk etmeye paralarını dolara çevirmeye başlar inşallah 94 krizini yaşamayız terörü mafyacılığı tefeciliği bilmeyenler ozaman görür daha çocuğuz kardeşimle beraber simit satarken mafya tipli biri gelip iki tokatla simitlere bile çökebiliyor du senin başına belki böyle bir olay gelmemiştir bu olayların daniskalarını görmüş biriyim bu günlerin kıymetini bizim gibi 30 yıl sonra anlıya bilirsin benim hastaneye gidebilmem için üç dört mütahitten 1 yıl da 120 gün çalıştığıma dair visite kağıdı almam gerekiyordu bir mütahitten 120 gün çıkmıyordu tekeden süt çıkartırsın mütahitte 120 günlük visite kağıdı imzalatamazsın neyse derdimi depreştirdin. Şükür Rabbime o günleri bir daha aratmasın daha iyi olsun olduğu yerde dursun o günlere döndürmesin herşeyin başı sağlık otel gibi hastaneler kaymak gibi yollar Allah tan ömür devletten sağlık ve aylık azda olsa düzelir yetmezse yorgana göre oda yetmezse bileğimize göre iş buluruz.

4.  Alıntı Originally Posted by şafk Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum bu konuda kesinlikle yanındayım..
    Son düzenleme : levoysalı horofira; 22-02-2024 saat: 13:30.

5. Hükümdarın birinin beyaz bir atı varmış. Hükümdar, bu atını çok severmiş. Bir gün bütün maiyetinin (kendi adamlarının) hazır bulunduğu bir sırada:
    Bu beyaz atımın ölüm haberini getirenin kafasını uçurabilirim. Çok dikkatli olun. Çünkü bu beyaz atı canım kadar seviyorum. Onun ölüm haberi bende kriz geçirtebilir, demiş.

Günün birinde, her şeyin eceli gibi beyaz atın da eceli gelir. Ve beyaz at ölür. Hükümdarın adamlarında bir telaştır kopar. Kimse cesaret edemez ki, beyaz atın ölümünü hükümdara haber versinler. Seyis başı, düşünür taşınır, olacak gibi değil. Ben gidip hükümdara haber vereceğim. Öyle olsa da, böyle olsa da bizim kafa gidecek, der. Ve Seyis başı, hükümdarın huzuruna çıkar:
    Hükümdarım, der. Sizin beyaz at var ya!
    Evet der, Hükümdar. Seyis başı:
    O, yatmış, ayaklarını dikmiş, gözlerini yummuş, karnı şişmiş, hiç nefes almıyor, der. Hükümdar :
    Seyis başı, seyis başı! Desene, bizim beyaz at öldü!..
    Seyis başı:
    Aman hükümdarım! Ben demedim, siz dediniz hükümdarım, siz dediniz der ve kafayı kurtarır.

Söyleme şeklimiz bir çok şeyi değiştirir.

6. Ülkemizin mucit insanları bitmiyor bitirilemiyor kalorifer peteğine boya yapıyor ve radarlara görünmüyor neredeyse sıfır görünürlük sıfırın bu kadar değerli olabileceği aklıma gelmezdi insanın göremediğini radar görüyordu şimdi bir boya yüzünden radarda göremiyor sıra geldi borularına radarlara görünmeyen bu boyayı bulan patronu tebrik etmek lazım gerçi bizim patronda görünmüyor ama borlar yüzünden boya yüzünden değildir umarım yoksa işimiz çok zor.

7. Şu borçları bitirse belki görünür parasımı yok parada istediği yok başka patron olsa 10 kere bedelli yapmıştı artık bizde bir şey göremez olduk.

Sayfa 980/989 İlkİlk ... 480880930970978979980981982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •