Sayfa 843/989 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    senin sun ve nippon beklentin vardı ne oldu vaz mı geçtin.
    Nippon sun beklentisi bende banko değişmez onalt var erkurt var bu beklentiler konsolide blançoda iştirakler ve bağlı ortakları tescil edilince göreceğimizi düşünüyorum sabreden dervişlerden olduk artık darısı varislerin birazıda bize düşer umarım üçbeş günlük ömrümüzde gülen yüzümüz olur.

2. Aslında arsa üzerinde çok seneryolar yazılırda patron tatile çıktı herhalde 2019 da imzayı attı 2022 de tatili bitecekmidir sırada ne var bakalım bakalım görebilecekmiyiz

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Neymiş o şartlar pekte borsaya dönmeye niyetide yok gibi duruyor dönmezse ne olacak spk küsermi. Bizim haklarımızı kim düşünecek kim koruyacak bizi kurdun eline düşmüş kuzu gibi kıvranıyoruz bu Adalet dediğimiz bir kelime var kanun denilen bir kitap var şirketin sitesi varmı spknın sitesinde yayınlanan bir şey varmı %70 pay halkın elindeymiş nerde bu paylar devletin elindemi yoksa mkk kuruluşu bir açıklama yaptımı gördünüzmü. Spk kanunlarına göre hazır değilsen boşuna gelme ne demek ben vergi vermiyorum beyanname vermiyorum yükümlülüklerimi yerine getirmiyorum niyetimde yok spk ya sananemi diyecek.
    3 senedir diyor .işinize geliyorsa kanun lardaki boşluk her zaman patron lara yarıyor.vur patlasın çal oynasın

4. 2412 hissedar dan en yüksek hissesi bulunan 15_20 kişi bir araya gelerek önce yönetim kurulunu yenileyip gerekli kararlar alındıktan sonra spk ya baş vuru yapılabilir diye düşünüyorum....

5.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    3 senedir diyor .işinize geliyorsa kanun lardaki boşluk her zaman patron lara yarıyor.vur patlasın çal oynasın
    Kanunlarda boşluk varsa birileri doldurmaya çalışır devlet boşluğu sevmez yasama yürütme yargı diyoruz her zamanda diyeceğiz adalet biri için çalışmaz iş bilen birileri için vede toplum için çalışır ortak menfaatleri için çalışır kanunlarda saklı gizli gibi ifadeler kullanılır dışını biz içini devlet bilir önemli nitelikteki işlemler, kurumsal yönetim, birleşme ve bölümme tebliğilerine yürütme saklı, gizli gibi ifadelerin kullanılmasını meclisten isteyebilir şarta ve süreye bağlı olmak şartıyla ihmal süistimal kasıt varsa yargının alacağı karar olmalı şişinde kebabında hakkını vermeli ne şiş yansın nede kebap bittikmi yandıkmı külmü olduk bi karar vermeli bir insanın doğumundan ölümüne kadar herşeyi kayıt altında tescilli bu durum şirketler içinde kurumsal yapılar içinde dünya hayatı içinde herşey kayıt altında amel defteri kapanınca hesap defteri açılacak bu dünyadaki hesaplar şaşa bilir kul hakkı ve helalleşme bu dünyada olmazsa öbür dünyada olacak biz doğru olanı yaptık kendimiz için ülkemiz için yatırım yaptık doğru olanda bu üçkağıtçı patronların halini televizyonlarda görüyoruz bizim patron ortağımız paramızı emanet ettiğimiz Çavuşoğulları suçlu olsalardı mal varlıklarına çoktan el koymuş olurlardı birşeyler var saklı gizli kapalı karanlık her neyse bunu düşünüyorum fesih edilir ortakların hakları dağıtılırdı rabakta santral holdintede yaşadım şirket fesih edilmedi bağlı ortakları ve iştirakleriyle yoluna devam ediyor malesef çözemiyorum yeni patronlarla yeni isimlerle yoluna devam eden şirketler yaşlandırdığı eskittiği ortaklarını tanımıyor adalet görmezlikten duymazlıktan geliyor şikayet ve ihbarlarımaza kayıtsız yazılarımızı cevapsız bırakıyor ya sabır ölüm bu dünya için doğru yolda olana çelme takan çok olur yine sabır yine sağlık yine adalet.

6.  Alıntı Originally Posted by cass67 Yazıyı Oku
    2412 hissedar dan en yüksek hissesi bulunan 15_20 kişi bir araya gelerek önce yönetim kurulunu yenileyip gerekli kararlar alındıktan sonra spk ya baş vuru yapılabilir diye düşünüyorum....
    bence yönetim kurulu toplantısına 2412 kışı den nekadar çok katılım olursa okadar iyi olur.

7.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    bence yönetim kurulu toplantısına 2412 kışı den nekadar çok katılım olursa okadar iyi olur.
    Yönetim kurulu toplantısına pay sahipleri katılabiliyormu yönetim kurulu kararları genel kurul onayıyla geçerlilik kazanıyor. Ufukta yönetim kurulu toplantısımı var.

8. IV - Yönetim kurulu toplantıları
    1. Kararlar
    MADDE 390- (1) Esas sözleşmede aksine ağırlaştırıcı bir hüküm bulunmadığı takdirde,
    yönetim kurulu üye tam sayısının çoğunluğu ile toplanır ve kararlarını toplantıda hazır bulunan
    üyelerin çoğunluğu ile alır. Bu kural yönetim kurulunun elektronik ortamda yapılması hâlinde de
    uygulanır.
    (2) Yönetim kurulu üyeleri birbirlerini temsilen oy veremeyecekleri gibi, toplantılara vekil
    aracılığıyla da katılamazlar.
    (3) Oylar eşit olduğu takdirde o konu gelecek toplantıya bırakılır. İkinci toplantıda da
    eşitlik olursa söz konusu öneri reddedilmiş sayılır.
    (4) Üyelerden hiçbiri toplantı yapılması isteminde bulunmadığı takdirde, yönetim kurulu
    kararları, kurul üyelerinden birinin belirli bir konuda yaptığı, karar şeklinde yazılmış önerisine, en
    az üye tam sayısının çoğunluğunun yazılı onayı alınmak suretiyle de verilebilir. Aynı önerinin
    tüm yönetim kurulu üyelerine yapılmış olması bu yolla alınacak kararın geçerlilik şartıdır.
    Onayların aynı kâğıtta bulunması şart değildir; ancak onay imzalarının bulunduğu kâğıtların
    tümünün yönetim kurulu karar defterine yapıştırılması veya kabul edenlerin imzalarını içeren bir
    karara dönüştürülüp karar defterine geçirilmesi kararın geçerliliği için gereklidir.
    (5) Kararların geçerliliği yazılıp imza edilmiş olmalarına bağlıdır.

Sayfa 843/989 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •