Sayfa 891/989 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 7,121 - 7,128 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by şafk Yazıyı Oku
    Onur kardeşim 700 800 milyon arası arsaya müşteri varmış ali bey sataçakmış ben borsaya dönüş için ne kadar para lazım bilmiyorum hesap kitap bilen sensin tabi artık içraat lazım net bir şekilde artı vergi barışından da faydalanırsa netice ne olur.
    Vallahi ne diyeceğimi şaşırdım bir şey yolunda gitmiyor desem eksik olur yolunda hukukunda adaletinde giden hiç birşey olmuyor hep satıldı satılacak borcu var deniliyor Ali beyin hukuken görev süresi doldu yeniden seçilmesi lazım oda genelkurul onayı gerektiriyor mevzu printaşın arsasıysa yönetim kurulu kararı alarak satış için özeldurum açıklamasını yapması gerekir bu konuyu genelkurulun gündemine alması lazım genelkurul varlık satışını %75 oyla onaylaması ondan sonrada ilgili kurumların onayını alması lazım printaş çbs boyaya devrolmak suretiyle birleşecek denildi konu kapandı çbs boyanın iflası verildi işçi alacağı meselesi gyabında çbs boya sorumlu tutuldu borcu var deniliyor bakkal kasap manavmı işçimi belli değil borçlar kimin Ali beyinmi printaşınmı printaş kota dönmek için izahnameyi hazırlaması mkk kuruluşuna spkya borsa istanbula gerekli olan belgeleri hazırlaması lazım bu şirket sıfırdan kanun kapsamına alınıp borsa kotunda işlem görmek için müracat etmiş olmayacak vergi barışında neden faydalansın vergi borcumu var nerde resmi bir yazı varmı belli değil kim neyi kimden gizliyor menfaatleri nedir bilmiyoruz bu soruların cevabı Çavuşoğularında değil kayıtları tutan devlet kurumlarında vergi dairesinde vergi borcunu ödemeyenler listesindemi kurumlar vergisi avantajları istisnaları nedir ne tür anlaşması vardır bilmiyoruz elbet bir gün sihirli değnek olmasada tesirli bir söz açıl susam açıl der yoksa çavuşoğulları itibarınıda arsasını satmaz böyle bir satış olsa genelkurulda ilk şerhi kendileri koyar binlerce pay sahibinin içinde milyon paylara sahip en büyük yatırımcı kendisi arsa borsaya döndüğünde çbs printaşı uçurur bu arsayı satmak saf düşüncelerimizle bile akıl karı değil bağlı şirketlerini konsolide edip birleştirmek varken egplast pimaş birleşmesi erciyes borunun borsadaki iştirakiyle birleşmesi daha önünde düşüneceği çok senaryolar var ama ne hikmetse patron ser veriyor sır vermiyorlar bakalım gün doğmadan neler doğar inşallah birgün ömrümüz varsa printaşta bizim için doğar.

2. Adam 2022 yılında yapması gereken ve söz verdiği genel kurulu yapmamış. Boya şirketi Kıbrıs a Onalt guruba devretmiş üretimi CBS Onalt olarak yapılıyor, böyle bir adamdan ne bekleniyor anlamadım,

3. Bırakın bu işleri biraz gerçekçi olun '2onur',neymiş efendim 'Ali bey itibarını satmazmış' adamlarda itibarmı varmış biz neden göremiyor,bilemiyoruz ..Onlarda haysiyet,şeref,namus,haya,terbiye,güzel ahlak ,onur,gurur ,insanlık,mertlik,dürüstlük olsaydı şayet alavere,dalavere,şaibe ve hile ile markası,kalitesi Türkiye'ye mal olmuş iki saygın( ÇBS BOYA VE ÇBS PRİNTAŞ) güzide şirketleri spk,bist katkılarıyla ortak akılla ama sebepsizce borsa kotundan çıkartmazlar arkalarında binlerce mağdur yatırımcı bırakarak..SPK,güya göstermelik Başta Ali Eşref Çavuşoğlu ve diğer kardeşleri haklarında suçlu bulunduklarını şirketlerinin içlerini bilerek ,tasarlayarak boşaltıp zarara uğrattıklarını belirtmiş sırf bu yüzden özellikle çavuşoğlu kardeşler hakkında dava açtıklarını açıklamıştı yatırımcılar lehine sonuç ne kocaman bir hiç tutarsız ve boş açıklamadan öteye gidemedi çünkü Spk ve bist kurumlarıda işin içinde suçlular hangi yüzle yaptırım uygulasınlar ki tek yapacakları şey yaptıkları yanlışları düzeltmek ve ÇBS PRİNTAŞ'ı tekrar olması gereken yere borsa kotuna almak ,işleme açmaktır ancak şaibeden kurtulabilirler..Ali Eşeref Çavuşoğlu'nun bizi mağdur etmesine zararara,ziyana,ağır maddi ve manevi kayıplara gark etmesine göz yumdukları,adaletsizlik,hakkaniyetsizlik ,haksızlık yaptıkları için Bist ve Spk kurumlarını esefle kınıyorum ve hakkımı helal etmiyorum ala zayi olmasın hakkım...Umut fakirin ekmeği diyordunuz ya şahsen bende öyle yapıyorum milyarda bir şans dahi olsa belki neden olmasın deyip kendi psikolojimi kandırmaya çalışıyorum ..Şaibeli, hileli batırılan,iflas ettirilen şirketlerin araştırılıp ,soruşturulup suçları varsa sahiplerine cezai müeyyide uygulanıp mağdur yatırımcılar lehine karar alınıp söz konusu şahıslara ait şirketler borsa kotuna ivedilikle alınmalıdır ki hak,hukuk,adalet,hakkaniyet bu dürüstlüğü gerektirir ..Bunu da sağlayacak,gerçekleştirecek emri ve kararı verecek olanda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır .. Ama 23 yıllık iktidarları süresince mağdur küçük yatırımcılar lehine sevinmelerini sağlayacak bu konuda ağızlarından bir olumlu ,yapıcı kelam dahi çıkmamıştır halbuki vatandaşı faiz haram,döviz Ülkeye hainlik,altın erkeğe haram(yastık altındakileri bize yani Devlete getirin) siz doğru ve makul olanı yapın gelin bize güvenin borsada Türk şirketlerine yatırım yapın diyerek teşvik edende kendileridir peki neden yanımızda sözünün arkasında durmadı borsada batırılan şirketlerde ağır maddi kayıpları olan küçük yatırımcıların çığlıklarını neden duymadı yada duymak istemedi o da muamma ancak sebebini kendileri bilir..Ben Cumhurbaşkanı olsaydım,özde iyi bir müslüman olmamın gereklerini yerine getirir ,kul hakkı yiyenlerin,hileli,şaibeli,alavereli,dalavereli işlerle ,soygun, vurgun yapanların,çalanların vatandaşlarımı mağdur edenlerin babam dahi olsa kellesini alırdım asla müsamaha göstermezdim adalet timsali HZ.ÖMER (ra) misali..ytd..
    Son düzenleme : levoysalı horofira; 15-03-2023 saat: 11:58.

4. bütün umutlar arsanın varlığı. arsa olmasa dönüş için sebep te yok. çavuşoğlu arsayı kurtaramıyor bir türlü. er yada geç arsanın hatırına borsaya dönmek zorunda.

5. Sayın ali eşref çavuş oğlu nacizane size ve biz yatırımcılara yarayacak bir önerimvar egerki arsayı satıp 10.sene sonra borsaya dönüş olursa piyasada hem şirketin lehine hemde sizin lehinize iyi bir reklam ve gelişme olur.tabiki piyasaya mükemmel bir şekilde duyurma işide size kalıyor.ayrıca dert ediyorsanız şu ölümlü dünyada bütün yatırımcılardan da helallik almış olursunuz.burayı okuyorsanız bu baharıda es geçmeyin çbs holding ve ömürlerinden on sene yatırımcılarda yeter söz çbs yatırımcısının ve çbs boyanın diyin olmazmı!!!

6. Cımhuriyet

Anlaşılan, şirket sahipleri hem kendileri hem de yatırımcıları için en az hasarla bu işe başlamak istiyorlar.
    İnce hesap az zarar ile Borsa’ya iyi dönüş.
    Yatırımcılar olarak OLUMLU katkımız devam edecek.
    Yeter ki siz şirket sahipleri ve yöneticileri olarak şirketi kurtarmak için çalışın.

7. Konsorsiyum bankalara olan borçları ne oldu acaba. Birde takas dökümlerinde ali çavuşoğlunun hisse sayısı ne kadardı.

8. İyi ramazanlar diliyorum.

Sayfa 891/989 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •