Sayfa 594/989 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. MERKEZİ KAYIT KURULUŞU BASIN BÜLTENİ

Merkezi Kayıt Kuruluşu bağımsız denetime tabi şirketlere e-ŞİRKET Portalıyla Merkezi Veri Tabanı Hizmetlerini sunacak.

Türk Ticaret Kanunu’nun 1524. maddesi uyarınca bağımsız denetime tabi şirketlere internet sitelerinin belirli bir bölümünü 1 Ekim 2013 tarihine kadar bilgi toplumu hizmetlerine özgüleme zorunluluğu getirildi. Merkezi Kayıt Kuruluşu, e-ŞİRKET Portalı’yla kapsam dahilindeki tüm şirketlere Merkezi Veri Tabanı Hizmetini sağlayacak altyapıyı hazırlıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan “Sermaye Şirketlerinin Açacakları İnternet Sitelerine Dair Yönetmelik†çerçevesinde belirlenmiş belge, bilgi ve içeriklerin öngörülen sürelerde şirketlerin internet sitelerinin bilgi toplumu hizmetlerine özgülenmiş alanında erişime sunulması gerekiyor. Öngörülen bu yükümlülüklere uyulmaması, ilgili kararların iptal edilmesine ve kusuru bulunan yöneticiler ile yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğuna neden olabilecek.

Bağımsız denetime tabi şirketler yönetmelik uyarınca 1 Ekim 2013 tarihine kadar var olan internet sitelerinin teknik ve güvenlik kriterlerine uygunluğunu TÜBİTAK veya bu alanda denetim yapmaya yetkilendirilmiş bağımsız denetim şirketlerine tespit ettirmek ve söz konusu kurumlar tarafından düzenlenen teknik raporu Bakanlığa vermekle yükümlü hale geldiler. İnternet sitesi olmayan bağımsız denetime tabi şirketler ise bu tarihe kadar öncelikle internet sitesi açmak zorundalar. Bağımsız denetime tabi şirketler, internet sitesine ilişkin yükümlülüklerini doğrudan kendileri yerine getirebilecekleri gibi Bakanlıktan faaliyet izni almış Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcılarından (MTHS) destek hizmeti almak suretiyle de yerine getirebilecekler. MTHS’lerden hizmet almak zorunlu olmayıp şirketlerin tercihine bırakılmış durumda. MTHS’ler, Kanunun 1524. maddesi ve Yönetmelik uyarınca şirketlerin kendi internet sitelerinin özgülenmiş kısmında erişime açılması gereken içeriği güvenli ortamda tutma, şirketin erişimine hazır bulundurma ve arşivleme de dahil olmak üzere Bakanlıkça belirlenmiş diğer faaliyetleri yürütecekler. Yönetmeliğin 7. maddesi Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca payları kayden izlenen şirketlerin MTHS hizmeti almak istemeleri halinde, söz konusu hizmeti Merkezi Kayıt Kuruluşu’ndan (MKK) alacaklarını düzenliyor. Denetime tabi şirketler için zorunluluk 01 Ekim 2013 tarihinde başlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Yakup Ergincan;

“MKK’nın yeni vizyonunu yansıtan e-MKK Bilgi Portalı’nın önemli bileşenlerinden biri de “e-ŞİRKET:Şirketler Bilgi Portalıâ€. Bu vizyon doğrultusunda, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca kurumsal yönetim ilkelerine şirketlerin uyumunu sağlamaya yönelik olarak şirketler ile ortaklarının ve yatırımcılarının iletişiminin sağlanabileceği elektronik bir platform oluşturmak MKK’nın faaliyetleri arasında sayıldı. Ayrıca, halka açık ortaklıkların TTK’nın 1524. maddesinin birinci fıkrasında düzenlenmiş yükümlülüklerini MKK tarafından sağlanan elektronik ortam vasıtasıyla da yerine getirebilecekleri hükme bağlanmış durumda.

e-ŞİRKET, TTK’nın 1524. maddesi uyarınca internet sitesinde ilan edilecek içeriğin şirketlerin kendilerine özgülenmiş sayfalarına güvenli elektronik imza ve zaman damgası ile yüklendiği, yüklenen içeriğin güvenli ortamda tutulduğu, içeriğin erişime hazır bulundurulduğu, güvenli olarak arşivlendiği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı MERSİS sistemi ile entegrasyonun sağlanarak veri paylaşımının yapılacağı bir sistem olarak tasarlandı. Bakanlığın vereceği izin doğrultusunda MTHS hizmeti ilgili düzenlemelerdeki teknik ve güvenlik kriterlerini haiz e-ŞİRKET Portalı üzerinden isteyen şirketlere verilecek. Payları Kuruluşumuzca kayden izlenen şirketler bu hizmeti isterlerse Kuruluşumuzdan alarak Kanunun 1524. maddesi ve Yönetmelikte belirlenmiş yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılacaklar. Diğer taraftan, söz konusu hizmeti payları kayden izlenen şirketlerin yanı sıra düzenleme kapsamındaki tüm şirketlere sunmayı amaçlıyoruz.

Bugün itibariyle kapsam dahilindeki şirket sayısı 3.000 civarında. Tüm şirketler için bu hizmetin tek bir merkezden sunulmasının çok büyük avantajları olacak. Ölçek ekonomisi sayesinde çok makul ücretlerle bu hizmeti tüm şirketlerimize vermeyi planlıyoruz. Ayrıca, MKK’nın yeni vizyonu doğrultusunda e-ŞİRKET ile e-DEVLET, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının MERSİS sistemi, Kamuyu Aydınlatma Platformu, e-YÖNET:Kurumsal Yönetim ve Yatırımcı İlişkileri Portalımız, e-GKS: Elektronik Genel Kurul Sistemimiz, e-VERİ: Sermaye Piyasaları Veri Bankası altyapımız ve diğer düzenleyici denetleyici kurumlar tarafından işletilen elektronik platformlarla entegrasyon sağlayacağız. Bu entegrasyonlarla aynı bilgi ve belgelerin şirketlerimizce birden fazla merciye/ortama fiziken ve/veya elektronik ortamda sunulması zorunluluğunu ortadan kaldırılmayı hedefliyoruz. Bilgi ve belgelerin ihtiyaç duyan yetkili mercilerce e-ŞİRKET Portalı’ndan alınabilmesi ve geçmiş tarihliler de dahil olmak üzere şirketlerin tüm mali tablolarının karşılaştırılabilir ve analiz yapılabilir şekilde sunulması ana hedeflerimiz arasında yer alıyor.

1 Ekim tarihine çok az bir zaman kaldı. MKK’dan bu hizmeti almak isteyen şirketlerimiz www.mkk.com.tr adresinde yer alan e-ŞİRKET bölümünü inceleyip görüş, öneri ve sorularını [email protected] adresine e-postayla gönderebilirler. Şirketlerimizin hızlı karar alıp bize başvuru yapmaları son derece önemli. Sonraki tüm aşamalarda şirketlerimizin bu yükümlülüklerini 1 Ekim tarihine kadar yerine getirmelerine yardımcı olmaya çalışacağız.†dedi.

2.  Alıntı Originally Posted by garibanca Yazıyı Oku
    Olsa dükkan senin. Yok ne yapalım. Ninni den de ses seda yok.
    Birader.. Bende 250 bin lot var. %1 i bende AMQ. Bi de Egyo serefsizi var bende.. Ben yıllardır konuşmaktan bıktım. Bu konuda çaba gösteren kişileri SPK BİST ve Mahkeme dahil hukuki platformlarda bile susturmaya çalışıyorlar ( Bunları yazmadım hiç bugüne kadar) Bıktık artık. Mahkemeler felan başladı bi heyecan yaptık. Orada da KY nin ne kadar eli kolu bağlı olduğunu, paranın herşeyi alabileceğini daha net görüyoruz. Delikanlı bi hakim KY lehine bi karar verirse insallah bisey olacak. Yoksa bi bok olmayacak. O yüzden ne yazıyorum ne okuyorum... Sessizligim bundan

3. Çavuş oğullarını koruyan devlet sonuçlanmıyan sonuçlansada açıklanmayan karar olurmu bu nasıl adalet 10 yıldır kapalı kutu kimseden ses çıkmıyor devlet çavuşların yanında olsun sorun yok yanında olmalıda bizim sorunumuz hep zenginin yanında durmasın bizide bizim haklarımızı da düşünsün bizim umutlarımızı emeğimizi zenginlere yedirtmesin bizim hayallerimizi öldürmesin fakiri zengini suçluyla suçsuzu ayırmak bize düşmez fakat bizim durumumuzda bir çok sorun var ben ciddi şüphelere düşmeye başladım.kayyumları atayan mahkeme kayyumlar bilgi belge gizledi borsa dava sonuçlanmadan borsa kotundan attı bekle bekliyelimde ne bekliyoruz asıl adalet karar vermesi bilgi vermesi gerekirken neden susuyor devlet çavuşlar suçlu olsalardı hapiste olurdular neden hiç bir karar alınmıyor halka açık şirket yükümlülüğü var Cumhurbaşkanı bakanlar devlet adamları uyuyorlarmı yoksa bizi ölene kadar uyutacaklarmı. Televizyonda adalet dağıtanlar dağıtılanları yerine gidiyormu diye takip ediyorlarmı 10 yıl az zaman değil. Adalet böyle birşey yaşıyoruz işte zenginler var olsun mu diyeceğiz bizim emeğimizin çalınmasına devlet göz yummaz umarım kötü düşüncelerden kurtulur bir an önce sonuca ulaşmış oluruz .
    .
    Devletin koruması altında defter değeri 1.5 lira iken borsadan atılmak akıl işi değil defter değeri sermayesinin 5 katı ekside olan borsada işlem gören şirketler var hayret ki ne hayret ne adalet nasıl adalettir herkes sus pus .
    .ÖZEL DURUM AÇIKLAMA FORMU

ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayi A.Ş.

Cumhuriyet Mah., Istanbul Cad. No:140 Çayırova - Gebze

(0262) 744 95 60 (0262) 744 44 69 25/06/2009

Ortaklığın Unvanı

Adresi

Telefon Faks

Tarih

Konu: Sermaye Piyasası Kurulunun Seri VIII, No:54 sayılı Tebligi uyannca yapılan açıklamadır.

Açıklanacak Özel Durum:

Şirketimizin içinde bulundugu mali durum nedeniyle. Yönetim Kurulumuzun 22.05.2009 tarihli toplantısında Türk Ticaret Kanununun 324. Maddesine göre, icra iflas Kanununun 179.maddesi ve devamı maddesi uyarınca iflas erteleme talebiyle Mahkemeye başvurulmasına ve gerekli işlemlerin yürütülmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Yine aynı gün alınan diğer bir Yönetim Kurulu kararı ile de iflas Erteleme talebiyle Mahkemeye başvurulmasına ve gerekli işlemlerin yürütülmesine ilişkin sözkonusu kararın ilgili Ticaret Mahkemesi tedbir kararı verene kadar halka açıklanmasının Şirketimiz ve yatırımcıları zarara uğrata bilecegi öngörülerek, sözkonusu bilginin gizliligi korunarak Seri VIII No:54 sayılı Ozel Durumların kamuya açıklanmasına ilişkin csaslar tebliginin

15. maddesi geregince halka açıklanmasının ertelenmesine ve tedbir karar verildikten sonra IMKB ve halka duyurulmasına oy birligi ile karar verilmiştir.

Bu çerçevede Kadıköy 4.Asliye Ticaret Mahkemesi Ne yapmış olduğumuz iflas erteleme başvurusu ve bu başvurumuz karara bağlanana kadar geçecek süre içinde Şirketimizin mal varliginin korunması için gerekli muhafaza tedbirlerinin alınması ile ilgili başvurumuz Mahkeme tarafından 23.06.2009 tarihi itibari ile kabul edilerek: Alacaklılara ve Şirketimizin hak ve çıkarlarının dengeli bir şekilde korunması için şirketin faaliyetinin devam etmesi amacı ile; Şirketimiz hakkında 6183 sayılı kanuna gore yapılan ve yapılmış olan ve daha sonra yapılacak takipler de dahil olarak tüm icra ve iflas takipleri, satis ve muhafaza işlemleri gibi tedbir uygulamalarının TIK.'nun 179/6 maddesine göre durdurulmasına yeni takip yapılmamasina, haciz edilen ve muhafaza altina alman ve Şirketin faaliyet alanında kullanılan tesis,eşya, teçhizat,büro malzemeleri ve demirbazlu nin Şirketimiz yetkililerine yeddiemin olarak teslimine şirketin mal varligi olan gayrimenkullerinin ve araçlarının 3.kişilere devir ve temliklerinin ihtiyati tedbiren önlenmesine, 1K.'nun 179/b maddesine göre Şirket Yönetim Kurulu ve Şirket ortaklarının yetkilerinin devamına, ancak Şirket mallarının ve alacaklarının manfaatinin korunması, Şirket envanterlerinin yapılması, iyileştirme tedbirlerine nezaret etmeleri, Yonetim Kurulu ve diger organlarinin işlemlerinin denetiminde görevli ve yetkili olmak üzere ,(..,..,.....Şirketimize kayyım olarak Yurdakul Tunçer,Ugur Gürsoy ve Mehmet Ali Güldal atanmasina, kayyımların münferiden yetkili olmalarına, işletme faaliyetinin kayyım gözetiminde Yönetim Kurulu tarafından sürdürülmesine ve Şirketimizin alacagi tüm kararların kayyım onayına tabi tutulmasına, kayyımların 3'er aylık süreler halinde iyileştirme projesi isleyişi ve şirketin mali durumu ile ilgili olarak rapor ibraz etmesine karar verilmiştir...,,..)

Karar yazisi bugün elimize ulaşmiştir.

Ilgili Mahkeme tarafından verilen tedbir kararın amacı, Şirketimizin malvarlig He faaliyetlerinin hukuki müdahelelere kars korunarak şirketin varligini ve gelirlerini muhafaza edebilmesi, herhangi hukuki bir engelle karşılaşmadan faaliyetini sürdürebilmesi ve özkaynagini güçlendirerek borçlarını ödeyebilecek bir mali yapıya kavuşmasını temin edecek esas karar verilene kadar geçecek sürede. Şirketimizin malvarligi ile faaliyetlerinin hukuki müdahalelere karşı korunmasını temin etmektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VIIT, No:54 sayılı Tebliginde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda tarafımıza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdigimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

Rana Kodak ÇBS Holding A.$.

Muhasebe Grup Müdürü Tarih Saat: 25/06/ 2009. 13,20

4. Hangi kanun ve uygulayıcıları temsil edenleri gariban,mazlum vatandaşı koruyorki hele spk tam evlere şenlik açık seçik güçlü ve parası olan hırsız ,soyguncu,dolandırıcı işadamının yanında örnek: Ünal Tarım Ürün (UNTAR) şirketinin içini sahipleri (Latif Ünal ve Babası Yaşar Ünal ) boşaltı paraları ceplerine doldurdular sonrada hileli iflas ettik dediler mahkeme hakimide bir güzel onayladı bu hileli iflas işini sonra spk işe el koydu araştırdılar hakikaten sahipleri tarafından UNTAR şirketinin içi boşaltılıp anlaşılır olan 8,5 milyon dolar zarara uğratılmış şirket bu tahminen bir rakam aslında bu rakam 40-50 milyon dolardan aşağı değildir..Spk mahkemeye verdi Latif Ünal ve Babası Yaşar Ünalı ve diğer suçlu yöneticileri ne oldu bu güne dek ses seda yok adamlar çaldıkları paralarla üsküdarı çoktan geçmiş şirketin ismini değiştirmişler EGE Tropikal yaş sebze meyve olarak yola devam ediyorlar peki ben görüyorumda Spk görmüyormu bu haysiyetsiz hırsızları görüyor biliyor elbetteki ama hakkaniyetli,adil adalet yok yani adalet mülkün temeli değilmiş kanunlar sadece mazluma ,garibana,alt sınıfa var malesef zalimler korunup kollanıyor ,çalanın,dolandıranın ,hırsızlık yapanın ,kul hakkı yiyenin yanında kalıyor..Sayın spk yöneticileri haydi buyrun Yaşar Ünal ve Oğlu Latif Ünal'ı mahkeme kanalıyla yargılayın,sorgulayın,yakalarına yapışın dolandırdıkları yatırımcıların paralarını alın verin yada kanunlar çerçevesinde yatırımcıların mağduriyetini giderin gelir sizin ellerinizden öperim saygılarımı sunarım..
    Son düzenleme : kabile reisi 61; 15-04-2020 saat: 15:19.

5. 2onur2 ,nerdesin biraderim bu gidişle kayfeleri içemiyeceğiz heraldeslmlar.

6. Keşke söylenenler yalan olsa ciddi şüpheler içindeyim gerçekler hırsızların hakları var bizim yok demekki ne bankalara nede şirketlere güven var fırsatı bulan çuvalı sırtına vuran gidecek adalet kirlenirse vay halimize devrolan devralan tür değiştiren varlıklarını kiraya veren varlık satışı yapan şirketler genelkurul kararı almalı kararlar oylanmalı özel durum açıklaması yapılması lazım ne desem boş hakim olsaydım bunlar bana söylense yerin dibine girerdim adaleti temsil edeceğim ve aldığım kararlar hırsızın kul hakkı yiyenin gözüne baka baka sen haklısın diyeceğim olacak iş değil neyse 10 yıl oldu bir karar almadıklarına göre bir umudumuz var sürünüyor ama en azından yaşıyor bizim ömrümüz devletten aylık Allah'tan sağlık diyerek geçmedi emekli olduk bunada şükür ama bu adaletsizlik içimde 30 yıldır kanayan yara vijdan azabı gibi oturuyor içimde devlete güvendik pay sahiplerinin hakları ana yasal güvence altında diye ana yasa ana yasa değil kıvırcık yasa kaynanın damadına balık yedirmemesi fıkrasına benziyor kanunda var uygulayan yoksa Yasan neye yarar 30 yılıdır yalan talan yasa bilgi edinme yasasına layıkıyla uyuşuyor ve bilgi edinemiyoruz.Cavit çağlar tmsfyle helalleşmişler bizden asıl helallik istemesi lazım millete ödettiği borçlar için üstündeki yük kalkmış uzanlar, bezmenler neler gördük bitmeyen yalanların kılıfların takkelerin külahların işgüzarlıkların sonu bitmiyor rabaklar çukurovalar sifaşlar rakslar bitti mi bağlı ortakları belkide borsada işlem görüyorlar çekmecede yaşayan battı denilen büyük holdinglerin bağlı ortamlarındaki haklarımız ne oldu bize söylenenler çok fakat gerçeklerden uzak olanlar bağımsız denetim değerleme raporları bile açıklanmıyor adalet bekliyoruz bakalım bakalım kara kaplı defterinde Cavit Çağlar kadar hakkımız varmı birilerini çağlatan alayını ağlatan adalet.

Tek derdimiz kahve olsun

7. Aynı olay Goldaş altındada oldu. 6 Aylık bilançosunu 20 milyon kar eden şirket, 1 Ay sonra iflası verildi. Esas olan ise 11 ton altın, canlı Altın bir kamyon yapar. Ortadan kayboldu. Bunlar maalesef bu ülkede oldu. Hemen hemen printas ile aynı döneme denk geldi. Şimdi adalet mi? O Bence Hz. Ömer 'den sonra bitti.

8. düzen değişmez düzülenler değişir .takke aynı takke sahipler değişiyor.bizim ve tüm dünya borsaları bu tür zihniyetler var.oğul babayı dolandırmak için şirketinin kasasını boşaltıyor.yetim hakkı kul hakkı düşünmeyen hepsini ilahi adalet gözlerini kapattiklari an inşallah hak ettikleri cezayı çekerler.bunlara göz yuman zihniyetlerde..yazmak istemiyordum buraya lakin yine yazdım.sağlıktan ötesi yok gerisi boş bu zihniyete sahip olanlar kabir azabından kurtulmasın demek düşer.ne yazsak ne paylaşsak boşşş.

Sayfa 594/989 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •