Sayfa 632/987 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 7892 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by Cumhuriyet Yazıyı Oku
    Şirket finans sorumlusu, şirketin merkezine giden mağdurlara bilgi verdiğini duydum. Oraya yakın birileri varsa bir uğrasa, ne düşünüyorlar, bir planları var mı?
    Kendilerini, ky düşünüyorlarsa bir şeyler yapmalı artık.
    Gittik yerlerinde yoklar telefona cevapta veren olmadı büfeye borçlu çaycıya borçlu kasaba manava borçlu ağalar bir tek uçan kuşlara sormadım belki onlarada borçludurlar aynı benim gibiler benim kaçacak yerimde yok ensemdeler patladı patlıycak onlarda bizim gibi açılsada şu borçları ödesek diye düşünüyorlardır belki maaşlarını bile alamıyorlardır benim gibi hacizlidir. 30 yıldır borsadayım ben hiç batmayan şirket görmedim hep battılar vallahi çıkaramıyorum bir türlü balık oltası gibi içinde kalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Cumhuriyet Yazıyı Oku
    Şirket finans sorumlusu, şirketin merkezine giden mağdurlara bilgi verdiğini duydum. Oraya yakın birileri varsa bir uğrasa, ne düşünüyorlar, bir planları var mı?
    Kendilerini, ky düşünüyorlarsa bir şeyler yapmalı artık.
    telefon no varmı...

3. ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Halka Açık Ortaklıklar
    Halka arz olunmuş sayılma
    MADDE 16 - (1) Payları borsalarda işlem gören ortaklıklar ile pay sahibi sayısı beşyüzü
    aşan ortaklıkların payları halka arz olunmuş sayılır. Bu ortaklıklar halka açık ortaklık hükümlerine
    de tabi olurlar.
    (2) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar, halka açık ortaklık statüsüne kavuştuktan
    sonra en geç iki yıl içerisinde paylarının borsalarda işlem görmesi için borsaya başvurmak
    zorundadırlar. Aksi durumda, Kurul, bu payların borsada işlem görmesi veya ortaklığın halka
    açık ortaklık statüsünden çıkarılması için, ortaklığın talebini aramaksızın gerekli kararları alır.

4.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    BUNDA DA VARDIR BİR HAYIR

Bir zamanlar Afrika’daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardı. Kral, daha çocukluğundan itibaren arkadaş olduğu, birlikte büyüdüğü bir dostunu hiç yanından ayırmazdı. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü. Kralın bu arkadaşının ise değişik bir huyu vardı. İster kendi başına gelsin ister başkasının, ister iyi olsun ister kötü, her olay karşısında hep aynı şeyi söylerdi:
    -Bunda da bir hayır var!
    Bir gün kralla arkadaşı birlikte ava çıktılar. Kralın arkadaşı tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ateş ediyordu. Arkadaşı muhtemelen tüfeklerden birini doldururken bir yanlışlık yaptı ve kral ateş ederken tüfeği geriye doğru patladı ve kralın baş parmağı koptu. Durumu gören arkadaşı her zamanki sözünü söyledi:
    -Bunda da bir hayır var! Kral acı ve öfkeyle bağırdı:
    -Bunda hayır filan yok! Görmüyor musun, parmağım koptu?’
    Ve sonra da kızgınlığı geçmediği için arkadaşını zindana attırdı.
    Bir yıl kadar sonra, kral insan yiyen kabilelerin yaşadığı ve aslında uzak durması gereken bir bölgede birkaç adamıyla birlikte avlanıyordu. Yamyamlar onları ele geçirdiler ve köylerine götürdüler. Ellerini, ayaklarını bağladılar. Sonra da odunların ortasına diktikleri direklere bağladılar. Tam odunları tutuşturmaya geliyorlardı ki kralın başparmağının olmadığını fark ettiler. Bu kabile, batıl inançları nedeniyle uzuvlarından biri eksik olan insanları yemiyordu. Böyle bir insanı yedikleri takdirde başlarına kötü olaylar geleceğine inanıyorlardı. Bu korkuyla, kralı çözdüler ve salıverdiler. Diğerlerini pişirip yediler. Sarayına döndüğünde, kurtuluşunun kopuk parmağı sayesinde gerçekleştiğini anlayan kral, onca yıllık arkadaşına reva gördüğü muameleden dolayı pişman oldu. Hemen zindana koştu ve zindandan çıkardığı arkadaşına başından geçenleri bir bir anlattı.
    -Haklıymışsın!’ dedi. Parmağımın kopmasında gerçekten de bir hayır varmış. İşte bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttuğum için özür diliyorum. Yaptığım çok haksız ve kötü bir şeydi.
    -Hayır, diye karşılık verdi arkadaşı. Bunda da bir hayır var.
    -Ne diyorsun Allah aşkına? diye hayretle bağırdı kral. Bir arkadaşımı zindanda tutmanın neresinde hayır olabilir?
    -Düşünsene, ben zindanda olmasaydım, seninle birlikte avda olurdum, değil mi? Ve sonrasını düşünsene.
    Elbette hayat boş değil belki ceplerimiz dolmuyor ama dolmuş olduğunu düşünürsek yeni sorunlara yelken açacağız bildiğimizi sandığımız sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacağız bunda bir hayır vardır düşünmek için bayağı zamanımız oldu.

5. ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş.
    Sayfa No: 3
    SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ
    YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU
    olarak sıralanabilir.
    1. İşletmenin Üretim Birimlerinin Nitelikleri:
    Şirketimizin iştigal konusu olan oto boyaları üretimini ÇBS Oto Boyaları A.Ş.’den
    kiralanmış olan fabrika binası ve tesislerinde yapmaktadır.
    Üretim Birimleri:
    ∗ Sanayi ve Otomotiv Boyaları; Otomotiv sanayi için üretilen boyalar iki ayrı grup içinde
    toplanmaktadır. Bunlar otomotiv tamir boyası olanlarla, Toyota,Honda ve Hyundai
    (Türkiye) firmaları için üretilen son kat oto boyaları olarak gruplandırılmaktadır. Sanayi
    boyaları içinde ise sanayi kullanımına uygun boyaların yanı sıra çizgi boyası gibi özellik
    arzeden yol boyaları da üretilmektedir.
    2010 ve 2009 Yılı Üretim Miktarı:
    2011 Yılı 2010 Yılı

Üretim Üretim
    Toplam 369 354
    2. Faaliyet Konusu Mal ve Hizmet Üretimindeki Gelişmeler:
    Şirketimiz 2008 yılında da ürettiği ürünler ile Türkiye’nin önde gelen Otomobil üreticilerine
    sağladığı mal ve hizmetleri sağlamaya başarıyla devam etmiştir. Bu dönem içerisinde hiçbir mal ve
    hizmetiyle ilgili kalite şikayeti almamış ve ürüne dönük problem yaşamamıştır.
    Kalite nedeniyle gerek OEM ve gerekse Tamir Boyaları grubunda iade olunmuş bir ürünümüz
    yoktur.
    Gerek “OEM†ve gerekse “Tamir Boyaları†alanındaki üretim ve hizmetlerimizi artırmaya dönük
    olarak, Güney Kore firmalarıyla işbirliğine başlanmış olup; bu işbirliği 2006 yılı içerisinde
    geliştirilerek iş hacmimize olumlu katkılar sağlamıştır.
    Ayrıca, Toyota Türkiye tesislerinde denemelerine başlanacak olan su bazlı son kat boyalarında
    kullanılmak üzere. üretimine başlanacak olan iki komponentli Vernik ve Sertleştiricin de
    Türkiye’de ÇBS tesislerimizde üretilmesine karar verilmiştir. Bu üretimlerin gerçekleştirilebilmesi
    için gerekli olacak ilave ekipman, alet ve donanımlar için gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır.
    Hyundai Türkiye tesisleri için, otomobilin iç alanlarındaki boyamalarda kullanılmak üzere Güney
    Kore de yerleşik DAIHAN BEE CHEMICAL firmasından ithal etmekte olduğumuz astar ve “soft
    touch†son kat boyalar 2006 yılının son çeyreğinden itibaren ÇBS Printaş tesislerinde deneme
    üretimine başlanmıştır.
    Öyle ümit ediyoruz ki; otomotiv sektöründe kazanmış olduğumuz tecrübeler ve yeni atılımlarla
    ulusal alandaki başarılar şirketimizi uluslararası alana da taşıyacaktır. Bu konulardaki
    çalışmalarımız da aralıksız olarak devam etmektedir.

6.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Çbs Printaş'ın Faaliyet Konularından Olan Orijinal Otomotiv Boyaları (Oem Boyaları) Üretimi ile İlgili Olarak, Hakim Ortak Çbs Holding ile Japon Nippon Paints Co. Arasında Sürdürülen Görüşmeler Sonucu Muhtemel İşbirliklerinin Ortaya Çıkma İhtimaliyle Daha...Bu haberin devamını bulamadım ayrıntıları ne olabilir.
    Ben bu yazının devamını biliyorum

7.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Gittik yerlerinde yoklar telefona cevapta veren olmadı büfeye borçlu çaycıya borçlu kasaba manava borçlu ağalar bir tek uçan kuşlara sormadım belki onlarada borçludurlar aynı benim gibiler benim kaçacak yerimde yok ensemdeler patladı patlıycak onlarda bizim gibi açılsada şu borçları ödesek diye düşünüyorlardır belki maaşlarını bile alamıyorlardır benim gibi hacizlidir. 30 yıldır borsadayım ben hiç batmayan şirket görmedim hep battılar vallahi çıkaramıyorum bir türlü balık oltası gibi içinde kalıyor.
     Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Ben bu yazının devamını biliyorum
    bize faydası olurmu..

Sayfa 632/987 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •