Sayfa 589/989 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 7907 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Bende eski haberleri paylaşmaktan kafam eskidi terazim bozuldu iyice

2.  Alıntı Originally Posted by garibanca Yazıyı Oku
    Olsa dükkan senin. Yok ne yapalım. Ninni den de ses seda yok.
    yapacak bir şey yok.ninni ve masallar hatta kıssadan hisselerle birbirimizi avutucaz.ara patronda birilerin kulaklarına fısıldar bizde heyecanlanırız ömrümüz yeterse.

3. Bundan sonra ne kıssadan hisse ne de duyumlarla masal, anca geyik muhabbet. Sanki madalya takacaklar...

4. kıdemli üye olduk. bundan sonra üst kıdemli üye yapar artık moderetör. patron veya patron adayına kolay para lazım olursa tekrar borsaya döner diye hayal kurup beklerim .

5. Para her yerde her zaman lazım. Bu gidişle çok çook beklenecek. 2021'de yetmeyecek.

6. Onur bey evet yaa ödenmiş sermaye 25 den 32 e çıkmış.var bi şeyler hadi hayırlısı.ama icimde kıpır kıpır valla.ama bazı sorularda yok degil mesela kayıtlı sermaye yükselmeden ödenmiş yükselirmi yani sermaye düzeltmesi buna uygunki yapmışlar yada artı madem bizim pay oranlarımız nasıl olacak.var bir şeyler varrr .

7. Ödenmiş sermayenin kayıtlı sermaye tavanının üzerine çıkamaz esas sözleşme tadili olması gerekir diye biliyorum fakat şu ana kadar beklentilerimizin hiç biri gerçekleşmedi yönetmeliklere uyulması değerleme ve denetim şirketlerine görev verildiyse olağan üstü genel kurulda bu yöndeki beklentimiz üs düzeydeydi Mart'ta bitti ve yine somut bir adım atılmadı beklenti olması yetmiyor genel kurulda alınacak kararlar değerleme ve denetim raporlarının konuşulması alınacak kararlar hakkında oylamaya sunulması ortaklar olarak haklarımızın bir şekilde gündeme getirilmesi ayrılma hakkımızın veya borsaya dönüşle ilgili bir girişimde bulunulması gerekir. Ödenmiş sermayenin artırılması konusu özel durum açıklaması yapılmadan bu nasıl olur bu konu çok su kaldırır bedelli ,bedelsiz ,tahsisli, bir açıklama yapmadan hangi kanun maddesine dayanıldı içeriği nedir bilmiyoruz. Mkk hesaplarında bir değişim olmadı kar payı yok bedelsiz yok bu nasıl bir iştir.

8. Şirketin ana sözleşmesi yani eskisi diyelim yenisi yapıldıysa kime veya neye istinaden açıklanmadı bilmiyoruz eskisinin ilgili maddesi bu şekilde.
    .
    Sermaye ve Hisseler:
    Madde 7:
    Şirket 3794 sayılı kanunla değişik 2499 sayılı kanunun hükümlerine göre kayıtlı sermaye sistemini
    kabul etmiş ve Sermaye Piyasası Kurulunun 14/11/1996 tarih ve 1417 sayılı izni ile bu sisteme
    geçmiştir.
    Şirketin kayıtlı sermayesi 25.000.000.-YTL’sı (Yirmibeşmilyonyenitürklirası) olup herbiri 1.-YTL.
    ’sı itibari kıymette 25.000.000. paya bölünmüştür.
    .Halka açık Şirketin halihazır çıkarılmış sermayesi tamamı ödenmiş herbiri 1.-YTL
    (Biryenitürklirası) değerinde 15.079.350. (Onbeşmilyonyetmişdokuzbinüçyüzelli) adet hisseye
    bölünmüş 15.079.350.-YTL. (Onbeşmilyonyetmişdokuzbinüçyüzelli) dir. Bu sermayenin tamamı
    ödenmiştir. Toplam 15.079.350.-YTL. (Onbeşmilyonyetmişdokuzbin üçyüzelliyenitürklirası)’sı
    tutarındaki sermayeyi temsil eden hisselerinin tamamı hamiline yazılıdır.
    Yönetim Kurulu Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine uygun olarak gerekli gördüğü zamanlarda
    kayıtlı sermaye tavanına kadar hamiline yazılı hisseler ihraç ederek, çıkarılmış sermayeyi artırmaya
    yetkilidir.
    Yönetim Kurulu,itibari değerinin üzerinde pay çıkarılması ve pay sahiplerinin yeni pay alma
    haklarının sınırlandırılması konularında karar alabilir. Yeni Pay alma hakkını kısıtlama yetkisi pay
    sahipleri arasında eşitsizliğe yol açacak şekilde kullanılamaz. Bu maddede tanınan yetki
    çerçevesinde önetim Kurulunca alınan kararlar Sermaye Piyasası Kurulu’nun belirlediği esaslar
    çerçevesinde ilan edilir.
    .

Sayfa 589/989 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •