Sayfa 113/193 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. burada emeği geçenlere teşekkürler
    KÜTAHYALI43

2. Yalin hocam ANEL ELEKTRİK şirketi için düşünceniz nedir? Bende Sn.Legolasin paylaşımı vasıtasıyla gördüm(teşekkürler sn.legolas). Defter değerinden dusuk degerlemesi var. Web sitesinde yeralan bilgilere göre özellikle Katar da yoğun işler yapan bir firma ve iyi bilancolari gelmeye devam edecek gibi gözüküyor. Teşekkürler

SM-T365 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hisse vuzel kazandirmis merak ettim acaba ozman bu hisseden kac lot alabilirmisiz diye bakinca burayada yazayim bari dedim.

Acaba bunun gibi dusunup 1000 adet fonetmi alsak dedim
    KÜÇÜK YATIRIMCI BİRAZ OKUMALI, KENDİNİ GELİŞTİRMELİ

küçük yatırımcı uzun vadede bu işe bakacak, küçük yatırımcı biraz da okuyacak. Kendisini geliştirecek. 40-50-100 bin lirayı bir kağıda koyduktan sonra hisse senedi aşağı giderken, “ya ben ne aldım?” diye sormayacak

bu işi baştan soracak “ben ne alıyorum, kime ortak oluyorum'' bu şirket hangi alanlarda iştigal eder, işi gücü nedir, geçmişi nasıl, nasıl yönetiliyor, nereden nereye gelmiş, ileriye dönük bir potansiyeli var mı?” diye bunları baştan araştıracak.

İşte burada finansal okuryazarlık çok önemli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by tascene Yazıyı Oku
    Yalin hocam ANEL ELEKTRİK şirketi için düşünceniz nedir? Bende Sn.Legolasin paylaşımı vasıtasıyla gördüm(teşekkürler sn.legolas). Defter değerinden dusuk degerlemesi var. Web sitesinde yeralan bilgilere göre özellikle Katar da yoğun işler yapan bir firma ve iyi bilancolari gelmeye devam edecek gibi gözüküyor. Teşekkürler

SM-T365 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Baştan belirteyim sayın legolas'ın kriterlerinden geçmişse mutlaka mantıklı sebepleri sebepleri vardır.

Önceki dönemlerde kalitesiz kâr yüzünden düşük fiyatlanıyormuş ama son üç çeyrek dönemdir şirket net esas faaliyet kârını yükseltmiş ve bu sebeple fiyatı da yükselmiş. Satış performansı da aynı şekilde son üç çeyrek dönemdir artıyor. Bu kriterlerin devam etme ihtimali varsa şirket adına umutlu olunabilir bencede. Hele ki katar ile bağlantıları varsa iş potansiyeli de yüksek olabilir...

Dikkat çeken bir şirket hocam, detaylı incelenmeyi hakediyor.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by FÖTRŞAPKALI Yazıyı Oku
    burada emeği geçenlere teşekkürler
    İlginiz için biz teşekkür ederiz.

6.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Baştan belirteyim sayın legolas'ın kriterlerinden geçmişse mutlaka mantıklı sebepleri sebepleri vardır.

Önceki dönemlerde kalitesiz kâr yüzünden düşük fiyatlanıyormuş ama son üç çeyrek dönemdir şirket net esas faaliyet kârını yükseltmiş ve bu sebeple fiyatı da yükselmiş. Satış performansı da aynı şekilde son üç çeyrek dönemdir artıyor. Bu kriterlerin devam etme ihtimali varsa şirket adına umutlu olunabilir bencede. Hele ki katar ile bağlantıları varsa iş potansiyeli de yüksek olabilir...

Dikkat çeken bir şirket hocam, detaylı incelenmeyi hakediyor.
    20 Eylül de 0,1088 brüt temettü de verecek abi. Önceki yıllar sembolik 0,01 vermiş.
    Benim de dikkatimi çekiyor. F/K = 3.
    Artan bir ivmesi var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by ayıboğa Yazıyı Oku
    KÜÇÜK YATIRIMCI BİRAZ OKUMALI, KENDİNİ GELİŞTİRMELİ

küçük yatırımcı uzun vadede bu işe bakacak, küçük yatırımcı biraz da okuyacak. Kendisini geliştirecek. 40-50-100 bin lirayı bir kağıda koyduktan sonra hisse senedi aşağı giderken, “ya ben ne aldım?” diye sormayacak

bu işi baştan soracak “ben ne alıyorum, kime ortak oluyorum'' bu şirket hangi alanlarda iştigal eder, işi gücü nedir, geçmişi nasıl, nasıl yönetiliyor, nereden nereye gelmiş, ileriye dönük bir potansiyeli var mı?” diye bunları baştan araştıracak.

İşte burada finansal okuryazarlık çok önemli.

Küçük yatırımcının borsa ile tanıştıktan sonra ne yazık ki yaşadığı süreci çok güzel özetlemişsiniz. Borsada yatırım yapacak birinin bence de en azından finansal okuryazar olması şart.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    20 Eylül de 0,1088 brüt temettü de verecek abi. Önceki yıllar sembolik 0,01 vermiş.
    Benim de dikkatimi çekiyor. F/K = 3.
    Artan bir ivmesi var.
    Evet, f/k ve pd/dd rasyolarında önemli değişimler yaşanıyor.

Sayfa 113/193 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •