Sayfa 137/193 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku

sanirim hala ilgilenen yok
    Hocam ben Ocak 2015' ten beri ilgileniyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Bihrat Yazıyı Oku
    Sayın yalın ben sasa yı sormak istiyorum. Önümüzdeki 8 yılda 12buçuk milyarlık bir yatırım yapacaklar. Son bilançosunu değerlendirme şansınız varmıdır acaba?şimdiden tşkler.
    Son bilançosunu inceleyemedim ama bahsettiğiniz gibi çok uzun vadeli projeksiyonları iyi olan bir şirket ve bu vadeye sabrı olana iyi kazançlar vaadediyor şirket.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    Yalınım, iş güç malum... sende de olduğu gibi... zaman olmuyor forumlara, takiplere falan.
    Biraz zamanım oldu hafta sonu baktım da... Aygaz'a ne dersin?
    4 ç te...50-55 krs hbk çıkarabilir gibi (neden olmasın? satışlar az çok stabil gibi) ...bu da 2,10-2,20 gibi topl hbk yapar fk 8 le bile 17 lere denk geliyor... fk 9 bile olasılıklar dahilinde herhalde. son 1-2 senenin fk gidişatına bakabilsem alt üst rakamları belirliyebilirim.
    Ayrıca ciddi temettülere de başlamış...evladiyelik portföyüme yakışan bir aday gibi. ;)
    Selamlar abi, aynı şekilde bende fena yoğunum

AYGAZ daha önce hiç dikkatimi çekmemişti, şimdi sen belirtince çok detaylı olmasa da göz atma şansım oldu.

Ciro dediğin gibi artıyor ve buna parelel net kâr da artıyor fakat yükselen maliyetlerden kaynaklı şirketin esas faaliyet kâr performansı düşük kalıyor. Bundan dolayı da düşen F/K ve elde edeceği HBK rakamı en azından sürdürülebilirlik açısından çokta güven vermedi bana.

Şöyle izah edeyim;

Tabloda görüldüğü gibi özellikle son üç çeyrekte ciro artışı ve net kar artışı gayet güzel ama esas faaliyet karlılığı aynı şekilde güzel değil.

Bu durumun sebebi ise ilk bakışta maliyetler olarak görülüyor; maliyetler son dört çeyrekte sırası ile %88,3 - %89,0 - %90,2 ve %90,5 ile istikrarlı bir şekilde yükselmiş ve bundan dolayı da şirketin esas faaliyet kar performansı olması gerektiği gibi ilerlememiş.

Net kar performansının artıyor olmasının sebebi ise şirketin diğer faaliyetlerinden elde ettiği kâr'ın yüksekliği ve özkaynak yönt. değer. yat. kâr artışından kaynaklanmaktadır ve bu sayede de F/K düşmüş görünüyor.

Ama bu durum sen de takdir edersinki çokta bel bağlanacak bir durum değildir.

F/K ve PD/DD tablosu

Senin dikkatini çeken durumlar (F/K ve HBK potansiyeli) şirketin esas faaliyetlerine dayanıyor olsaydı bence de dikkate değer durumlar olurdu ama bu şekli ile benden düşük puan aldı

Selamlar, saygılar abi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku

sanirim hala ilgilenen yok

1063 nolu iletiye baktınmı dostum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    PGSUS

Şu anda 2,6 milyar TL PD si var.

Hisse bu dönem hızlı bir ciro artışı içinde.Havacılık sektörü 3. ve 4. çeyrekler iyi geçer.Yıllık bazda %40 lık ciro büyümesi gerçekleştirirse şayet 2017 sonu için sunumlarda bekledikleri FAVÖK marjını (%23-%24) yakalarsa 1-1,20 milyar TL favök yazması içten bile değil.

Kaç F/k ya denk geliyor,bi an hesaplayamadım

http://www.pegasusyatirimciiliskiler...unumu_2017.pdf

Halka arz edildiğinden beri endekse göre %10 primli.

Komik fiyatlandığını düşünüyorum
    .
    Dostum gayet iyi anlıyorum seni ve kesinlikle haksız da değilsin fakat 4 yıldır halka açık olan bir şirket endekse göre sadece %10 prim yapmışsa burada piyasanın takdirine de saygı duymak gerekir.

Yani komik değil, acı bir gerçek bence

6.  Alıntı Originally Posted by SeZeR32 Yazıyı Oku
    Hoşgeldiniz sn hocam..

Dostum, grafik için sağolasın.

Görebildiğim kadarıyla, 2016 sonrası fk rakamı 6,7-7 altına düşmemiş gibi. Maksimumda 9-10 kabul etsek - daha eski rakamları kaale almıyorum bile - sene sonu oluşabilecek 2,20 toplam hbk ile çok güzel hedefler görünüyor yıl sonu ve bahar ayları için.
    Önemli olan şirketin 2018 deki satış gelirleri ve maliyetlerin oluşması ve sonucunda oluşacak favök karları.
    Malum, faaliyet karları ve marjı son 2 yıl pek bir heyecan yaratmıyor... O yüzden fk' nın stabil bu arada kalması muhtemel gibi.
    Bilanço analizlikde pek bir olay kalmadı gibi sene sonuna kadar. 4Ç'de 0,55 artı eksi 5 civarları olabilir
    Bu yüzden benim gibi beklentisiz uzuncu/temettücüler için ideal.

7. Birisi bana cari fiyatı hariç GENTS hakkında olumsuz birşey yazabilir mi? Kendimi ikna etmem gerekiyor 👹

8.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Selamlar abi, aynı şekilde bende fena yoğunum

AYGAZ daha önce hiç dikkatimi çekmemişti, şimdi sen belirtince çok detaylı olmasa da göz atma şansım oldu.

Ciro dediğin gibi artıyor ve buna parelel net kâr da artıyor fakat yükselen maliyetlerden kaynaklı şirketin esas faaliyet kâr performansı düşük kalıyor. Bundan dolayı da düşen F/K ve elde edeceği HBK rakamı en azından sürdürülebilirlik açısından çokta güven vermedi bana.

Şöyle izah edeyim;

Tabloda görüldüğü gibi özellikle son üç çeyrekte ciro artışı ve net kar artışı gayet güzel ama esas faaliyet karlılığı aynı şekilde güzel değil.

Bu durumun sebebi ise ilk bakışta maliyetler olarak görülüyor; maliyetler son dört çeyrekte sırası ile %88,3 - %89,0 - %90,2 ve %90,5 ile istikrarlı bir şekilde yükselmiş ve bundan dolayı da şirketin esas faaliyet kar performansı olması gerektiği gibi ilerlememiş.

Net kar performansının artıyor olmasının sebebi ise şirketin diğer faaliyetlerinden elde ettiği kâr'ın yüksekliği ve özkaynak yönt. değer. yat. kâr artışından kaynaklanmaktadır ve bu sayede de F/K düşmüş görünüyor.

Ama bu durum sen de takdir edersinki çokta bel bağlanacak bir durum değildir.

F/K ve PD/DD tablosu

Senin dikkatini çeken durumlar (F/K ve HBK potansiyeli) şirketin esas faaliyetlerine dayanıyor olsaydı bence de dikkate değer durumlar olurdu ama bu şekli ile benden düşük puan aldı

Selamlar, saygılar abi...
    Dostum, analizini şimdi gördüm. Çok sağolasın.
    Aslında benim az evvel yazdıklarımla da uyuşuyor gibi.
    Bu yazdıklarının nedenini - yani şirketin iş modeli ve piyasa durumunu/maliyetlerini bilen/anlayan/açıklayabilen - likid gaz piyasasını değerlendirebilen - bir arkadaş olsaydı muhteşem olurdu. Belki çıkarda gelecek günlerde.

Ama yinede dostum... bu tip "ağır" ve dinamiksiz - ve karını "başka faaliyetlerle de olsa sürdürebilen - şirketlere olan hayranlığımı biliyorsun.

Eline sağlık yaptığın güzel analiz için. Şirket konusunda beni kesinlikle aydınlatmış oldun.

Sayfa 137/193 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •