Sayfa 171/193 İlkİlk ... 71121161169170171172173181 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Şirketi tespit edenler yazmasın lütfen. Yarın yazarım şirket ismini ve herkesten bu şirket hakkında görüş belirtmesini rica edeceğim. Şirketin artıları-eksileri bakımından birbirimizin görmediği yanları görebiliriz ve birbirimize faydamız dokunur. Böylece daha sağlıklı bir analiz yapmış oluruz.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

2.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Şirketi tespit edenler yazmasın lütfen. Yarın yazarım şirket ismini ve herkesten bu şirket hakkında görüş belirtmesini rica edeceğim. Şirketin artıları-eksileri bakımından birbirimizin görmediği yanları görebiliriz ve birbirimize faydamız dokunur. Böylece daha sağlıklı bir analiz yapmış oluruz.
    Anlaşıldı

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Bu şirket AFYON ÇİMENTO şirketidir.

Neler düşünüyorsunuz bu şirketin geleceği hakkında? Hep beraber fikir alışverişi yapalım istiyorum.

Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Sizce de bu şirkette ilginç bir durum yokmu?

Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

4.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku

Neler düşünüyorsunuz bu şirketin geleceği hakkında? Hep beraber fikir alışverişi yapalım istiyorum.
    Benim aklıma başka bir soru gelmiyor sanırım; bu performansı 2018'de ve devamında sürdürebilecekse geriye 2018'deki yaklaşık kar değerini hesaplamak ve buna göre bir fiyat analizi yapmak kalıyor şirket bazında ama buna ek bir de sektörel analiz ve öngörü de lazım ama buna benim tecrübem yetmez.

Şimdiye kadar sorduklarım; esas faaliyet karlılığı ve net kar farklılığı, özkaynak karlılığı, döviz pozisyonu, temettü ödeme alışkanlığı ve sahibi.. Başka düşünüyorum ama henüz bulamadım.

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

5. Genel olarak çimentolar son çeyrek iyi finansallar açıkladılar, genel açıdan gerçekten ilginç zamanlar.

6.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku

Zamanın da yapılan bir operasyon var onun etkisi uzun yıllar unutulmaz o yüzden benim için negatif

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Afyon Çimento'nun bu sene eski fabrika arazisi satışından dolayı ekstra (63 milyon tl) geliri var. Normal şartlarda finansman giderlerinin yüksekliğinden dolayı zarar açıklayacak iken bu satış nedeni ile kar elde etti.

Genel bilanço rakamları ile şirketin ederinin altında işlem gördüğünü düşünmüyorum. Ben şahsen yatırım yapmam.

8. Sayin Yalin,
    Afyon Cimento yerine onun karinin yansiyacagi CIMSA'yi dusunuyorum. Afyon'un finansallarina detaylarina bakmadim ama elde edecegi karin ve arsa satisi in CIMSA'ya akacagini dusunuyorum. Eskisehir yatirimlarinin bitmesi, CIMSA'nin ihracat basarisi ve bu sene odeyecegi dusuk temettu ile CIMSA'yi ciddi ciddi begeniyorum. Ama tabi enerji maliyetlieri konusu sikinti.
    Syg.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 171/193 İlkİlk ... 71121161169170171172173181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •