Sayfa 175/193 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1.  Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Sn. Yalın hocam,

Detaylı ve özverili çalışmanız için çok teşekkürler. Grafik olarak bakıldığında ilginç hareketlere konu olmuş bir hisse. Bir de, 1.36 da gap bırakmış, kapanır mı bilmem

Gap bırakma meselesi nedir? Nasıl bırakılıyor? Bırakınca ne oluyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Nakliye maliyeti çimentoda çok önemli.

Mardin'de, oyak grubu şirketlerini kullanabilirdi.Ancak; Mersin'e Adana'ya uzak.

Afyon kötüdür manası çıkmasın.

İç pazara mahkum demek istiyorum.

Bolu gibi de olabilir.
    Bolu gibi olabilir derken biraz açabilir misiniz? Bolunun ne gibi özellikleri var?

3. Bu linkten bilgi alabilirsiniz. Topiğin konusu dışında olduğu için fazla meşgul etmeyelim.

http://eborsahaber.com/38434/2015/ek...ugu/gap-nedir/

Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Gap bırakma meselesi nedir? Nasıl bırakılıyor? Bırakınca ne oluyor?

Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sayin yalın jants nasil

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Yalın Bey Merhaba,

Öncelikle ısmarlama analiz istemeyi hiç sevmem. Fakat sizin geçmiş sayfalarda "GERSAN" hakkında yorumlarınızı okudum ve GERSAN için hala gidecek yolu var, atılan imzalar ile gelecegi cok parlak dediginizi hatırlıyorum. Tamamen tecrübenize sığınarak, tamamen iyi niyetle neden boyle dusundugunuzu sormak istiyorum.

Benzer sayılabilecek bir hisse olan ULUSOY ELEKTRIK'e baktigimda sanki daha öne çıkıyor gibi geldi bana. Kar marjı daha yüksek, özsermaye karlılığı oldukça daha yüksek, satışlar iyi gidiyor ve borc oranı daha az. Bu iki firma arasında kaldığım için için özellikle rica etsem GERSAN için öngördüğünüz iyi gelecegin dayanakları nedir acaba?

Şimdiden teşekkürler
    SH

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by steve_harris Yazıyı Oku
    Yalın Bey Merhaba,

Öncelikle ısmarlama analiz istemeyi hiç sevmem. Fakat sizin geçmiş sayfalarda "GERSAN" hakkında yorumlarınızı okudum ve GERSAN için hala gidecek yolu var, atılan imzalar ile gelecegi cok parlak dediginizi hatırlıyorum. Tamamen tecrübenize sığınarak, tamamen iyi niyetle neden boyle dusundugunuzu sormak istiyorum.

Benzer sayılabilecek bir hisse olan ULUSOY ELEKTRIK'e baktigimda sanki daha öne çıkıyor gibi geldi bana. Kar marjı daha yüksek, özsermaye karlılığı oldukça daha yüksek, satışlar iyi gidiyor ve borc oranı daha az. Bu iki firma arasında kaldığım için için özellikle rica etsem GERSAN için öngördüğünüz iyi gelecegin dayanakları nedir acaba?

Şimdiden teşekkürler
    SH
    Merhaba dostum

Malumunuzdur GEREL 2017 aralık başlarında Tesla Motors Netherlands ile elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili bir sözleşme imzalamıştı. Elektrikli araç pazarı ülkemizde henüz çok bakir ama önümüzdeki bir kaç yıl içinde çok büyük bir pazara dönüşeceği de malumunuzdur. Ne iş olursa olsun tutacağı çok belli olan her işe önceden girişen daha karlı çıkar mantığı ile baktım ve GEREL de şimdiden bu sektöre yönelik yatırımlar yapmaya başladı. Elbette daha önce başlayan şirketler de var ama borsa da işlem gören bir tek Gersan Elektrik var. Yani geleceği iyi olan bir iş kolunda ciddi adımlarla giren bir şirket olarak gördüm. Sadece ben değil piyasa da çok kişi aynı şekilde düşünmüş olmalı ki hisse fiyatı son aylarda epey yükseldi. Elbette fiyatı hep yükselecek değil, kısa zamanda aşırı yükselen her hissenin fiyatı kısa zaman dilimlerinde dalgalanabilir de, hatta geri de çekilebilir. Ama orta ve uzun vade de bu sektörün ve bu sektörde iş yapan şirketlerin yüksek karlılıklar yaşayacağını düşünüyorum.

ULUSE ile karşılaştırmak doğru olmaz çünkü ULUSE rutin bir tempo da ilerleyen bir şirket durumunda ama GEREL bir hikaye barındırıyor. Böyle bir durumda mali veriler önemsiz kalabiliyor, bu yüzden uluse nin kar marjı veya diğer rasyolarının iyi olması gözardı edilebiliyor. Tabii ki bu durum ULUSE şirketi iyi değildir anlamına gelmesin, böyle bir söylemim yok.

Öte yandan da şöyle bir durum var sevgili dostum.

ULUSE, varım yoğum burada diyor bana yatırım yapacak olanlar yolun sonunda çokta bir sürprizle karşılaşmazlar diyor. Vaadedilen ancak bu kadar cazip gelmiş ki fiyatı son aylarda hafifçe yükselmiş.

GEREL ise gelecekte yapacağı işleri ve henüz elde etmediği ama elde edeceği olası yüksek karları şimdiden fiyatlıyor. Denilebilir ki yahu kardeşim henüz elde etmediği kâr'a şimdiden neden bu kadar yüksek fiyat ödeyeyim ki? Buradan sonra sözüm sadece size değil, farklı mecralarda da okuduğum bazı kişilere de cevap olsun bu yazacaklarım. Henüz elde etmediği kar'a neden yüksek fiyat ödeyeyim görüşü, elbette saygı duyulacak bir görüştür ama bir yerde bir şekilde bu spekülasyona ortak olan bir adam da kabahatlidir denilmezki, bu şirketin fiyatı bu spekülasyon ile yükseliyorsa para kazanmak isteyen biri de kazanıyorsa bundan kime ne?

Fiyatı yükselen herhangi şirketi aşağılayan birinin bence o yükselişte gözü kalmıştır Ha; bazı altı boş yükselen hisseleri kastetmiyorum tabiki, son aylarda çok sık görüyoruz metro yatırım ve avaneleri bazı şirketleri günlerce tavan tavan götürüp sonra taban taban indiriyor, bu şirketler tabiki sakıncalıdır ama bir habere, beklentiye dayalı yükselen şirketleri kötülemek pekte iyi niyetli bir yaklaşım değildir.

Konu açılmışken benzer başka bir durumu da ifade etmek istiyorum. Diyelimki şirketin biri yüksek oranlı bedelsiz sermaye arttırımına gidiyor ve hisse fiyatı bu spekülasyon ile beraber kısa sürede oldukça yüksek fiyatlara tırmanıyor. Sonra birileri başlıyor (özellikle temel analizciler) bedelsiz sermaye arttırımına anlam veremiyorum - bedelsiz sermaye arttırımı şirkete bir şey katmaz ki - bedelsiz sermaye arttırımı yapınca şirket sanki paramı kazandı - hisse fiyatı boşu boşuna yükseliyor vs vs vs bir sürü tu kaka tarzı söylemler. Yahu iyi de vatandaş bir şekilde almış ve para kazanıyor, eğer becerebiliyorsan gir sende kazan, girmiyorsan veya kazanamıyorsan niye çamur atıyorsunki?

Velhasıl konu taa nerelere geldi Sonuç olarak steve_harris dostum, GEREL bence gelecek vâdediyor. Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir, eminimki siz de araştıyorsunuzdur ve kendi kararınızı kendiniz vereceksinizdir.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Leventayar Yazıyı Oku
    Sayin yalın jants nasil

JANTS 2017 yılı genelinde iyi bir performans göstermişti, bence önümüzdeki dönemlerde de başarılı olabilecek bir şirket.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

8.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    JANTS 2017 yılı genelinde iyi bir performans göstermişti, bence önümüzdeki dönemlerde de başarılı olabilecek bir şirket.
    Tesekkur ederim kari artmasına rağmen 3 yil önceki fiyatta insani bezdiriyor

Sayfa 175/193 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •