Sayfa 151/193 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. sn @peneskertli takibimde olan bir hisse değil. Üretim yapmayan şirketlerle ilgilenmiyorum. Kısaca bir göz gezdirdim mali tablolarına. Pek de parlak gözükmüyor.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2. Sayin monaroza aksa analizi icin cok tesekkur ederim.saygilar

Haftalık Hisse Yarışmamıza 3 hisse seçin 1 hafta yarışalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1730365
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    sn @peneskertli takibimde olan bir hisse değil. Üretim yapmayan şirketlerle ilgilenmiyorum. Kısaca bir göz gezdirdim mali tablolarına. Pek de parlak gözükmüyor.
    teşekkrü ederim. peki poltk sizce nasıldır.
    twitter/borsasihirbazi

5.  Alıntı Originally Posted by peneskertli Yazıyı Oku
    teşekkrü ederim. peki poltk sizce nasıldır.
    Oldukça beğendiğim, katma değerli ürünler üreten, geleceği oldukça parlak bir şirket. Uzun vadeli yatırıma uygun bir şirket.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Sorulara cevap veremediğim için kusura bakmayın. Cevap veremiyorum çünkü incelemeden üstün körü gelişi güzel cevap olsun istemiyorum ve kısıtlı vaktim ile yeni gelen bilançoları süzmeye çalışıyorum.

Şimdiye kadar beğendiğim şirketler daha öncede belirttiğim gibi EREGL HEKTS TOASO

Bugün açıklanan bilançolardan gözüme batan ise BUCIM oldu ama henüz detaylı bakamadım ve faaliyet raporlarını okuyamadım. İlk fırsatta bu şirketi inceleyeceğim.

BUCIM şirketine biraz detaylı bakabilme şansım oldu.

Şirketin mali yapısı sağlam ve hatta sektör ortalamasından daha iyi yanları dahi var. Ama şirketin özsermaye değişimlerinde hoşuma gitmeyen durum var.

Tabloda görüldüğü gibi Özsermaye (azınlık payı dahil) artarken, ana ortaklık dışı özsermayenin pay oranı dahada artıyor. (Özsermaye gayet güzel büyürken yaşanan bu büyüme halka açık kısma çok az yansıyor)

Gelir tablosu da son zamanlarda ciro ve esas faaliyet karlılığı açısından daha verimli olmuş fakat ciro ve esas faaliyetlerde yaşanan bu olumlu gelişme net karlılığa aynı oranda dönüşmüyor. Net kar rakamı artıyor ama çok daha iyi olabilir yada çok daha iyi gösterilebilir.

Bütün bu olumlu ve olumsuz gelişmeler ışığında yaptığım değerlemede cari fiyatına göre iskontolu işlem gördüğünü düşünüyorum. İskontolu işlem görmesinde yukarıda bahsettiğim olumsuz durumların etkisi olduğunu düşünüyorum ama bahsettiğim bu olumsuzluklar çokta yeni değil, şirketin yıllardır varolan durumudur, dolayısıyla olumsuzluklar zaten vardı, olumlu gelişmeler ise (ciro artışı-efk artışı- kısmi olsa da net kar artışı) yeni yaşanan gelişmelerdir ve kalıcı fiyatlama olmama ihtimali ile beraber prim potansiyeli taşıdığını düşünüyorum ama tüm bilançolar açıklanmamışken kendimce böyle bir şirkette tasarrufta bulunmayı şimdilik düşünmem. Mutlaka daha iyi şirketler çıkacaktır, bu yüzden takip listemden çıkartıyorum BUCIM şirketini...
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

değerli üstadım bucim de en büyük sıkıntı büyük ortak. ne yazık ki kağıdı iyi baskılamakta ve vizyon sağlayamamaktadır.

Sayfa 151/193 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •