Sayfa 152/193 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    değerli üstadım bucim de en büyük sıkıntı büyük ortak. ne yazık ki kağıdı iyi baskılamakta ve vizyon sağlayamamaktadır.
    Bence de hisse fiyatını piyasa akışı belirlemiyor hocam. Haklısınız bu anlamda sıkıntılı bir şirket.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Elinize sağlık hocam, çok güzel analiz olmuş ve bu analizi hakeden bir şirket olduğunu bende düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Aksa çok güzel bir bilanço açıkladı. Birkaç kalem dışında kusursuza yakın diyebilirim. Satışlar, kar, esas faaliyet karı hem çeyreksel hem de yıllık çok güzel bir artış göstermiş. son 3 yıldır dowaksa beklentisi ile birlikte 12-13 aralığında seyreden fk gelen bu tablo ile 9,15'e indi. Son derece güzel.
    Cari oran likit oran biraz sınıra yakın. şirketin yatırımları dolayısıyla kısa vadeli borç kalemi biraz kabarık. ancak şu an için sıkıntı yok.

şirket mevduatlarını dolar olarak tutmayı tercih ediyor. Böylece kur riskine karşılık biraz da olsa kendini korumuş oluyor.

şirketin dow chemical ile %50 ortak olduğu dowaksa hala zarar ediyor. dowaksa yılı 96 milyon zararla kapamış. Buradan şirketin zararı 48 milyon olmuş. Henüz faaliyet raporu kap'a gönderilmediği için bu zararın sebeplerini ve dowaksa operasyonunun bu seneki detaylarını bilemiyoruz.

Finansal borç kısmı maalesef dolar kurundan. Mevduattaki dolar varlığını epey aşan kısa vadeli finansal bir borç söz konusu. Burayı pek sevmedim. Ancak 1 yıl sonra yeni bir borçlanmaya gidilmezse toplam kredilerin büyük kısmı kapatılıyor.

ciro tarihinin en yüksek seviyesine gelmiş. Büyük başarı. Bu dönem net kar marjı finansal giderlerin de etkisiyle biraz düşse de özsermaye karlılığı ivmesi yukarı gitmiş. Oldukça güzel. Kaydırılmış net kar gayet güzel. Özellikle dowaksa zarardan kara geçerse şirket net kar ve karlılık olarak çok daha iyi seviyelere gelecek.
    Fk hem sektör ortalamasına göre hem de şirketin fk ortalamasına göre makul sayılabilecek bir seviyeye inmiş.
    Şirket tam bir temettü şirketi. Son 9 yıldır temettü veriyor. Ve geçen yıl karının %85'ini dağıtmış. Bana kalırsa bu sene likitidesini güçlendirip finansal borçlarını ödeyebilmek için daha makul bir miktarda temettü verse daha iyi olur.

Velhasıl Şimdiye kadar açıklanan bilançolar içerisinde bana göre zaten fiyatlanmış Ereğli'yi bir kenara koyarsak, Bursa çimento ile beraber en iyisini bu akşam AKSA gönderdi. Yatırımcısına hayırlı olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Bist100 içerisinde şimdiye dek açıklanan 2017/12 bilançolara çeşitli ağırlıklandırmalar ile yaptığım puan analizinde en yüksek puanı alan ilk 10 şirket.

4.  Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    .
    Sn Epikur,

Bu konuda yazdığınızdan yeni haberdar oluyorum, memnun oldum. Sizi burada görmek sevindirici. Forum arşivindeki eski konuyu rehber olarak okuyordum.

5. Angry

Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Aksa çok güzel bir bilanço açıkladı. Birkaç kalem dışında kusursuza yakın diyebilirim. Satışlar, kar, esas faaliyet karı hem çeyreksel hem de yıllık çok güzel bir artış göstermiş. son 3 yıldır dowaksa beklentisi ile birlikte 12-13 aralığında seyreden fk gelen bu tablo ile 9,15'e indi. Son derece güzel.
    Cari oran likit oran biraz sınıra yakın. şirketin yatırımları dolayısıyla kısa vadeli borç kalemi biraz kabarık. ancak şu an için sıkıntı yok.

Benim tablomu kullanmış olmanız sorun değil de , ismimi silip kendi isminizi yazmanız hiç hoş olmamış

6.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Benim tablomu kullanmış olmanız sorun değil de , ismimi silip kendi isminizi yazmanız hiç hoş olmamış
    Merhaba. Dosyanın size ait olduğunu bilmiyordum. Çok alakasız birinin paylaşımıyla elime geçti. Elime geçen halinde de isminiz yazmıyordu.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

7.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Merhaba. Dosyanın size ait olduğunu bilmiyordum. Çok alakasız birinin paylaşımıyla elime geçti. Elime geçen halinde de isminiz yazmıyordu.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Tamam sıkıntı yok , fevri çıkışım için de kusura bakmayın...

TKFEN:

Sayfa 152/193 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •