Sayfa 122/193 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,018
    son dönem yüksek seyreden rafineri marjları tuprs'ın karını muhtemelen olumlu etkileyecektir, şirketin 3.çeyrek karı bir önceki kadar gelse mevcut fiyatla f/k değerini 8,15 değerinden 6,5 değerine getirebilir.
    uşak son 2 senedir süren yatırımını şubat ayında bitirmişti, 6 aylık cirosu ve faaliyet karı şirket tarihinde rekor seviyelere ulaşmış durumda, 9 aylık karını ilgiyle bekliyorum.
    anele'de iyi gelen ancak doğru düzgün fiyatlanmayan 6 aylık bilanço sonrası gene 9 aylık bilançosunu bekliyor olacağım.
    önümüzdeki dönem muhtemelen yüksek seyredecek döviz kurlarını avantaja çevirecek temeli düzgün ihracatçı şirketleriimizi de (egeen, jantsa) izliyor olacağım.
    bu vesile ile başta yalın hocam ve diğer temel analiz üstatlarımıza kıymetli paylaşımları için teşekkür eder, hayırlı kazançlar dilerim.
    tşk.., syg.

2.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Aksa gap kapattı yukarı hareketi başlatmiş görünüyor.%40 dan fazla düşen Vesbe de büyüme potansiyelli,üretiminin %70-75i ihraç,ihracatının %98i Euro bazlı..3.çeyrek bilançosu 20 ekimde beklentilerden yüksek gelebilir,incelemeye değer.
    Bugün Vesbe de gap kapattı,fiyat dibe yakın seyrediyor,bilançosu en yakınlardan muhtemelen 10 gün kaldı.. Yurtdışı talebi karşılamak gerekçesiyle başlatılan çamaşır ve kurutma makinesi yatırımı 2018 ilk çeyrek sonu devreye alınıyor.Vestel ticaretten kısa vadeli pazarlama alacakları borçlarının önemli kısmını karşılıyor.Patronun niteliği dışında pek sorun görünmüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Bugün Vesbe de gap kapattı,fiyat dibe yakın seyrediyor,bilançosu en yakınlardan muhtemelen 10 gün kaldı.. Yurtdışı talebi karşılamak gerekçesiyle başlatılan çamaşır ve kurutma makinesi yatırımı 2018 ilk çeyrek sonu devreye alınıyor.Vestel ticaretten kısa vadeli pazarlama alacakları borçlarının önemli kısmını karşılıyor.Patronun niteliği dışında pek sorun görünmüyor.
    çiftçiDede şirket guzel,mal temizde,tabi patrona guvenirsen .

4. Trend analizi ve RSI geldiği konum itibariyle sabır gösterenin çorba içeceği bir yerde olduğunu düşünüyorum.

Tabi bunda çok hızlı hareketler olmasını beklemiyorum.

Beklentim "V" hareketi yönünde
    Stop Wishing Start Doing

5. Önümüzdeki dönemler için BRISA düşünüyorum.Portföyüme de ilave ettiğim bir şirket.

Ar-Ge önem veren bir şirket.2018 de faaliyet geçecek Aksaray fabrikası ile kapasite artacak.Pazar yollarını genişletmeye çalışması olumlu bir gelişme.Özellikle Çin-İran pazarına yönelik çalışmaları olumlu görüyorum.

Aksaray Fabrika yatırım maliyeti300 milyon USD. Şirketin tümü 578 milyon USD olarak fiyatlanıyor.Yatırımlardan dolayı şu anda finansman gideri var.

İlerleyen dönemlerde bu git gide iyileşecektir,diye düşünüyorum.

Selamlar...
    Stop Wishing Start Doing

6. kordsa olabilir yalın hocam

7. Gedza olabilir mi

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bilanço sebebiyle Vestel düşünüyorum. Beyaz eşya grubundan %5 ilk hisse satışı bilançoya olumlu yansıyacaktır.

Bilançoya ek olarak birkaç beklentisi var.

***Yerli araca pil üretme ihtimali olabilir. Ay sonu yerli araç ile ilgili bakanlığın açıklama yapması bekleniyor.

***Birde Toshiba Visual Solutions Corporation satın alma durumu var.

SPK Vestel Elektronik’in, %94.62 oranında pay sahibi olduğu
    Vestel Beyaz Eşya’nın %5.38 oranındaki halka açıklık oranını
    artırılarak artan likidite ve yatırımcı tabanı ile şirket hisse
    fiyatının daha sağlıklı oluşmasını sağlamak amacıyla Vestel Beyaz
    Eşya’nın sermayesinin %5’ine kadar olan (9.5mn) hisseyi satma
    başvurusunu onayladı. Bu haberin hem Vestel hem de Vestel Beyaz için
    olumlu olduğunu düşünüyoruz. Vestel’in bu satıştan yaklaşık 94 mn TL
    nakit girişi sağlamasını bekliyoruz.
    (Oyak yatırım )

10.04.2017 tarihli özel durum*açıklamamıza istinaden, Toshiba Visual Solutions Corporation, Vestel Elektronik*Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ve diğer aday firmaların tekliflerini değerlendirmekte*olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Sayfa 122/193 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •