Sayfa 182/193 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Sn. kingsailor ilginize teşekkür ederim,

Şirket 2018 ve sonrası için euro cinsi kredilerin bir kısmını hedge etti.

Bu durumun da bilançoya olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. .

yatırım tavsiyesi değildir..
    Rica ederim.. Dikkat edilmesi gereken konu şirket kur zararı yanında kur kari da yazıyor...Yani görünen 50 efk yaniltmasin... Yarısı kambiyo kari....

Hedge etmesi cok olumlu... İlk çeyrekte kar görünebilir o zman...

2.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Rica ederim.. Dikkat edilmesi gereken konu şirket kur zararı yanında kur kari da yazıyor...Yani görünen 50 efk yaniltmasin... Yarısı kambiyo kari....

Hedge etmesi cok olumlu... İlk çeyrekte kar görünebilir o zman...
    Son faaliyet tablosunda satışlarının %86'sını euro ile yaptığı bilgisi mevcuttu.

Şirket ürünlerini iç piyasaya da euro ile satıyor.

Kambiyo kârı da muhtemelen burdan geliyordur..

3.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Son faaliyet tablosunda satışlarının %86'sını euro ile yaptığı bilgisi mevcuttu.

Şirket ürünlerini iç piyasaya da euro ile satıyor.

Kambiyo kârı da muhtemelen burdan geliyordur..

Evet oradan geliyor.. Demek istediğim kurda bir artis olmassa şirket kambiyo zararı yazmayacak ancak kambiyo karından da mahrum kalacak... Dikkate almak lazim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    sn. kingsailor,

yalın hoca bu aralar uğramıyor belli ki,

zahmet olmazsa siz bakabilirmisiniz?

yatırım tavsiyesi değildir. .

Merhabalar.

Belirttiğiniz gibi uğrayamıyorum ama uğrasam da artık şirketler hakkında görüş belirtmek istemiyorum çünkü geçenlerde belirttiğim gibi bu tip konular spk tarafından yasaklanmıştı ve artık cezai işlemlerde başladı.

Kimileri diyor ki yazdıklarınızın tersini yapmazsanız yada yazdıklarınızın aksi yönünde 5 işlem gününde pozisyon açmazsanız suçlu değilsiniz vs.

Ama düşünün ki herhangi bir şirket hakkında olumsuz bir görüş belirttim ve ertesi gün yada bir iki gün sonra seans sırasında o şirketin hissesi bir haber eşliğinde yada bir şekilde yükseldi ve bende alıp sattım ve kar ettim. Olumsuz görüş belirttiğim vatandaş ise bu kardan mahrum kaldı diyelim ve gitti beni şikayet etti... Suçluyum

Bu yüzden artık şirketler hakkında görüş belirtmek istemiyorum hatta fikir alışverişinde bulunmak dahi suç sayılabilecek. Bu yüzden anlayışınızı rica ediyorum.

Artık sadece bir şirkete özgü değil ama daha genel şirketler ve fırsat buldukça endeks hakkında fikir alışverişi yaparız.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    2016/03 - 2018/03 DÖNEMLERİ ARASINDA YATIRIMDA ÖNE ÇIKAN ŞİRKETLER...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    2016/03 - 2018/03 DÖNEMLERİ ARASINDA İSTİKRARLI KAR EDEN VE UCUZ KALMIŞ ŞİRKETLER...

7.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Merhabalar.

Belirttiğiniz gibi uğrayamıyorum ama uğrasam da artık şirketler hakkında görüş belirtmek istemiyorum çünkü geçenlerde belirttiğim gibi bu tip konular spk tarafından yasaklanmıştı ve artık cezai işlemlerde başladı.

Kimileri diyor ki yazdıklarınızın tersini yapmazsanız yada yazdıklarınızın aksi yönünde 5 işlem gününde pozisyon açmazsanız suçlu değilsiniz vs.

Ama düşünün ki herhangi bir şirket hakkında olumsuz bir görüş belirttim ve ertesi gün yada bir iki gün sonra seans sırasında o şirketin hissesi bir haber eşliğinde yada bir şekilde yükseldi ve bende alıp sattım ve kar ettim. Olumsuz görüş belirttiğim vatandaş ise bu kardan mahrum kaldı diyelim ve gitti beni şikayet etti... Suçluyum

Bu yüzden artık şirketler hakkında görüş belirtmek istemiyorum hatta fikir alışverişinde bulunmak dahi suç sayılabilecek. Bu yüzden anlayışınızı rica ediyorum.

Artık sadece bir şirkete özgü değil ama daha genel şirketler ve fırsat buldukça endeks hakkında fikir alışverişi yaparız.
    Hocam anlattığınız gibi ise yazmamakta haklısınız,

açıkçası ben piyasadan mücbir sebeplerle 1 yıl kadar uzak kalmıştım ve bu söylediklerinizden habersizdim,

bu durumda yazmak bile gereksiz demektir.

uyarınız için de ayrıca teşekkür ederim.

8. Arkadaşlar, çok özür dilerim,bir bilen cevap verebilir mi? Diğer faaliyetlerden elde edilen esas faaliyet kârı ne anlama geliyor?

Sayfa 182/193 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •