Sayfa 179/193 İlkİlk ... 79129169177178179180181189 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. yalin hocam ve tum grupdaki arkadaslar selamlar,
    Gedza'yi inceleme sansiniz oldu mu ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by musadonmez Yazıyı Oku
    yalin hocam ve tum grupdaki arkadaslar selamlar,
    Gedza'yi inceleme sansiniz oldu mu ?
    Temel analizcilerin ilgisini çeken bir şirket olarak anımsıyorum ama ben bakamadım bir türlü.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

3. Hocam GEREL analizini sabırsızlıkla bekliyoruz...

4.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz yıl mayıs ayında incelemiştik, çokta farklı düşünmüyoruz aslında, iyi bir sektörde verimli çalışması gereken bir şirket aslında... Son dönem bilançosuna vs bakmadım ama son günlerdeki fiyat hareketleri hoş gibiydi ve tekrar bakayım istiyordum bende... İşk fırsatta bakar düşüncemi yazarım dostm.
    yalın hocam selamlar, zorlu enrji halka arz edildiğinde 150 Mwatt kapasitesi vardı. şu anda 1000 Mwat kurulu güç ve osmangazi elektrik dagıtım sahasına sahip. fiyatı ise arz edilmiş fiyatındadır. şirket fiziki olarak 15 kat büyümüş olmasına ragmen (özkaynak olarak da 15 kat büyümüş) hisse fiyatı aynı. bu hisseyi temel olarak inceleme şansınız oldu mu? uzun vadede şirketteki fiziki büyüme devam ediyor. çünkü 2017 yıllık faaliyet raporunda büyümeye devam edilecegi söylenmektedir. hisse hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    yalın hocam selamlar, zorlu enrji halka arz edildiğinde 150 Mwatt kapasitesi vardı. şu anda 1000 Mwat kurulu güç ve osmangazi elektrik dagıtım sahasına sahip. fiyatı ise arz edilmiş fiyatındadır. şirket fiziki olarak 15 kat büyümüş olmasına ragmen (özkaynak olarak da 15 kat büyümüş) hisse fiyatı aynı. bu hisseyi temel olarak inceleme şansınız oldu mu? uzun vadede şirketteki fiziki büyüme devam ediyor. çünkü 2017 yıllık faaliyet raporunda büyümeye devam edilecegi söylenmektedir. hisse hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Dostum, Piyasa degerinin nerdeyse iki kati kadar borcu var

Yalin hoca daha dogru cevap verecektir ama bu airketin kamburu gibi gozukmekte

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by ÇERKEŞLİ Yazıyı Oku
    Hocam GEREL analizini sabırsızlıkla bekliyoruz...
    Hocam gerel için güncel mali tablolarına bakılarak analiz yapılırsa çokta sağlıklı sonuçlara ulaşılamaz, şirketin yeni işlerinin verimliliği sanırım bir kaç çeyrek sonra mali tablolarına yansır. O zamana kadar hisse fiyatı oynaklığı sürer, birazdan da öte ciddi sabır isteyen bir şirket bence...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    Hocam hem sektörü zor hem de şirket sahibi zor biri. Enerji sektörü ne yazık ki borsa da istenilen verimlilikten uzak kaldı hep, zoren de sürekli zarar etmekten ve çok sık sermaye arttırmaktan dolayı yatırımcısını pek de mutlu edemedi. Son bir yıldır bariz ciro artışı var ama kar marjı çok düşük kalmış ve buna rağmen hisse fiyatı son bir yılda %100 artmış. Bundan sonrası için de şahsen pek farklı bir sonuç beklemiyorum, yılların seyri devam eder gibi düşünüyorum.

8. Sayin Yalin Hocam,

GEDZA, Silverline ile benim de dikkatimi ceken bir hisse. Ayrica Sarkuysan'da da net bir iyilesme gordum ben. Gedza'da potansiyel iyi yonetilirse yuksek gibi. Bilici, Gezda, Sarkuysan ve Silverline, buyume olarak parlak duran sirketler sanki. Bos bir zamaninizda, en azindan Gedza ve Sarkuysan'a soyle bir overall goz atabilirseniz cok makbule gecer.

Bir de eski sayfalarda kacirmis olabilirim ama JANTS da bu sene iyi sonuclar gondermeye devam edecek gibi.

Saygilar.

Sayfa 179/193 İlkİlk ... 79129169177178179180181189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •