Sayfa 46/193 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Teşekkürler Yalın Hocam.
    Sizi izlemeye devam ediyoruz.
    Grafikler gerçektende enterasan.
    Burada konuyla ilgili bir şeyler karalayan üyeler vardı sizinle birlikte.
    Karel,
    Dgklb aklıma gelenler.
    Yolun başında olan ama böyle potansiyeli hissedenler paylaşımda bulunurlarsa,
    bizlerinde radarına girebilir ve inceleyebiliriz.
    Iyi geceler.

2. Yegene okuldan proje odev vermişler....Sirketlerin 1- Uretim 2- Satıs pazarlama olarak 2 farklı sirket olarak organize olması durumunda ne gibi avantajları olduguna dair arastırma yapacakmıs.Bu konuda yardımcı olabilecek mali musavir vs var ise cok mutesekkir kalırım.Kendisi biraz arastırma yapmıs ama inceledim dise dokunur bir sey bulamadım acıkcası....zira inceleme vaka calışmasında...kar etmeyen bir kurulus satıs ve uretim olarak organıze edildiğinde cok ciddi kar rakamlarına ulaşmıs...vergi istisnası , tesvik vs acılardan ne gibi kolaylıkları var.
    Bu konuda acil yardımlarınıza ihtiyacım var...yardımcı olabilcek arkadaslara pesinen tesekkurlerimi sunarım...

3.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Daha önce de defalarca paylaştım teknik analizdeki şu basit yolu. İşlem hacmi bazen tek başına çok önemli ipuçları veriyor.

Hisse isimlerine gerek yok, bakın ne güzel çalışmış bu basit yöntem.

Bu şekilde işlem hacmi patlamaları yaşanan hisseleri bulup, şirketin haber akışını, bilançosunu ve gelir tablosunu dikkatlice analiz etmek gerekir. Bu tür durumlarda genelde olumlu sonuçlar çıkıyor.

Grafikleri araştırırsanız bu şekilde yolun henüz başında olan şirketler var. Bu şekilde işlem hacmi artan ve fiyatı yükselenler diye tarama yaptım, bir kaç tane taze şirket çıktı ortaya.
    Değerli Aziz hocam.
    Bu güzel tespitleriniz için öncelikle teşekkür ederim.
    Bir çok küçük yatırımcı arkadaşımızın Matriks ekranı yok. Şayet siz tespitler yaptığınız o şirketlerin grafiklerinde isimlerini de belirtseydiniz daha güzel olurdu. Bizler O şirketlerin faaliyet raporları, bilançoları ve diğer araştırmaları yapıp o göre yatırım yapıp yapmamakta kendi kararlarımızı veririz (Spk kuralları çerçevesinde sizi sorumluluğa sokmamak için bu ifadeyi kullandım).

Yalın hocam Marshall da özellikle düzelen bilanço kalemleri ile temel olarak iyileşme beklenebilir mi? Marshall analizinizi merakla bekliyoruz.

5. Merhaba,

MRSHL detaylı bakabilenler nedenlerini yazabilir, şirket genelde 1.çeyrek zarar yazıyor faaliyet karında. Ayrıca satış rakamlarına göre faaliyet karları çok düşük kaldığından ben pek detaylı olarak hiç incelemedim şirketi. Ben de merakla bekliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by kudi1905 Yazıyı Oku
    Merhaba,

MRSHL detaylı bakabilenler nedenlerini yazabilir, şirket genelde 1.çeyrek zarar yazıyor faaliyet karında. Ayrıca satış rakamlarına göre faaliyet karları çok düşük kaldığından ben pek detaylı olarak hiç incelemedim şirketi. Ben de merakla bekliyorum.
    Genel olarak söylüyorum yılın ilk çeyreğinde bir çok şirket zarar yazabiliyor nedeni ise bir önceki yılın son dönemini yeni yılın ilk dönemine yansittigindan dolayı oluyor. Zararda demek değil yani ek bir bilgi olsun

Ytd değildir.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Selamlar arkadaşlar.

Evde tadilat olduğu için son günlerde çok yoğunum ve haliyle foruma vakit kalmıyor. Bir kaç gün daha sürecek yoğunluk, sonra kaldığımız yerden devam ederiz listeye.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Teşekkürler Yalın Hocam.
    Sizi izlemeye devam ediyoruz.
    Grafikler gerçektende enterasan.
    Burada konuyla ilgili bir şeyler karalayan üyeler vardı sizinle birlikte.
    Karel,
    Dgklb aklıma gelenler.
    Yolun başında olan ama böyle potansiyeli hissedenler paylaşımda bulunurlarsa,
    bizlerinde radarına girebilir ve inceleyebiliriz.
    Iyi geceler.
     Alıntı Originally Posted by KANYON Yazıyı Oku
    Değerli Aziz hocam.
    Bu güzel tespitleriniz için öncelikle teşekkür ederim.
    Bir çok küçük yatırımcı arkadaşımızın Matriks ekranı yok. Şayet siz tespitler yaptığınız o şirketlerin grafiklerinde isimlerini de belirtseydiniz daha güzel olurdu. Bizler O şirketlerin faaliyet raporları, bilançoları ve diğer araştırmaları yapıp o göre yatırım yapıp yapmamakta kendi kararlarımızı veririz (Spk kuralları çerçevesinde sizi sorumluluğa sokmamak için bu ifadeyi kullandım).
    Paylaştığım grafiklere benzerlikleri olan şirketler; (aklımda kalanlar) AFYON - AKSA - BSOKE - GOODY

Bir kaç şirket daha vardı sanırım ama inanın ben oturup inceleyemedim bu şirketleri, o yüzden olumlu yada olumsuz bir fikrim yok.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Sayfa 46/193 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •