Sayfa 273/368 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323 ... SonSon
Arama sonucu : 2942 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: CLEBI - Çelebi Yer Hizmetleri

1. meri Osmanlı deniz alışta pilip akyatırım tacirler global satışta
    aktif alış artıda..günlükçü ve kredili işlemcileri kovuyor burdayım diyor patron.. kâğıdı istediği yere götürür tahminim 100 üstü kapatır gibi sadece öngörü temenni

2. Alan patron değil kesin. osmanlı 2. Sırada alıcılar arasında 98.59 ortalama ile almış yarın zararına satar. Merril son haftalarda satıcı idi belkide kaybettiği lotları yerine koymaya çalışıyor. Yarın öbürgün izleyip görmek lazım.
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

3.  Alıntı Originally Posted by mesude Yazıyı Oku
    meri Osmanlı deniz alışta pilip akyatırım tacirler global satışta
    aktif alış artıda..günlükçü ve kredili işlemcileri kovuyor burdayım diyor patron.. kâğıdı istediği yere götürür tahminim 100 üstü kapatır gibi sadece öngörü temenni
    patron yok ,, almaz adam ,,bilanço açıklamış ertesi gün niye alsın ,, sanırım PEGASUS %9 yapınca Çelebi de beklenti yarattılar sert yükselecek diye gel gel yaptılar 102 den itibaren de alana verdiler,,benim 500 lot var kardayımda %1 keşke %5 %10 yapaydı bunun spekleri tam bir şeytan çarptı valla milleti

4. patron alımlara devam edermi bilinmez ama bu kâğıt kesinlikle buralarda kalmaz sorarsan ne zaman bende bilmiyorum...kim bilir belki bugün belki bugündende yakın...günlükçü kagıdu değil al sat zarar ettirir

5. Bu yorumun altına imzamı atarım. Çok doğru net
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

6. Aslında kar acıklamış yok şöyleymiş yok böyleymiş hikaye, örneğin dün tümosan rekor zarar açıkladı hisse taban yapar sanırsın %2 artıda , bağfaş 5,50 iken spekülatörler bir el attı kârı bahane ettiler, hisse altı ayda 14,32 şu an 3 katına çıkacak,keza gübretaş öyle 2,50 lerden 6.02 çıktı 3-5 ayda , pegasus 1 kuruş temettü vermez sene başı 20.00 idi şimdi 72.00 karını arttırmış ama temetü gene vermez,Çelebi de o kadar hisse geri alımı olmuş her sene temettü vermiş başka hisse de olsa bu durum şu an 200 olurdu herhalde ,ama hep geri alım noktasında Spek kafaya koyarsa hisseyi gökyüzüne çıkarır istemezse de süründürür durur kıssadan hisse

7. Dediğinize katılıyorum...bossa takasina baktigimda is bank yuzde 80 sahipti toplu diye aldim dun vedalaştık crdf de aynisiydi o nedenle buda toplanmis heran herşey olabilir kismet bu arada Tahmin tuttu 100 uzeri hayırlısı olsun

8. 3Ç19 sonuçlarını 131.7 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, yıllık bazda yüzde %42 artarken, çeyreksel bazda ise yüzde %462 arttı. Şirketin 3Ç19’da kaydettiği 57 milyon TL tutarındaki kur farkı geliri (3Ç18: 91 milyon TL kur farkı gideri) net kardaki kuvvetli büyümenin altındaki ana sebeptir.

Net satışlar 531 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %15 büyüdü. Şirketin yurtdışı satışları, yıllık ve ABD doları bazında, %95 artış kaydetti ve net satışlardaki payı %70 oldu. (3Ç18: %41) Şirket, 3Ç19’de 194 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %15 büyüme gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yatay kalarak %36.5 oldu.

Satış gelirleri beklentimizin üzerinde gerçekleşti. Üçüncü çeyrekte net satış gelirleri, beklentimizin %2,5 üzerinde, yıllık bazda %14,7 artışla 531 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. 3Ç19’da hizmet verilen kargo tonajı yıllık bazda %9,4 azalış, yer hizmeti verilen uçuş sayısı yıllık %8,2 artış gösterdi.

Türkiye’de yer hizmeti verilen uçuş sayısı iç hatların etkisiyle yıllık %6,8 azalırken, Hindistan’da yer hizmeti verilen uçuş sayısı geçen yılın aynı döneminde portföyde olmayan Haydarabad Havalimanı’nın katkısıyla yıllık bazda %54,1 artış gösterdi. Kargo ve antrepo hizmet gelirleri ve yer hizmetleri gelirleri 3Ç19’da yıllık bazda sırasıyla %12,6 ve %15,7 artışlar gösterdi.

FAVÖK beklentimizin üzerinde. FAVÖK yılın üçüncü çeyreğinde, beklentimiz olan 180,2 milyon TL’nin %7,6 üzerinde, yıllık bazda %14,6 artışla 193,9 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Böylece FAVÖK marjı yıllık bazda yatay kalarak 3Ç19’da %36,5 seviyesinde gerçekleşti.

Finansman geliri net karı destekledi. Operasyonel olmayan tarafta ise, geçen yılın aynı döneminin aksine ağırlıklı kur farkı geliri kaynaklı 3Ç19’da 47,6 milyon TL seviyesinde gerçekleşen net finansman geliri net karı destekledi. Bununla birlikte ağırlırlıklı ticari işlemlerden kaynaklı kur farkı giderinden oluşan 50,4 milyon TL’lik diğer faaliyetlerden net giderler ile artan efektif vergi oranı net karı baskıladı.

Tavsiyemizi TUT olarak sürdürüyoruz. Beklentimizin altında gelen net rakamına rağmen, beklentimizin üzerinde gelen operasyonel kar rakamından dolayı, sonuçların hisse performansına etkisinin nötr olabileceğini düşünüyoruz. Sonuçların ardından modelimizi güncelliyoruz. Risksiz faiz oranı varsayımımızdaki değişiklik neticesinde 85,80 TL seviyesindeki 12-aylık hedef fiyatımızı 106,70 TL’ye revize ediyor, TUT tavsiyemizi sürdürüyoruz.(Tacirler

Sayfa 273/368 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •