Sayfa 45/95 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon
Arama sonucu : 753 madde; 353 - 360 arası.

Konu: (kod rakamlar)==>izmir'in dağlarında çiçekler açar..

1.  Alıntı Originally Posted by STAH Yazıyı Oku
    kapanış>ortalama>89.950..denklemi gerçekleşmediği sürece...YÖN AŞAĞI...

grafikte bazı önemli noktaları işaretlenmesinde faydalar vardır...

ve yol haritasını da koyarsak endeksin zıplayacağı bir yer kalmayacaktır...

Direnç 3... 90.300

Direnç 2... 89.900

Direnç 1... 89.500

DENGE DEĞERİ.....................89.000

Destek 1... 88.600

Destek 2... 88.200

Destek 3... 87.750

son durum bu şekildeydi..

cuma günü en yüksek 89.924 rakamı görüldü..bu rakam; 2.ci direnç noktası ile kod rakamın ortak bölgesiydi...ve yukarı yönde kırılamadı...

kod rakamda bir değişiklik yok...;89.950

yol haritasın geçmeden evvel günlük üssel ortalama olarak ortalama olarak destek noktası neresi onu da görelim...

88.737

aşağı yönde harekette, destek olarak çalışması gereken önemli bir seviye..kırıldığı takdirde 87.500 ler gündem gelecektir ki;''düzeltme''kelimesini kullanmak iyimserlikolacaktır..çünkü konu yavaştan aşağı yönlü trend in kapsama alanı içine girmeye başlayacaktır..

YOL HARİTASI

Direnç 3... 90.500

Direnç 2... 90.200

Direnç 1... 89.900

DENGE DEĞERİ.....................89.620

Destek 1... 89.300

Destek 2... 89.000

Destek 3... 88.700

**88.737 rakamı ile 3.cü destek noktası olan 88.700 rakamının uyumu, bu seviyelerin önemini ve ciddiyetini özellikle vurgulamaktadır...

ihracat ve turizm gibi hayati konularda %50-60 oranlarına ulaştığımız AB ile gelinen son durum bu;

bakalım ne lalesi olduğu konusunda net açıklama yapacaklar mı..?

not;yukarıda yazılanlar tamamen kendi düşüncelerim ve bakış açımdır..doğru olup olmadığı konusunda hiç kimseye garanti veremem...siz en iyisi kendi bildiğinizi yapın..

2. [QUOTE=citiwan;114433]Utanarak yapıştırıyorum Gerçekleri göz ardı edemeyiz değilmi ?

Sefalet Endeksinde Türkiye 8. Sırada Yer Aldı

değerli kardeşim..bir de bu durum var doğal olarak.....

Slumpflasyon

Bir ekonomide enflasyon olgusu yaşanırken ekonomi küçülüyorsa o ekonomide slumpflasyon (enflasyon içinde küçülme) hali var demektir.

Ekonomik krizlerin en zoru budur.

Çünkü burada bir yandan enflasyonu düşürmeye uğraşırken bir yandan da ekonominin küçülmesini önce durdurmaya sonra da büyümeye döndürmeye yönelik bir ekonomi politikası uygulamak gerekmektedir.

Makroekonomik hedeflerin ve politika araçlarının birbiriyle çelişkisi en fazla burada ortaya çıkar. Bir yandan enflasyonu düşürmek, bir yandan büyümeye geçmek, bir yandan bunlara eşlik etmesi büyük olasılık içinde olan işsizlik artışını engelleyip istihdamı artırabilmek birbiriyle çelişen hedeflerdir.

asıl ürkünç olan ise;''yaptıklarımız ,yapacaklarımızın teminatıdır'' cümlesidir...

3.  Alıntı Originally Posted by butcher Yazıyı Oku
    STAH hocam , borsa işlemlerinde ilerleyebilme ihtimalim olduğunu, daha çok çalışmam gerektiğini yazmış onur duydum. Başlığında yazma fırsatı vermesi, karalamalarıma göz yumması, en önemlisi notlarının katkısı yol almayı başarabilirsem ; çok büyüktür. Tekrar teşekkürler.
    Az şımararaktan THY bakışı;

bu kağıtta çok insanın canı yandı...bana göre tekrar yukarı tırmanış için ciddi bir dip formasyon görmemiz lazımdır sv.butcher...

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku

Aslında bir hafta öncesine kadar Sv Dostum mohikan'ın başlığındaydım.

Orada insanlıktan nasip almamış birisi gelip te "kimsenin kimseye karşılıksız bilgi vermeyeceğini,
    veriyorsa mutlaka bir çıkarı olduğunu"
    yazınca artık forumlarda yazmama kararı vermiştim.

Aklımda insanlara, insanların fikirlerine ve düşüncelerine saygılı, çağdaş dostlarla bilgi ve görüş alış-verişi yapabileceğimiz bir blog açma düşüncesi vardı.

Hala da aynı düşünceyim.

Bugün STAH babanın bir grafiğini görünce, farklı bir durumla da karşı karşıya kalabileceğimizi göstermek için yazdım.

Kendisinin hoşgörüsüne sığınarak. STAH baba saldırılara iyi tahammül edebiliyor, ben yapamıyorum artık.
    Güzel cümlelerin için çok teşekkürler Sv Dostum.
    sv.JAS..utandırdın beni yahu..okurken, kendi kendime estağfurullah diye söylendim..teşekkür ederim...

bu tiplere gelince..avantasız hiç bir iş yapmadıklarından herkesi kendileri gibi sanmakta haklılar...hatta çoğunun inancı 72 huri üzerine kurulmuştur...

neyse..eğer bunları kafaya takarsak, zavallı ilkel toplumun yosunlaşmış dişli organizmaları olmaktan öteye gidemeyiz...

mantık ve bilgi ile desteklenen aydınlık yüzlü yazılarını her daim keyif ile okumuşumdur...

burada yazıyor olman topik için büyük bir zenginliktir...

devam etmeni ilerim içtenlikle..

sevgiler..

5. konuya bir de MİZAH yönünden bakalım..

AB ile ortaya çıkan kriz, büyüyerek devam ediyor;

Hollanda bayrağı yerine Fransa bayrağı yakan protestocu bir gurup,Almanyayı protesto etmek için çaldıkları dombıra şarkısını abd gizli servisine dinletti...

Almanya yı protesto etmek isteyen bir gurup ise, Mercedeslerini 1 hafta süre ile yıkatmayacaklarını ilan ettiler...

portakallara bıçak saplayıp suyunu akıtarak ve ''portakal orda kal''gibi sarsıcı pankartlar açarak Hollandayı protesto etmek isteyen diğer bir gurup ise, yeterli sayıda portakal bulunamaması üzerine mandalin soyarak protestoya katıldı..

sayın bakanın; ''siz ne lalesiniz..?'' sorusuna cevap vermek isteyen Hollanda da, bütün lale uzmanları yoğun çalışmalarına devam ediyor...

yanlışlıkla bayraklarının yakılmaması için yoğun çaba gösteren japonya'nın, bütün asılı bayraklarını toplattığı da gelen haberler arasında...

Kim kime zarar veriyor bir bakarmısınız ...

Ülkemizdeki Ülkelere göre Uluslar arası Doğrudan Yatırım Miktarı (2016 )

1- HOLLANDA
    2- ABD
    3-AVUSTURYA

Önemsiz ama Bilmekte fayda var Hollanda 17,8 milyar USD ile Türk özel sektörüne en çok kredi açan dördüncü ülke.. ..

Sayfa 45/95 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •