Sayfa 13/48 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 382 madde; 97 - 104 arası.

Konu: borsa mağdurları-çeaş-kepez elektirik

1.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    sevgili naim timer ; fetöcüler esasen akpliler dir.. burada fetöyü terörist, kötü,hırsız,gaspçı vesaire olarak tanımlıyorum. zaten fetö kötü olmasaydı fetö denmezdi..

bu anlamda yargı akp nin elinde, yürütme akp nin elinde, yasama da akp nin elinde, yani sözü edilen fetö den bin kat daha terörist, gaspçı, hırsız insanlarla karşı karşıyayız..

ifade etmekte zorlanıyorum fakat hani diyelim bir işyeriniz var, iş karşılığı çek alıyorsunuz karşı taraf ödemiyor filan bu tür insanlar ve/veya şirketler dolandırıcıdır eyvallah bunların bunu yapmasının nedeni PARA BASMA kudretlerinin olmamasından kaynaklanır.

yani hırsızlık yapmak için dolandırıcılık yapmayı seçerler esasen bu bibr başarıdır.. akp dolandırıcılığı bile aklına getirmeden (yani işini kılıfına uydurmadan) direkt gasp yapıyor..

yani bunlar tamamen insanlıktan çıkmış vaziyetteler, hak adalet , hukuk vs düşünmemenin yanında insanlara özellikle eziyet etmekten zevk /keyif vs alan insanlar.. sanırım aradığım cümle bu; hiç bir amaç gütmeden sıradan insanların alın teriyle yaptığı konut birikimini, çocuklarının geleceği için yaptığı birikimleri kılıfına uydurma gereği duymadan, yani yaptığım eziyeti daha fazla hissetmeni istiyorum dercesine.

akıl almaz gasplar..

inanın bunu dağdaki terörist yapmaz.. zorla ,kasıtlı, planlı olarak batırdıkları banka daki hazine bonolarını , mevduatları ödemek istemediler bunlar, kaldı ki tmsf de bu paralar birikti, kaldı ki kasıtlı anayasal suç işlediler.

çeaş kepez den elde ettikleri gelir le değil çeaş kepez de gasp ettikleri sıradan insanların birikimlerini komple imar bankası dahil tüm suçsuz insanların birikimlerini fazlasıyla öderlerdi..

bunu yapmıyorlar, inan ki insanlıktan tamamen çıkmışlar. ve bu suçu ********liği bu hakları iade etmedikleri her allahın günü işliyorlar..

iyi niyeti bırakın normalleşmeyi bile aklınızdan geçirmeyin.
    Bunlar 2002 de Feto ile kol kola iktidara geldi. Zaten başlangıçda cemaat ile ters düşseydi bu günler görülmezdi, yani bu kadar ikdidarda kalamazlardı. Ne varki 2007 den sonra birbirlerinin çıkarlarına ters düşmeye başlayınca AKP de normalleşme başladı. Feto ile kılıç kalkan oldular. Bu olanlarıda haksızlıklarıda vakdi zamanında AKP nin içinde olan Feton un gücü yapdı. Zaten savcı yargıç hepsi Feto idi. Danıştay , sayıştay v.s Cem Uzanı bile tehdit etti fetocular. Tabi haliyle Recep bey, o zamanlar ayrışamadığı için bunlardan her yapılana göz yumması lazımdı. Cem uzan bile itiraf etti, 15 Temmuzdan sonraki Akp olsaydı bunlar olmazdı, belki o zamanlar Recep Tayip Erdoğan hakkında sarfettiği cümleleri kullanmayabilirdi. Ama AKP misyonu o dönemler Feto ile aynıydı.Asıl hata bunları Fetonun yaptığını bile bile yıllar sonrada olsa , bu konuyu gündeme alıp çözüm üretmemeleri , haksız yere şirketlere el koyması ( vergi borcu vs olabilir ceza kesersin. ) Bunlar hala görmezden geliniyor. Cem uzanı yurt dışına çıkması için bile tehdit eden Zekeriya Özdür. Bu adam şimdi kırmızı bültenle aranıyor. O zaman Cem uzan için yapılanların doğruluğu tartışılır. Bence bir CHP kılıçdaroğlundan çok daha iyi bir adamdı. En azından kukla değildi.Kısmen kendi çıkarlarını severdi ama kesinlikle farklı bir ortam olurdu. Ana muhalefet sağlam olurdu. Şu anda Bu hükümet bir şans verse cem uzana çeaş -kepez borçlarını öde senin olsun dese , GS ye başkan olsa , her şey süper olur. Bence Cem uzan kesinlikle bunlarla çok iyi geçinir. Başına tekrar ne geleceğini iyi biliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Bunlar 2002 de Feto ile kol kola iktidara geldi. Zaten başlangıçda cemaat ile ters düşseydi bu günler görülmezdi, yani bu kadar ikdidarda kalamazlardı. Ne varki 2007 den sonra birbirlerinin çıkarlarına ters düşmeye başlayınca AKP de normalleşme başladı. Feto ile kılıç kalkan oldular. Bu olanlarıda haksızlıklarıda vakdi zamanında AKP nin içinde olan Feton un gücü yapdı. Zaten savcı yargıç hepsi Feto idi. Danıştay , sayıştay v.s Cem Uzanı bile tehdit etti fetocular. Tabi haliyle Recep bey, o zamanlar ayrışamadığı için bunlardan her yapılana göz yumması lazımdı. Cem uzan bile itiraf etti, 15 Temmuzdan sonraki Akp olsaydı bunlar olmazdı, belki o zamanlar Recep Tayip Erdoğan hakkında sarfettiği cümleleri kullanmayabilirdi. Ama AKP misyonu o dönemler Feto ile aynıydı.Asıl hata bunları Fetonun yaptığını bile bile yıllar sonrada olsa , bu konuyu gündeme alıp çözüm üretmemeleri , haksız yere şirketlere el koyması ( vergi borcu vs olabilir ceza kesersin. ) Bunlar hala görmezden geliniyor. Cem uzanı yurt dışına çıkması için bile tehdit eden Zekeriya Özdür. Bu adam şimdi kırmızı bültenle aranıyor. O zaman Cem uzan için yapılanların doğruluğu tartışılır. Bence bir CHP kılıçdaroğlundan çok daha iyi bir adamdı. En azından kukla değildi.Kısmen kendi çıkarlarını severdi ama kesinlikle farklı bir ortam olurdu. Ana muhalefet sağlam olurdu. Şu anda Bu hükümet bir şans verse cem uzana çeaş -kepez borçlarını öde senin olsun dese , GS ye başkan olsa , her şey süper olur. Bence Cem uzan kesinlikle bunlarla çok iyi geçinir. Başına tekrar ne geleceğini iyi biliyor.
    sayın kepezmesut, sizde söylüyorsunuz şirketlere el konulması daha önemlisi yatırımcıların ve tasarruf sahiplerinin haklarının gasp edilmesi tamamen haksız.. fetö istedi diyorsunuz ve bunu açıkca ifade ediyorsunuz..

akıl tutulması işte burada yaşanıyor.. başka bir önemli hususu söyleyip devam edeyim CEM UZANIN VE/VEYA AİLESİNİN NE KADAR MAL VARLIĞINA /PARASINA HAKSIZ HUKUKSUZ DAHİ EL KOYSANIZ ONLARIN LUX YAŞAMASININ ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ..

bunu şu açıdan önemli görüyorum. sıradan insanların yani sizin bizim tassarruflarımıza el konulduğunda "özelikle bankadaki" insanlar ciddi sıkıntılar yaşayabilirler.. zira sıradan insanların bankadaki birikimleri hayati birikimlerdir..

kısmen hisse senedi birikimleride öyledir. hisse senedin de hemen herkes tüm birikimini borsaya özellikle bir hisseye yatırmayı düşünmez.. fakat gerçek şu ki, hisse senedine yatırılan tasarruf ta sıradan insanlar için çok önemli birikimlerdir..

zaten bunlar şeytanın gör dediğini görüp bu durumdan kendilerine pay çıkardılar şöyle ki; imar bankasına yatırılan birikimler çok hayati öneme sahip olabilir, bunların bir kısmını gasp edip ödeyelim yoksa insanlar intihar eder, adam öldürmeye kalkarlar (ki faruk çelik o zaman milletevekili idi bir bonoze ayağından silahla vurdu) çok kötü maddi ve manevi sorunlara yol açabileceğini düşündler ve büyük bir bölümünü gasp edip ödeme kararı çıkardılar..

çeaş mağdurları için ; bunlar birikimlerinin küçük bir bölümünü hisse senedine yatırmışlardır o yüzden üzerine çökelim dediler.

yani sizin birikimleriniz ödenmedğinde çok büyük maddi ve manevi zarara neden olmayacağını düşündüler tabi bu sadece onların düşüncesiydi..

şimdi gelelim asıl konuya; bu katliamı fetö yaptıysa ve uzandan çaldıklarını geri vermek istememen halinde uzanın lux yaşantısından birşey kaybetmediğini görmektesin..

peki ya yatırımcılar ve tasarruf sahipleri?? haksız hukuksuz, gasp ettiğin mallar,, şirketler ve paraların içinde esasen bu tasarruf sahiplerinin birikimleri var ONLARI NEDEN ÖDEMİYORSUN?

ben bu noktada kilitleniyorum... zira offshore hesaplar dahil çeaş kepez mağdurları dahil her zaman akp nin elinde bu hakları ödeme kudreti var..

ve bu ödemeyi haklı nedenlere dayandırması çocuk oyuncağı... BUNU YILLARDIR YAPMIYOR..

siz iyi niyetli veya olumlu bakmaya çalışabilirsiniz ötesi olumlu bakmazsam elime ne geçicek diye de düşünebilirsiniz..

ben böyle düşünmüyorum aradan 15 yıl geçti akp hırsız ve gaspçıdır akp nin kendisi hırsız ve gaspçıdır.. yani fetö den bağımsız olarak

işin kötü yanı bunu (imar bankasından biliyorum) olabilecek en dar gelirli ve emeğiyle birikim yapmış insanlara bu katliamı yaptılar.

inanırsınız -inanmazsınız ben soma da madencilik yapan ve bir konut birikimi yapmış bir arkadaşın 25 yıllık alınterinin imar bankasında gasp edildiğine bire bir şahit oldum bunu kim yapıyor? tabi ki devlet...

bunun gibi onbinlercesi, yüzbinlercesi... imar bankasının tasarruf sahibinin genel profiline baktığınızda emeklileri görürsünüz, marangoz, işçi vs.. bunlar parayı en zor kazanan insanlar.. zira siyasetle , bürokrasiyle bağlantısı olması en az mümkün olan insanlar.

bu tür insanlar sömürü sisteminde sömürülen (çoğunluk) tarafında olan insanlardır.. sömüren kesim bir şekilde siyasilerler, bürokrasiyle vs bağlantı kurma olasılığı en yüksek olan insanlardır..

başka bir deyişle sömürülen kesim parayı zor kazanır,, emeğiyle kazanır, sömüren kesim 3. köprü 5. havalimanı gayrimenkul sektörüne devletin destek vereceğini sömürülen kesim öğrenmeden bu bilgiyi alırlar ve birikimlerine takla attırırlar..

bizler en fazla tahmin yürütebiliriz, bazen şansımız yardır eder bu tahminler doğru çıkabilir ve kazanabilir. ama bizim ki bir kumardır..

sömüren kesim kumar oynamaz... genelde hep kazanır..

akp suriyelinin acınacak halde olduğunu söylüyor ve yardım ediyor.. (sözüm ona) esasen yardım edilecek durumda olan insanların bir çoğu (tembel çalışmak istemeyen insanlardır) imar bankası olayında tasarruf sahipleriyle sohbetimde;

bir çok arkadaşın geçmişte çok kötü bir hayat sürdüğünü asgari ücretle de olsa bir işe girdiğini eşinin çalıştığını ve bir maaşı harcayıp bir maaşın tamamını biriktirerek bu birikimi yaptıklarını öğrendim..

yani akp şöyle yaptı; suriyeli gibi acınacak durumda olan insanlar herşeye rağmen devletten birşey beklemeyerek çalıştı, eşinin de çalşmasını istedi yemedi içmedi bir maaşı olduğu gibi tasarruf yaptı ne adına? yaşlanınca kira da oturmamak için..

bunların hepsini bir araya getirdiğinizde akp suriyeliden daha doğru dürüst ve çalışkan devlete yük olmak istemeyen insanların haklarını gasp etti..

bakın ben öyle yada böyle iktisat mezunu biriyim... net şekilde söylüyorum akp nin hazine bonosunda , kişilerin bankaya para yatırdığı dönemde ortalama yada düşük seviyede konut birikimine denk geliyorsa akp nin ödediği para bunun 1/4 ü 1/5 idir.

ben faiz olarak hesapladığımda reel anaparamın 2/3 ünü akp nin gasp ettiğini görüyorum..

yani paramın üçte ikisini çaldı bu hırsızlar..

ben hayatı bir bütün halinde düşünmek isteyen biriyim,, insan öldürmek doğal insanın hakkıdır.. aklı olan insan doğallıktan çıkmıştır ve algılarıyla hareket eder. ve bu algılar istenildği gibi büyük akılllar tarafından yönetilebilir.

örnek vereyim ben iktisat mezunu biri olarak reel anaparamın faiz hesabıyla üçte ikisinin gasp edildiğini söylerken bir çok imarzedenin DEVLETİMİZE ALLAH ZEVAL VERMESİN , UZAN PARALARIMIZI HORTUMLAMIŞ AMA DEVLETİMİZ ÖDEDİ dediğini gözlerimle gördüm..

yani gülermisin, ağlarmısın durumu... mesut bey insanın bir ömrü vardır ama 70 yıl ama 80 ama 90 .. yani hepimiz bir şekilde bir gün toprak olacağız..

ve bu gaspçılar , hırsızlar nasıl bir lux içinde yaşıyolar biliyoruz.. (devlet yöneticileri için söylüyorum zira uzanın bizlerin haklarının gasp edilmesiyle uzaktan yakından ilgisi yok)

size şunu söyleyeyim bizi ezlecek sinek gibi görüyorlar dahası bizim haklarımızı gasp etmekten keyif aldılar.. zira bizim haklarımızı gasp etmenin ne devlete ne de bunlara bir katkısı olmadı zaten olamazdı..

yani bir nevi ego tatmini şeklinde rahatlıkla ifade edebiliriz yada daha somut örneklemem gerekirse SİZ GÜÇLÜ BİR İNSANSINIZ BOYACI ÇOCUĞA AYAKKABINIZI BOYATTINIZ SANDA ÇEKİP DÖVDÜNÜZ ÜCRETİ VERMEK YERİNE CEBİNDEKİ PARASINI DA GASP ETTİNİZ..

zihniyet tamı tamına buydu... bu gasp bunların yanına bırakıldığında bu güne kadar öğrendiklerimden hareketle bu insanlar buna devam ederler kötüsü daha da azıtırlar..

fakirin , emekçinin, hakkını meşru hırsızlıkla cebinden almak zaten normalleşmişti, şimdi özellikle fakirlerin, doğal insanların birikimlerini gasp edebilme zevkini yaşıyorlar bunun bir bedelinin olduğunu onlara göstermek zorundayız.

peki bu nasıl olur onların da canını yakarakkk.. bunlar bizden kaynaklı canlarının yanmadığını gördükleri sürece bu ve benzeri işlere devam ederler.

yani şu noktaya gelmeliler, biz kömür madeninde 25 yıl çalışıp kiradan kurtulmak için konut birikimi yapan insanın birikimini haksız hukuksuz temelsiz gasp ettiğimizde..

bu insanlar kaderine razı olmuyorlar.. ne demek istedğimi siz anladınız.. tanrı bu konuda esasen adaleti tesis etmek için her insana şans vermiş..

90 yaşında insan yada 80 yaşında insan çok az ömrü kaldığnı bilir ama en güçlü insanı öldürebilecek kabiliyete akla halen sahiptir... ileri derece de kanser hastası da yakında öleceğini mutlaka bilir.. ama ölmeden isterse onlarca insanı öldürebilir..

sevgiler;

3. Borsa baskanı biraz once canlı yayın bloomberg ht'de idi..Kapalı tahtalar ile ilgili çalışmalarımızı maliye bakanlıgına sunduk diyor ve sunucu somut bir adım var diyebilirmiyiz dedi henuz yok cevabı geldi..( Uzan ile anlaşmadan hiçbir şey çözülmez kısaca ) herkese mutlu yıllar ve ilk önce saglık dilerim..

4. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 10 yılı aşkın bir süredir "Uzanlar"a yönelik yürüttüğü çalışmada bugün önemli bir sonuç aldı.

Adalet Bakanlığı'nın görevlendirdiği savcı ve TMSF'nin birlikte yürüttüğü çalışma sonucunda, "Uzanlar"ın İsviçre’deki hesaplarından 80 milyon TL, bugün itibarıyla TMSF'nin hesaplarına geçti.

Çalışma kapsamında, TMSF Motorola ile de iş birliği yaptı.

Söz konusu hesaplara ilişkin yeni gelişmelerin de yaşanabileceği belirtildi.

http://www.borsagundem.com/haber/uza...-gecti/1263813
    Son düzenleme : emrek83; 29-12-2017 saat: 22:48. Sebep: ek

5. Ey yüce Allah ım 2018 yılını biz çukurova-kepez elk.mağdurlarının haklarını aldığı bir yıl eyle vede tüm insanlık için barış,sağlık ve huzur dolu bir yıl eyle,amin

6.  Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    Ey yüce Allah ım 2018 yılını biz çukurova-kepez elk.mağdurlarının haklarını aldığı bir yıl eyle vede tüm insanlık için barış,sağlık ve huzur dolu bir yıl eyle,amin
    Amin

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. size başka birşey söyleyeyim bu davalar yani imar bankası davaları çeaş-kepez davaları (yatırımcıların açtığı davalar)

avukatlar ve devlet bizi kol kola gasp ettiler şöyle ki; imar bankası davaları için konuşursam , avukatların tamamı devlet tarafından yürütülen algı mühendisliğinden hareketle dava dilekçelerini hazırladılar.

yani uzanlar banka da büyük yolsuzluk yaptılar, çifte kayıtlar, sahte hesaplar vs (tabi hepsi yalan) işte devlet kağıtlarını karşılıksız sattılar dediler.

avukatlar bunları aynen dilekçelerine geçirdiler yani uzanlar bankayı hortumlamıştır, sahte hesaplar açmışlardır, mevduatı düşük göstermiştir vs

bunu okuyan idare mahkemeleri üyeleri olaya şöyle yaklaştı; BU MAĞDURLARI UZANLAR ZARARA UĞRATMIŞ FAKAT DEVLET EL KOYDUĞU İÇİN VE BANKALARDAN SORUMLU OLDUĞU İÇİN BU HAKLARI ÖDEMEK ZORUNDA.

İŞTE BU "ZORUNDA" kelimesi çok önemli.. zorunda olduğun için ödersen hakların bir kısmını gasp etmeye kendini haklı görürsün.

peki avukatlar devletin yaptığı yalan-dolan algı mühendisliğine gerçekten inandıkları içinmi dava dilekçelerini bu şekilde hazırladılar?

tabi ki değil avukatlar öncelikle devleti yönetenlerle tabir i caiz ise "papaz" olmak istemediler.. yani siz tasarruf sahiplerinin bir kısım haklarını gasp edin, ödediğiniz kısmından bizim alacağımız %5-10 avukatlık ücreti bize yeterli..

yani hem sen hallet, hem ben halledeyim..

hemde bu avukatlar ileri de "devlet dostu" olarak kayda geçtği için diğer avukatlara göre kendi gelecekleri için kayde değer bir adım atmış oldular.

yani herşey,pislik, aşağılık bir zihniyetle doludur.. SİZ ZANNETMEYİN Kİ DAVAYI KAYBETTİK.. BİLEREK AVUKATLAR TARAFINDAN DAVALARINIZ KAYBETTİRİLDİ.

sevgiler,

Sayfa 13/48 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •