Sayfa 4/48 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 382 madde; 25 - 32 arası.

Konu: borsa mağdurları-çeaş-kepez elektirik

1. Bu bence bir çözüm degil bir aldatmaca,,, hergün ilgili kişilere twitter den yazıyorum ne paylassalar Çeaş ı dile getiriyorum MAGDURİYETİMİZİ her seferınde dillendiriyorum .....Kaldıkı Kişisel kanaatim 13 bin magdur degiliz Bana sorarsanız 2 bin kişi çıkmaz Yabancı ve Kendı yandasları haklarını aldı geride biz garibanlar kaldık

2. Aldatmacamı kandırmacamı ne derseniz deyin ama hala adaletsizliğe devam ediyorlar, çukurovanın sadece dağıtımı 25 yıllığına (bizim 55 yıldı)yaklaşık 2,5 milyar dolara enerjisaya satıldı ortada gerçekleşen ödenen bir bedel var,yanında üretim ve iletim hala duruyor,çeaş ve kepez açık olsaydı şu an hisse en az 100 milyondu.aradan 14 yıl geçmesine rağmen hala gündemde isek yetkililerde büyük bir haksızlığın yapıldığı bilincinde.ama bu haksızlık çile çekilen 14 yıla değecek şekilde çözümlenmeli, sızlayan vicdanlar huzura ermeli...ayrıca kendi çapında uğraşan, çırpınan Alper tunga kardeşimize sonsuz teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum,aynı çabayı hepimiz göstermeliyiz.....

3. http://www.borsagundem.com/haber/him...amalar/1186762

Himmet Karadağ’dan Borsa Gündem’e çarpıcı açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde 13 bin Çukurova Elektrik ve Kepez mağduruna kamu arzlarında ‘indirimli hisse’ müjdesi verdiniz. Bu konuda çalışmalar nasıl gidiyor, somut bir gelişme var mı? Ya da bu kişilerin ellerindeki hisseleri alıp zararlarını ödeme formülü hala bir seçenek olabilir mi?

-Nasıl bir çözüm bulabiliriz diye bunun yasal kısmına çalışıyoruz ve Hükümeti ikna edecek her türlü şeyi zorluyoruz. Ama olayın bir sürü boyutu var. İçeride, dışarıda uluslararası hukukta devam eden davalar var. Burada ne yapmamız lazım? Bu tür durumlarda çağrı benzeri bir mekanizmayı Sermaye Piyasası Kanunu’nun içine enjekte etmemiz lazım. Yani stokun temizliği ayrı. Bundan sonra mevduatta olan güvence veya benzeri hissenin iyi olması önemli ve bunun için çalışıyoruz. Bunu çalışırken de geçiş düzenlemesi olarak mevcut o sıkıntılı stoku ne yapabiliriz onu çalışıyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by redblood Yazıyı Oku
    http://www.borsagundem.com/haber/him...amalar/1186762

himmet karadağ’dan borsa gündem’e çarpıcı açıklamalar

geçtiğimiz günlerde 13 bin çukurova elektrik ve kepez mağduruna kamu arzlarında â€ëœindirimli hisse’ müjdesi verdiniz. Bu konuda çalışmalar nasıl gidiyor, somut bir gelişme var mı? Ya da bu kişilerin ellerindeki hisseleri alıp zararlarını ödeme formülü hala bir seçenek olabilir mi?

-nasıl bir çözüm bulabiliriz diye bunun yasal kısmına çalışıyoruz ve hükümeti ikna edecek her türlü şeyi zorluyoruz. Ama olayın bir sürü boyutu var. Içeride, dışarıda uluslararası hukukta devam eden davalar var. Burada ne yapmamız lazım? Bu tür durumlarda çağrı benzeri bir mekanizmayı sermaye piyasası kanunu’nun içine enjekte etmemiz lazım. Yani stokun temizliği ayrı. Bundan sonra mevduatta olan güvence veya benzeri hissenin iyi olması önemli ve bunun için çalışıyoruz. Bunu çalışırken de geçiş düzenlemesi olarak mevcut o sıkıntılı stoku ne yapabiliriz onu çalışıyoruz.
    yalannnnnn.. çok basit örnekle size anlatayım... Imar bankasın da hazine bonolarının, mevduatların ödenmemesi için hiç bir engel yoktu.. Neden ödenmedi? Insanların birikimlerini iç etmekten büyük haz duyuyorlar..

Sakın ola bu uzanların açtığı davalar var algı mühendisliğine inanmayın...

5. 14 yılın ardından, ilk defa konunun birinci derece muhatap taraflarından biri böyle açıklama yapıyorsa, mecbur olduklarından değil, konuyu masaya bir şekilde yatırdıklarından açıklama yapıyordur diye olumlu düşünmeye çalışıyorum şahsen. Allah büyüktür.

Saygılarla,

6. Himmet Beyi her tanıyan çok olumlu konuşuyor... Dürüst, çalışkan vb... Kul hakkı yenmesine asla müsaade etmeyecek biri... Zaten O göreve geldikten sonra, halka arzlarda falan küçük yatırımcıya kakalama bitti, sermaye piyasalarına ilk defa bir güven gelmeye başladı...
    İnşallah Ceaş/kepez mağduriyetini çözecektir... İyi niyetli çalışmalarına köstek değil, destek olmamız gerekir, kanaatindeyim..

7.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Himmet Beyi her tanıyan çok olumlu konuşuyor... Dürüst, çalışkan vb... Kul hakkı yenmesine asla müsaade etmeyecek biri... Zaten O göreve geldikten sonra, halka arzlarda falan küçük yatırımcıya kakalama bitti, sermaye piyasalarına ilk defa bir güven gelmeye başladı...
    İnşallah Ceaş/kepez mağduriyetini çözecektir... İyi niyetli çalışmalarına köstek değil, destek olmamız gerekir, kanaatindeyim..
    bakın ben himmet bey bağlamında birşey söylemiyorum fakat bu işi çözcecek insanlar "uzanların davaları var" diyorsa "yine ip e un seriyorlar" demektir..

uzanların mallarına ve paralarına zaten haksız -hukuksuz el koydular.. kanunda çok açık yazıyor du, tasarruflar mevduat sigorta fonundan ödenir.. dibs ler zaten devletin kendi borcu.. fakat imar bankası tasarrufları ödenmesini gerekçe göstererek.

uzanın tüm mal varlığına el koydular.. çeaş kepez in el konmasına girmiyorum bile.. uzanlar t.c devletine karşı dava kazanacaklarsa zaten bu t.c devletinin haksız-hukuksuz iş yaptığından kaynaklı olduğu sabittir.

ayrıca t.c devleti çeaş kepez tasarruf sahiplerine ödeme yaptığını belgelemiyecek mi? ben UZANLARIN AÇTIĞI DAVALAR VAR O YÜZDEN ÖDEME YAPAMIYORUZ cümlesinin %100 yalan olduğunu biliyorum..

sadece bunu söylemek istedim.. himmet bey, iyidir , kötüdür o ayrı bir konu.

8. Borsa baskanı açıklamaları kusura bakmasın ama tatmin edici degil.ne demiş magdur yatırımcılara kamu halka arzından hisse verecegiz indirimli.yani indirimli derken uste para mı verecegiz ? birde nasıl hesap yapıldı diyelim bi magdurun 10 lot çeas hissesi var peki degerleme nasıl oalcak ? belki şimdi 3 milyon lirası olacakken mesela kamu halka arzından adeti 10 lira olan hisseden kaç lot alacak ?

Sayfa 4/48 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •