Sayfa 1/47 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 382 madde; 1 - 8 arası.

Konu: borsa mağdurları-çeaş-kepez elektirik

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. borsa mağdurları-çeaş-kepez elektirik

hayırlı olsun

2. CEMİL ERTEM: VARLIK FONU, ÖZELLEŞTİRMEYİ DOĞRUDAN BLOK OLARAK DEĞİL DE HALKA ARZ OLARAK ELE ALACAK -NTV

belki bize de birşeyler düşer....

hadi biz garibanız yıllarımızı geçirmişiz tasarruf ede ede, yememişiz ailemizi doğru dürüst besleyememişiz.
    deniz nedir tatil nedir bilmemişiz. bir lokantada üç sefer kebap yememişiz. bir gömleği beş sene bir ceketi
    20 sene giymişiz. insan gibi yaşıyamamışız.

bizim ağzımıza bir parmak bal gibi gelecek bir iki yazıyla bir iki söylevle kandırmaya çalışma.
    bizi daha da fazla üzüyorsun.
    bak bir ah ederim bu sefer 20 santimle kalmaz...

14 sene evvel
    yıllarca biriktirdiğim tasarrufumda gözün kalmış şuna çökelim demişsin...
    lisansını iptal ettik şirketiniz duruyor demişsin. itiraz etmişiz. sordurmuşuz
    ya kardeşim bu adamlar müslüman adamlar imanlı adamlar senin paranı yer mi,
    allahtan korkarlar, kul hakkı yerler mi demiş sordurduklarımız,
    şu uzanların mahkemesi filan bitsin o işi hemen hallederiz demişsin.

ben kafir miyim niye tasarrufuma çöküyorsun.

ehli iman adam, kul hakkına riayet eden adamsan bari kandırmaya devam etme.

bütün iyi amellerinizi bana verse Allah yine de hakkımı asla helal etmiyorum. etmeyeceğim.

benden kesinlikle kurtulamayacaksınız...

tek kurtuluşunuz var, tek hakkınız .. ben ölmeden bu sene bu işi bitirmek,

ölürsem istersen 10 kat değil milyon katta versen , kabul etmem...

Allah'ı da şahit tutuyorum....

4.  Alıntı Originally Posted by Damgacı Abi Yazıyı Oku
    hadi biz garibanız yıllarımızı geçirmişiz tasarruf ede ede, yememişiz ailemizi doğru dürüst besleyememişiz.
    deniz nedir tatil nedir bilmemişiz. bir lokantada üç sefer kebap yememişiz. bir gömleği beş sene bir ceketi
    20 sene giymişiz. insan gibi yaşıyamamışız.

bizim ağzımıza bir parmak bal gibi gelecek bir iki yazıyla bir iki söylevle kandırmaya çalışma.
    bizi daha da fazla üzüyorsun.
    bak bir ah ederim bu sefer 20 santimle kalmaz...

14 sene evvel
    yıllarca biriktirdiğim tasarrufumda gözün kalmış şuna çökelim demişsin...
    lisansını iptal ettik şirketiniz duruyor demişsin. itiraz etmişiz. sordurmuşuz
    ya kardeşim bu adamlar müslüman adamlar imanlı adamlar senin paranı yer mi,
    allahtan korkarlar, kul hakkı yerler mi demiş sordurduklarımız,
    şu uzanların mahkemesi filan bitsin o işi hemen hallederiz demişsin.

ben kafir miyim niye tasarrufuma çöküyorsun.

ehli iman adam, kul hakkına riayet eden adamsan bari kandırmaya devam etme.

bütün iyi amellerinizi bana verse Allah yine de hakkımı asla helal etmiyorum. etmeyeceğim.

benden kesinlikle kurtulamayacaksınız...

tek kurtuluşunuz var, tek hakkınız .. ben ölmeden bu sene bu işi bitirmek,

ölürsem istersen 10 kat değil milyon katta versen , kabul etmem...

Allah'ı da şahit tutuyorum....
    damgacı abi, öncelikle 14 yılda olayı muhakeme edip gerçeği anlayabilen sayılı insanlardan olduğun için tebrik ediyorum..

fakat sen anladığım kadarıyla "inançlı" bir insansın fakat bunu yapanlar inançlı değil..

peki inançlı olmak mutlak doğrumudur? yada inançsız olmak mutlak doğrumudur ? bence burada kesin bu yada diğeri doğru demek mümkün değil.. bilim böyle söylüyor..

tabi inançlı olmayıp, inançlı görünmenin hepsinden kötü olduğu da bir gerçek..

kısacası birşeyleri "allah" a havale etmek birilerinin gülmekten , gözlerinin yaşaracağı bir durum oluşturabilir.. zira zihniyetleri tahmin edebileceğimiz gibi değil..

hayatta herşey "algı" üzerinedir, örnek: 20 yaşına gelmiş bir genç, vatan- millet-sakarya edebiyatıyla çatışmaya gönderilip ölebilir.. ama bu genç diyelim çeaşzede nin oğlu olsa, babasının 30 yılda yaptığı birikim için hayatını kaybetmeyi göze almaz..

aslında sağlıklı muhakeme ettiğimizde savaşmaya gönderilen kişinin belli seviyedeki kişilerin "egoları" yüzünden savaşa gittiği ve pisi-pisine öldüğü gerçeğini görebiliriz.

fakat bu genç babasının gıdım, gıdım biriktirdği, on yıllar sürmüş , zor şartlarda kazanılmış birikimleri için birşey yapmaz.. işte bu insan aklının tamamen "algılarla" yönetildiğini gösterir..

bu algılardan kurtulmak esasen çok zordur.. yani bizim için neyin önemli olduğnu idrak etmek, neler için üzülmek, neler için sevinmek, neler için bazı riskleri aldığımızı bilmek HAYATI ANLAMAK la eştir..

ben esasında ben kaybedecek birşeyim kalmadığımda , bu insan görünümlü yaratıklara mutlaka birşey kaybettirmeyi düşünürüm ve bunun doğru olduğuna inanırım.

sevgiler.

5. Sevgili arkadaşlarımız Biz mağdurlar olarak bu yazıyı kopyalayıp ilgili mercilere ulaştırabilirmiyiz

6. Tekrar selam dostlar. Yeni forum, hayırlı yeniliklere vesile olur inşallah.

7. bir arkadaş aşağıdaki gibi bir mesaj attı,doğrumu bilmiyorum,isteyen araştırsın.

biraz önce uzan şöyle bir twet attı çeaş davasında süper haber stockholm mahkemesi temiz takvimini açıkladı hesap günü yeniden başladı

Sayfa 1/47 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •