Sayfa 249/261 İlkİlk ... 149199239247248249250251259 ... SonSon
Arama sonucu : 2083 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by tumer1962 Yazıyı Oku
    Sizce çimento sektörü bu krizi ne zaman atlatır?

Eğer bu dönem iyi yönetilirse 2020 nisanına geldiğimizde çimento sektörü için tekrar ralli başlar. Kötü yönetilirse veya bizim kontrolümüz dışında olağanüstü şeyler olursa örneğin dünya bir krize girerse birkaç yıl daha uzayabilir. Ancak çimento sektörü daha güçlü çıkacaktır bu krizden. Sonuçta alt ve üst yapı olarak bu ülkenin çimentoya ihtiyacı var. İnsanların barınma ve ulaşım ihtiyacı var. Dolayısıyla burada çimentodan daha uygun bir malzeme henüz yok. Genç bir ülkeyiz. Her yıl 600 bin yeni konuta ihtiyacımız var. 7-8 milyon konutu deprem yıkmadan, biz yıkıp yeniden yapmalıyız. Hala altyapı ve yollara, limanlara, havaalanlarına ihtiyacımız var. Dolayısıyla çimento sektörünün kötü gidişi kısa sürecektir. Ancak bu ihtiyaçlar var diye kapasiteyi ihtiyaçtan fazla artırmak bana çok doğru gelmiyor. Çimento sektörü için yetecek kadar üretim doğru üretimdir.
    Hocam Afyon Çimento bedelli sermaye arttırımı ile ödenmiş sermayesini 100mn TL’den 400mn TL’ye çıkarmayı planlıyor. Büyük patron Çimsa bundan nasıl etkilenir. 2014 yılında da Afyon çimento bedelli ile yatırım yapmış ve çimsa pek etkilenmemiş. Ben peyderpey çimsa toplamaya başladım ama bu haber beni durdurdu. Yorumunuz ne olur. Teşekkürler

2. Çimsada inanılmaz baskı var, çıkarmamak için her türlü pisliği yapıyorlar, ne yaparlarsa yapsınlar eninde sonunda önceki zirvesi olan 5,5 doları görecek, ama zamanını bilemem. Bu arada tümer beye bilgiler için teşekkürler. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp kişisel görüştür

3. Halk 13,88 hedef vermiş

Diyorki merril beni sıkıştırdı veriyor odunu yetiş ya ümmet
    Her şey çok güzel olacak

4.  Alıntı Originally Posted by eLbrayn Yazıyı Oku
    Halk 13,88 hedef vermiş

Diyorki merril beni sıkıştırdı veriyor odunu yetiş ya ümmet
    13.88 nerde yazıyor dosstum

5. Orta ve uzun vade için çok cazip fiyat var.Güçlü bir alıcı çıkarsa kısa sürede 10 lu rakamları görürüz.Uzun vade 40-60 arası görülebilir.

6. Çimsa ile ilgili Twitter’da derin hisse diye bir uzman arkadaş çok olumlu görüşler paylaşmış az bir zaman önce...dedikleri gibi olursa çok iyi olur inşallah.

İSTANBUL (AA) - Çimsa, yapı ve mimarlık sektörünün prestijli ödülleri olan Arkitera Ödülleri’nde DURO ürünüyle, “Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri” kategorisinde Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü’ne layık görüldü.

Çimsa'dan yapılan açıklamaya göre, bu yıl 10. kez takdim edilen Arkitera Ödülleri, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Şerefiye Sarnıcı'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Çimsa, DURO ürününün performansı, malzemenin özellikleri, standartlara uygunluğu ve çevre dostu olması ile bu ödülün sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çimsa Üst Yöneticisi (CEO) Ülkü Özcan, Çimsa ile Ar-Ge ve inovasyon alanında çimento sektöründe öncü olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kuruluşu 2001 yılına dayanan Çimsa’nın Ar-Ge Merkezi 'Formülhane', çimento kullanıcılarının ihtiyaçları için global bir çözüm merkezi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Merkezimizde son olarak geliştirdiğimiz ürünümüz DURO bizim için çok değerli. Çünkü bu ürünümüz Türkiye’de sadece Çimsa tarafından üretiliyor. DURO’yu demir çelik endüstrisinde üretim verimliliğini arttırmak için özel olarak geliştirdik.

Alternatiflerine göre yapısında flor içermemesi sayesinde hem çevre hem de sıcak dostu bir malzeme. DURO’nun Türkiye’de yapı ve mimarlık sektörünün prestijli bir kurumu tarafından onurlandırılması da bizim için mutluluk verici.”

8. Çimsa aslında bir çimento holdingi ama maalesef hakettiği değeri buldurmuyorlar mı , bulamıyor mu anlamak çok güç. Bu şirket başka birinin elinde olsaydı herhal 40- 50 tl olurdu. Yünsa satıldı nerdeyse 3 katına çıktı. Al sat tut tavsiyesi değildir.

Sayfa 249/261 İlkİlk ... 149199239247248249250251259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •