Sayfa 881/889 İlkİlk ... 381781831871879880881882883 ... SonSon
Arama sonucu : 7109 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. İlginç !
    Yakın zamana kadar Cemtaş forumu birçok tecrübeli arkadaşın yorum yaptığı yer idi.Son zamanlarda kimse uğramaz oldu.Muhtemelen Cemtaş yatırımcısının neredeyse yok seviyeye indiğini gösteriyor olabilir mi bu durum?
    Diyeceksiniz ki, "sen neden hala buradasın?"
    Şunun için; Cemtaş speki beni vuramadı desem yeridir.Neden? çünkü ben de oyunu kuralına göre oynuyorum.Normalde yatırımcı olduğum halde bu senette zamanı geldiğinde satıyor ve alıyorum.Yani tren beklemiyorum.Bazen buradaki kardeşlerim sanacaklar ki, çok büyük mal taşıyorum.Asla..tam aksine hiçbir zaman yüklü mal taşımadım.Taşımam da.
    Bir önceki yorumumda görüşümü paylaştığım konularda değişiklik yok.Dün ABD çöktü.Avrupa da öyle.Bunların günübirlik olduğunu düşünüyorum.Trend değil.Sebebi biliyorsunuz; Çin'nin ABD ye uygulayacağı yeni vergiler....
    İşte burada ben seviniyorum.Çünkü ABD çini durdurmaya çalışıyor.Peki bu kime yarar? bize.Çin'in ABD'ye satamadığı ya da pahalı gelen malları biz satarız.
    Dün açıklandı; Almanya'da resesyon yok.Olması için iki dönem üst üste daralması gerekiyor.Bence Almanya son çeyrek toparlanmaya başlar.
    Gelelim bizim Cemtaş'a; bizim Cemtaş bu arada yine güzel yatırımlara imza atarken, hisse senedi piyasamızın berbat olmasından dolayı spek bunu pekela kullanıp Cemtaş güzelliklerini gözardı ettirdi.Ve kanımca bir çok yatırımcı pes edip mallarını speke teslim etti.Öyle ya, bu inip çıkmalara can mı dayanır?
    Bu sebeple de burada artık in cin top oynuyor.Ancak şahsım; daima buranın yılmaz bekçisiyim.Ama yaşlandım artık.Her an gümleyebilirim.Şayet beni burada bir hafta görmez iseniz bilin ki,ya hastayım ya da gümledim.
    Allah hepimize sağlıklı uzun ömürler versin.

2. diyorsunuz ki çinin satamadığı malları biz satarız...biz çinden daha ucuza mal üretebilirmiyiz şaka değil sanırım....siz çin türkiye ihracat ve ithalat dengesine bakın önce....biz bile çinden mal alıyoruz.denge çinden yana....çini durdurmak demek dünyayı durdurmak demek borsaları durdurmak demek.....çin o kadar önemli bir ülke....abd çin ile baş edemez vergi ayarlamaları ile....

3. 6 lira ve üstü kurda Türkiye ciddi avantajlı rekabette. Her şeyde değil ama belirli şeylere yoğunlaşıp ölçek ekonomisi ile bir iki konuda herkesle rekabet edebilirsin o kurdan. Aşırı değerli kur hak etmediğimiz refahı yaşamamıza, borçla deli gibi para harcamamıza sebep oldu. Doğrusu yüksek kur düşük faiz olmalı diyorum nacizane.
     Alıntı Originally Posted by Jon wick Yazıyı Oku
    diyorsunuz ki çinin satamadığı malları biz satarız...biz çinden daha ucuza mal üretebilirmiyiz şaka değil sanırım....siz çin türkiye ihracat ve ithalat dengesine bakın önce....biz bile çinden mal alıyoruz.denge çinden yana....çini durdurmak demek dünyayı durdurmak demek borsaları durdurmak demek.....çin o kadar önemli bir ülke....abd çin ile baş edemez vergi ayarlamaları ile....

4.  Alıntı Originally Posted by Jon wick Yazıyı Oku
    diyorsunuz ki çinin satamadığı malları biz satarız...biz çinden daha ucuza mal üretebilirmiyiz şaka değil sanırım....siz çin türkiye ihracat ve ithalat dengesine bakın önce....biz bile çinden mal alıyoruz.denge çinden yana....çini durdurmak demek dünyayı durdurmak demek borsaları durdurmak demek.....çin o kadar önemli bir ülke....abd çin ile baş edemez vergi ayarlamaları ile....
    Değerli kardeşim; Benim ikinci mesleğim iktisattır.Tam 29 yıllık iktisatçıyım.Burada hiçbir bilgiyi kesin ifade etmem.Ancak,hiçbir bilgiye dayanmayan görüşü de ifade etmem.
    Kurların yüksekliği ve bundan sonra da yükselme eğilimi içinde olabileceği sebebiyle rekabet lehimize olacaktır.
    Bu yalnızca kendi fikrim de değildir.Bu 2 gün önce yorumunu dinlediğim dünyanın takip ettiği iktisatçı sayın Prf.dr.Daren Acemoğlu'nun görüşüdür.
    Ancak, siz yine de benim yazdıklarımı dikkate almayın derim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    866
    Bu sebeple de burada artık in cin top oynuyor.Ancak şahsım; daima buranın yılmaz bekçisiyim.Ama yaşlandım artık.Her an gümleyebilirim.Şayet beni burada bir hafta görmez iseniz bilin ki,ya hastayım ya da gümledim.

Sn.Behzat..

Şuan Cemtaş.ta hissem yok. Ancak forumda yazılarınızı devamlı okurum.
    Rabbim her kulunun vadesini değişik belirlemiştir. Kimse vade sonunu bilemez. Karamsarlığa kapılmayın.Daha yaşınız neki
    ben senden daha yaşlıyım.
    Bu forumda senın daha çook yorumlarınızı okuyacağız. Sağlıklı, bol kazançlı günler dilerim.Selamlar..

6.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku

Sn.Behzat..

Rabbim her kulunun vadesini değişik belirlemiştir. Kimse vade sonunu bilemez. Karamsarlığa kapılmayın.Daha yaşınız neki
    Bu forumda senın daha çook yorumlarınızı okuyacağız. Sağlıklı, bol kazançlı günler dilerim.Selamlar..
    Çok değerli omerby ; Öncelikle güzel teselli ve temennileriniz için çok teşekkür ederim.Sağolunuz.Yaşım 66.İstanbul-Maltepe'de -İdealtepe'de oturuyorum.Sigara gibi kötü alışkanlığım yok.Ancak, her taraf cadde,her taraf araba,dolayısıyla egsoz gazları...41 yıldır burada oturmamdan dolayı tanıdığımın tanıdığı ve onların tanıdığından gün geçmiyor ki akciğer kanserine yakalandı, yahut akciğer kanserinden öldü haberleri alıyorum.Artık sigara içmeyen de akciğer kanseri oluyor. Şu an Allaha şükür zıpkın gibiyim.Ama hastalıklardan önce herkes zıpkın gibi.Bu şehir gerdi beni.İnsanlar gerdi.Trafik gerdi.Havası ,kalabalığı gerdi.İnanın bana borsaya bakarken tüm gün imkanların dahilinde nereye gidip yerleşeyim diye araştırıp duruyorum.Borsa da aslında sıktı artık.Ama borsa da olmayınca ne yaparım? nasıl vakit geçiririm korkusu var.
    İnanın şu son iki yıl içinde 60 yaşına gelmeden bu dünyadan göçüp giden tanıdıklarımın haddi hesabı yok.Ben bir de yıllarca Koç'un otomotiv fabrikalarında çalıştım.Makinelerin bor yağları ve forkliftlerin egsozlarını soludum.Akciğerlerim sanırım hasar almıştır.
    Ancak; elbet ömrü veren Allah,alan Allahtır.Onun takdiri herşeyin üzerinde...
    Cemtaş dışı konu olduğu için arkadaşlar beni affetsinler.Bazen dertleşme gereği duyuyor insan.
    Tüm arkadaşlara,sağlıklı huzur dolu ömürler diliyorum.Selam ve sevgilerimle...

7.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku

Sn.Behzat..

Çok değerli omerby ; Öncelikle güzel teselli ve temennileriniz için çok teşekkür ederim.Sağolunuz.Yaşım 66.İstanbul-Maltepe'de -İdealtepe'de oturuyorum.Sigara gibi kötü alışkanlığım yok.Ancak, her taraf cadde,her taraf araba,dolayısıyla egsoz gazları...41 yıldır burada oturmamdan dolayı tanıdığımın tanıdığı ve onların tanıdığından gün geçmiyor ki akciğer kanserine yakalandı, yahut akciğer kanserinden öldü haberleri alıyorum.Artık sigara içmeyen de akciğer kanseri oluyor. Şu an Allaha şükür zıpkın gibiyim.Ama hastalıklardan önce herkes zıpkın gibi.Bu şehir gerdi beni.İnsanlar gerdi.Trafik gerdi.Havası ,kalabalığı gerdi.İnanın bana borsaya bakarken tüm gün imkanların dahilinde nereye gidip yerleşeyim diye araştırıp duruyorum.Borsa da aslında sıktı artık.Ama borsa da olmayınca ne yaparım? nasıl vakit geçiririm korkusu var.
    İnanın şu son iki yıl içinde 60 yaşına gelmeden bu dünyadan göçüp giden tanıdıklarımın haddi hesabı yok.Ben bir de yıllarca Koç'un otomotiv fabrikalarında çalıştım.Makinelerin bor yağları ve forkliftlerin egsozlarını soludum.Akciğerlerim sanırım hasar almıştır.
    Ancak; elbet ömrü veren Allah,alan Allahtır.Onun takdiri herşeyin üzerinde...
    Cemtaş dışı konu olduğu için arkadaşlar beni affetsinler.Bazen dertleşme gereği duyuyor insan.
    Tüm arkadaşlara,sağlıklı huzur dolu ömürler diliyorum.Selam ve sevgilerimle...

Behzat dayı,

Boşver CEMTS’ı onun amk., sana bişey olmasın.

Sevdiklerine birkez daha sarıl, herşey çok daha güzel olacak.

Sayfa 881/889 İlkİlk ... 381781831871879880881882883 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •