Sayfa 3/907 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7250 madde; 17 - 24 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

son bir ayda alanlar

satanlar

CEMAS Konsolide 2016/12 Aylık DÖNEM ZARARI: -25.547.502 TL.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

satanlar
    eski göz ağrım anel e de mirbulutla sana selam verdim belki görmedin
    internet yasağı ne zaman kalkacak acaba

5. Click here to view the original image of 678x399px.

Selim Sayılgan’ın devreye girmesiyle Mecnur Çolak ile tanışan Rıza Kutlu Işık’ın yeni bir hisse satışı operasyonuna hazırlandığı söyleniyor
    BORSAGUNDEM.COM / KULİS HABER

Mecnur Çolak, Selim Sayılgan, Rıza Kutlu Işık, Metin Yüksel. Bu dört ismin ortak noktası hepsi hakkında manipülasyon (piyasa dolandırıcısı) suçu işledikleri gerekçesiyle dava açılmış olması. Şimdi hepsinin bir araya gelerek Işıklar Grubu’nda yapılacak operasyonlar için strateji belirlediği iddiası borsa çevrelerinde konuşuluyor. Eski Fenerbahçeli futbolcu Mecnur Çolak’ın hakkında açılmış çok sayıda manipülasyon davası bulunuyor. Çolak, davaların birinden 2 yılın üzerinde hapis cezası yediği için doğup büyüdüğü Bulgaristan’a kaçtı. Türkiye’ye gelemiyor.

METİN YÜKSEL HAKKINDA ÇOK SAYIDA SUÇ DUYURUSU

2010-2013 döneminde Ataç İnşaat ve Mango Gıda başta olmak üzere, mali zorluklar yaşayan sıkıntılı şirketlerin halka arzına aracılık eden Metin Yüksel, iflas eden Latek Lojistik’in yönetiminde bulunuyordu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 2013 Aralık ayında Latek Holding A.Ş. tarafından LTK Dış Ticaret A.Ş. paylarının satın alınması ve satılması işlemlerinin 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 47/1/A-6 maddesi ile 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmesi sonucunda suç işlendiğini tespit etti. Bu çerçevede Metin Yüksel ve şirket yöneticileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. SPK, 2015 yılında ise Ataç İnşaat’taki usulsüzlükler nedeniyle Metin Yüksel’e para cezası verdi. 2016 yılında Ataç İnşaat hissesinde gerçeğe aykırı hesap açılması ve muhasebe hilesi yapılması nedeniyle Mülga 2499 sayılı SPKn’nun 47/1/B-2 ile 6362 sayılı SPKn’nun 112/2 maddeleri gereğince suç duyurusunda bulunuldu.

YENİ OPERASYONUN HOCASI

Mecnur Çolak’ın borsaya girmesine aracılık eden isimlerden biri olarak bilinen Metin Yüksel’in, son dönemde sık sık Bulgaristan’a giderek Mecnur Çolak ile bir araya geldiği ileri sürülüyor.
    Hakkında çok sayıda suç duyurusu yapılan Metin Yüksel’in Mecnur Çolak’a yeni operasyonlarında hocalık edeceği öne sürülüyor.
    Bu arada, Metin Yüksel’in bugüne kadar danışman ya da yöneticisi olduğu şirketlerin önemli bir kısmının battığı biliniyor.

RIZA İLE MECNUR’U SELİM SAYILGAN TANIŞTIRMIŞ

Bu kareye giren Selim Sayılgan ismi de yabancı değil. Sayılgan, zor günler geçiren Kervansaray Yatırım Holding’in patronu. Binlerce yatırımcıyı mağdur etmiş bir isim. Selim Sayılgan hakkında ‘piyasa dolandırıcılığı’ suçlamasıyla dava açıldı. SPK, çok sayıda suç duyurusu ve para cezası verdi.
    Kervansaray’da köşeye sıkışan Sayılgan’ın, Işıklar Grubu’nun patronu Rıza Kutulu Işık ile Mecnur Çolak’ı tanıştıran isim olduğu söyleniyor. Işıklar Grubu şirketlerinin bazılarında yüklü miktarda hisse satılacağı ve bu işlemleri yapması için Mecnur Çolak ile anlaşma yapıldığı kulislerde konuşulan iddialar arasında yeri alıyor.

RIZA KUTLU IŞIK’IN BORSA SİCİLİ ÇOK KABARIK

Işıklar Enerji ve Yapı Holding, Niğbaş Çimento, Çemaş ve Usaş Uçak Servisi gibi halka açık şirketlerin patronu olan Rıza Kutlu Işık’ın borsa sicili çok kabarık. Usaş Yatırım Holding yüklü miktarda hisse satışı gerçekleştirdikten sonra hissede sert fiyat hareketleri yaşanmış, SPK yapılan işlemler nedeniyle çok sayıda isim ve patron Rıza Kutlu Işık hakkında 6 ay işlem yapma yasağı getirmişti. Rıza Kutlu Işık’ın sadece kendi şirketi Çemaşâ€™da değil Adese hisselerinde de işlem yaptığı ortaya çıkmıştı. SPK, bu yıl haziran ayında yapılan incelemelerde ‘Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’ kapsamında çok sayıda isim ve Chalet 63 Ltd. unvanlı kuruluş ve Rıza Kutlu Işık hakkında 6 ay geçici işlem yapma yasağı uygulanmasına karar vermişti.
    İsmi sık sık Borsa manipülasyonlarıyla anılan Rıza Kutlu Işık hakkında SPK, manipülasyon suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. 2013 yılı sonunda Rıza Kutlu Işık hakkında manipülasyon suçlamasıyla dava açıldı. Geçen yıl yine kendi hisselerinde ve Adese’de işlem yaparken yakalanan Rıza Kutlu ışık hakkında tedbir kararları alındı. Grup şirketlerini birbirine borçlandıran, kendi aralarında Hisse devirleri yaparak yapıyı karmaşık hale getiren Işıklar Grubu, Borsa İstanbul tarafından da uyarılmıştı. Karmaşık yapıyı sadeleştirmesini isteyen Borsa İstanbul, şirketlerin kendi aralarındaki borçlarını da zamanında ödememesi halinde bazı yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı. Grubun uzun süredir ortak satışı yapmak için fırsat kolladığı biliniyor.

MECNUR ÇOLAK, ADESE, RIZA KUTLU IŞIK ÜÇGENİ

İsmi Mecnur Çolak ile anılan Adese hisselerinde Rıza Kutulu Işık’ın da yakalanmış olması kulislere sızan iddiaları adeta doğruluyor.
    Öte yandan, Rıza Kutlu Işık’ın da Mecnur Çolak gibi bir Bulgaristan geçmişi bulunuyor. Işık’ın 2000’li yıllardan önce Bulgaristan’da kağıt fabrikası vardı.
    Son dönemde sık sık Bulgaristan’a giderek Mecnur Çolak ile bir araya geldiği iddia edilen Rıza Kutlu Işık’ın daha önce de sık sık yaptığı borsa operasyonlarına hazırlandığı öne sürülüyor.

Click here to view the original image of 833x526px.

6. cemas dan iyi kazandım internetten yasak lanınca bıraktım
    bu gün arkadaşım aradı elindeki cemasın satışını verdim
    tamam satış gerçekleşti demiş
    fakat ben bakıyordum hiçbir işlem olmadı
    yatırımcıya bir oyun onanıyor dedi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Döner kavşağın ortasındaki çalı içi
    Gönderi
    257
    Rıza Efendiye iletilmesi dileğiyle,

Adını aileni soyadını sülaleni soyunu ceddini şarkıdaki gibi rahmetle anmak yerine para için düşürdüğün durumu tüm vatan biliyor.

Haluk Levent - İzmir Marşı
    Ya duvar düz olacak yada ben vuracağım.

Sayfa 3/907 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •