Sayfa 715/909 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7265 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU
    ÇEMAŞ DÖKÜM SANAYİ A.Ş.
    Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun
    Kullanımına İlişkin Rapor
    Özet Bilgi
    Sermaye Artırımından Elde Edilen Fon kullanımı

Sermaye Artırımından Elde Edilecek / Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor
    İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar []
    Sermaye Artırımından Elde Edilecek / Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Bildirim İçeriği Açıklamalar
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 05.11.2019
    05.11.2019 tarihinde KAP'ta duyurduğumuz Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanımına İlişkin Rapor'da belirtilen Şirketimizin Finansbank Rıhtım Kadıköy Şubesindeki
    rotatif kredi borcu (ana para + faiz) toplam 3.036.356 TL, sermaye artırımından elde edilen fon kullanılarak kapatılmıştır.
    Saygılarımızla,

2. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. bu gün cemaslı olduk 19 dan bakalim. ruchan pazari carsamba son gunu...haftaya imkan verebilir belki...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. para cikisi 1m. düne göre acik azalmis...eger haftaya son 3 gün R lerle eskiler arasındaki farki ters orantili olarak acarsa eski alanlar bir miktar sevinebilir gibi...malum patron R lere talip...zaten R lerin karsiligi kasaya yatiracagi 1tl ler kendini bozmaz sonucta kasa da kendinde cepto cep modu; bu nedenle patronun R alması kendi icin daha musbet...diger yandan R lerle eskilerin birlesme fiyatini yuksekten ayarlamak ve R leri ucuza almak gibi ise istegi eskinin fiyatini bir miktar yukari surerek birlesme fiyatini 1tl ustunde daha cazip bir satis noktasinda ayarlayabilir...ben bu gun 1.19 dan alin yapmamin nedeni persembeye kadar Rleri daha da dusurup eskileri yukari surme ihtimali icindi...bakalim ne olacak...

bu arada zaten tahtada yabanci tasiyici yok suanda yabanci kurumlar gun ici alip satiyor gorunsede spekulasyon ciddiye almayin derim...asıl infoya araci kurumlardan virman yapip tekrar ayni kurum robotlariyla kucak aciyorlar...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5. ...Bu günlerde pc. basinda olamadigim icin grafigi cizemedim fakat cizimi hosuma giden bir ustadin grafigini alinti yaparak destekleri vurgulayalim...

son iki gün bir boga sinyali var fakat 1.19 altinda kapanisla bu boga dogmaz bu nedenle pazartesi de 1.19 altinda kapanis olmamasini takip edecegiz...eger 1.19 kirilirsa ana trend guclu destegi olan 1.11lerin gorulme olasiligi gundeme gelebilir...eger pazartesi de 1.19 aşşagi kirilmassa 1.34 denemesi yapma ihtimali guclenecektir...

6. Bedelli bu hisseye fiyatlama olarak iyi gelecegi dusuncesindeyim, tabiki sirket ve sahipleri uretimden degil spekulasyonundan para kazanan bir tahta...bu da riskleri icinde barindirdigi anlami tasiyor ve herbir ky. bu riski bu bilincle aliyor olmali...Bu sebepten patronun bu gunun fiyati ile 20krs tan toplayacagi her bir lotun kendine maliyeti kaat ustunde 20+1tl=1.20 gibi gorunsede asil maliyet sadece 20krş olacaktir...sermayeye ekleyecegi sanal 1tl leri de kendi harcadigi borc proje vesairelere yada kasaya yatiracagi varsayilirsa bu 1tl ler aslinda cebinden cikmayacaktir...sonuc olarak patron her birinin gercek deger 20krs olan lotlari bislesmeden sonraki sureclerde piyasa da spekule ederek 1.5/2/2.5/3.....vesaire gibi rakamlardan satma sansi bulacaktir...bu cücük hisseleri daha cazip fiyatlardan satmak isteyecegi dusuncesindeyim...eski hisseleri elinde bulundurup bedelli basvuru ve kabul surecinde hala satmamis olan ky.nin cogunlugu 2tl uzerinden maliyetlenmis icerde hapis ky. oldugunu dusunuyorum...diger yandan benim gibi hisseyi cazip bulup giren kisa vadeli ky.nin alan ve satan oraninin cok farkli oldugunu dusunmuyorum...bu varsanilarim bedelli takvimi akabinde piyasa yapicinin 1.5/2tl arasina tahtayi surme ihtimaline yoneliktir...herkese bol şans, neden şans bu tür tahtalar realiteden çok hayallerinin alinip satildigi tahtalar oldugu icin hissenin temel analiz verilerini spekulasyona hizmeti acisindan dusundugum icindir...

7. Bir çok yerde bir çok kez açıklanmasına ragmen mesajla bedelli sürecin teknigini soran dostlara da kısaca özet geceyim...

Bedelli takviminin başlamasıyla hisse Cemas-R ve Cemas-E olmak üzere bölündü, R pazarında bedelliden önce cemas ı olanların R leri var...her bir R sahibi olan en son 11 subat olmak üzere her bir R adede 1tl yatırarak R+1tl=1 lot yeni cemas a sahip olacak...Eski cemas lotu olupta bedelliye katılmak istemeyenler sahip olduklari R leri en son 5 subata dek satıp eski lotlariyla sureci takip edebilir...

Eski ve yeni cemasların birlesimiyle son fiyat olusacak ve piyasa normalitesinde yeni sermayeyle devam edecek...

((R+1tl)+(eski cemas))/2=cemas, formulasyonu temsili hayali rakamlarla örnekleyelim ((r:10krş+1tl)+(eskicemas:1.5))/2=son cemas piyasa fiyati 1.30 olur gibi...sadece örneklemedir bilginize...

Sayfa 715/909 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •