Sayfa 721/911 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon
Arama sonucu : 7281 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,474
    Bakıyorum çoğu bu kağıdın yapısını ve patronlarını çözmüş,yani yoğurdu üfleyerek yemesini öğrenmiş,bazı gazcıların haricinde,neyse onlarada hak vermek lazım,zamanında füze olup,yakıtı bittiğinde devamlı yere çakıldığınıda gördük,bakalım bu bedelli sonunu neye bağlayacak namızsız Rıza,Uğur ikilisi.

2. R pazarı kapandı geçmişolsun...11inden sonra açıkta R kalıp ek pazar talep etmesse patron konunun burası kapandı gibi...ikinci part 11de son bulacak...pakalim partnersiz kanal eski cemas tahtamız 11ine kadar nasıl seyredecek...

Son düzenleme : illim; 05-02-2020 saat: 19:12.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. şimdi olasılıkları konuşalım...tabiki patronun önündeki tabloyu bilmiyoruz fakat; eger 237m. ruchanın büyük bir oranını patron toplayabilmiş ise eski cemas ın tahta fiyatini hic cekinmeden yarindan itibaren yükseltmesi kendi yararina olur; yok eger ruchanlari istedigi oranda toplayamamis ve ky. ketum davranım ruchanini satmamis ise patron ayin 11ine kadar eski cemasi dahada baskilayarak ky.nin eski satip bedelliye para yatirmasina imkan vermez...ve kulucka sureci uzar...ne diyelim umalimda ruchani istedigi oranda toplamis olsun böylece eski cemasi yukari surme ihtimali oluşur...yasayip anlicaz artik gelismeleri sonuc olarak bu gun 25krsa kadar R topladi...

bu arada grafik tweterdan alinti...pc basinda degilim kendim şuan cizemedim ama hoş bir görüntü var grafikte gibi...haftalık grafik görüntüsü

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. evet bu gün cemas E den para çıkışı sürmüş, cemas R ye son gün para girişi olmuş...artık R de yok...infonun görevi artik bitmismidir acaba !

5. kimsenin bu kağıtta rüçhan topladığını zannetmiyorum.[Patronda dahil o ******** yatırımcıdan nasıl para söğüşlerim diye çırpınıyor ]İnfo ve alnus her bedelli bölünen kağıtta bu hareketi yapar dertleri bir kademe para kazanmak eskiyi satıp rüçhan alırlar.şirket elde kalan mallar için bir talepte bulunamaz ayın 11 den sonra kalan mallar 1 tl den az olmamak kaydıyla satılır.Yalnız çoğu yatırımcı bedelliden sonra uçacak diye aldı inşallah herkesi ters köşe yapmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    R pazarı kapandı geçmişolsun...11inden sonra açıkta R kalıp ek pazar talep etmesse patron konunun burası kapandı gibi...ikinci part 11de son bulacak...pakalim partnersiz kanal eski cemas tahtamız 11ine kadar nasıl seyredecek...

creditten alanda mazlum bir ky.dir muhtemelen olumlu beklentisi olan kagidi yürütmek asıl patronun işine gelir cunku her direnc kiriliminda yeni teknikci ky. cekerek daha yuksekten lotlari pazarlama firsati bulur...adam cemasa ky. ilgisi cok olsa zaten baskilamaz yukardan pazarlardi...mesele ucuza ruchan kapatmak bunu ayrintili daha oncede acikladim oysa...ky. ye 22krs+1tl=1.22 ye mal olan yeni lotlar patrona sadece ky.den alacagi ruchan parasina yani 22krs a mal oluyor...cunku her R icin yatiracagi 1tl zaten kendi kasasi yani cebi...bunu anlatamadik gitti yazin 5x/6xkrs gormus tahtanin bedellisine 2tl ustu maliyetliler haric hic bir ky. 1tl vermez ki zaten 2tl ustu maliyetli ky.nin ek parasi olaninin bir cogu yazin 50/60krs dan hisse alip maliyet dusurmustur...diger yandan adam 7xkrs/1.7× arasi bedelli basvuru yaparak tedirginlik verdigi tahtadaki ky.nin bir cogunu da kacirdi ve yeni ky.nin girme konusunda bedelli basvurusundan dolayi eli titredi...hikayenin bütünü senaryoyu ele verir mantikli analizde...yani demem o ki adam ucuza R pesindeydi 28inden bu yana ve bir cogunu kapti bana göre...bu ayin sonuna kadar tahta fiyati kaptigi R lerin kaniti olacaktir ;) izleyip gorecegiz...

7. veriler ortada...R leri toplamak icin eskiyi baskiladi...ustelik ayni kurumlarla...mesele şu ki istedigi oranda toplayabildi mi...aslında R ye harcadigi para yani R satan ky. muhtemelen aldigi parayla eski husse almistir...yani R den cikan ky. parasi eskiye girmistir. sonuc R den cikan ky. parasi yer degistirmiyor gine patronun cebine giriyor...yani Adam aynj ky. ye 1.22 eski hisse satarak 22krs luk ruchan aliyor acayip bir finansal kafa bu...patron icin kazan kaza modu bu adamlar 3/5 krsluk kar icin bu maceraya girmez hedefleri bence yuksek lakin kulucka evresi daha surdurulecek bir sure...

8.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ...ben normalde kısa vadeciyim fakat kısa vadedeli girdiğim kağıtta ana hikayeye de gözatma taraftarıyım...bu demek değil ki ana hikayedeki hedefleri bekleyeceğim fakat aldığım riskin ve şuanki hissenin evresini görme açısından uzun vadeli resim çoğunlukla gereklidir...

...şuan görüldüğü gibi hisse artık depresyon dönemini atlatmış ikinci evrede...ikinci evreye bakıldığında genelde hafif yükseliş trendinin bir aşamaya kadar sürdüğü gözleniyor...daha sonra hareketler biraz sertleşiyor ve son silkelemelerden sonra 3. evre yani operasyon evresine geçiyor...

...şuan ikinci evredeyiz ve patronun hazırlık süreci de buna işaret ediyor gerek yeni lotlara hakim olması gerekse bilanço verilerini toparlama egilimi 3. evrede yeni yatırımcıya sunacağı hayal projelerle birlikte operasyonuna güç katacaktır....2. evre genelde 1 yıla yakın sürdüğü gözlemlenmiş...ben içinde bulunduğumuz 2. evrenin gelecek ekime kadar süreceği kanısındayım...bu evrede 2. evrede 1.80 hedef olabilir endek sıradışı panik fırsat verirse patrona 80krşları son silkeleme için yazın gösterebilir, ama normal bir endeks seyri olduğunda 1tl altı artık hayal gibi görünüyor...

...TABİKİ geçmişe bakarak gelecek çizilmez...bunlar sadece tahmin...bu tür patron hisselerinde adamın ayağına taş değer tüm şirket puf yok olur bu da bu işlerin cilvesi diyelim...

bu grafige göre 2.evre yani kuluçka evresinin bundan sonraki olası senaryosu bence şu şekilde mümkün...tabiki akside mümkün bizimki sesli düşünmeden ibaret...

olası 2.evre kuluçka senaryom; bedelli sonrası bilanço verileriyle birlikte mayıs sonu endekste olusacak olası sat sezonuna dek fiyatı 1.8/2.2 arasını test ettirerek bir miktar daha toplama yapacaklar...tabi tread ve acık islem karları cebe girecek...yaz sezonu sat modu endeksi sarsarken bunlarda fiyatı en kötü 8xkrş ila 1.1x arasını testettirerek ky.de 2ler goruldu mal ky.ye yikildi bedelli sonrasi operasyon bitti ve kagidi 5xkrslara cekecekler korkusu olusturacaklar, bu korkuyla bir miktar daha lotu heybelerine katip ekim sezon acilisiyla endeksteki kipirdanmalarin ruzgarinida arkalarina alip 2020 son çeyregi ile 2021 ilk çeyregi 3.evreye gecerek asıl sert operasyon ve fiyatlamaları yansitacaklar, afaki projeler, iyi kaat ustu bilanco verileri, endekste olumlu hava ve tahtadaki hacim ve her gün %5/10/20 volativ hareketlerle ky. ilgisini cekip olabildigince satis yaparak tekrar 2021 mayis indan sonra yeni bir döngü icin 1.evre ve alttan mal toplama depresyon donemi baslayacak...

...bu sadece bir senaryo farkli senaryolar da mümkün, onlarida baskalari dusunsun

Sayfa 721/911 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •