Sayfa 792/908 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon
Arama sonucu : 7264 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. sermaye artırımdan elde edilen fonun kullanım yerlerine bakarsak yeni makina teçhizat alma eldeki eskileri yenileme ilave yatırım yapacaz diyor. Bankaya ve satıcılara borç ödeme yapacaz demiyor. 1 sene önce bedelli onayladı.Tecrübem bu bedelliyi SPK Onaylamaz diyor. Bakalım sonuç ne ola.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by hisse terbiyecisi Yazıyı Oku
    sermaye artırımdan elde edilen fonun kullanım yerlerine bakarsak yeni makina teçhizat alma eldeki eskileri yenileme ilave yatırım yapacaz diyor. Bankaya ve satıcılara borç ödeme yapacaz demiyor. 1 sene önce bedelli onayladı.Tecrübem bu bedelliyi SPK Onaylamaz diyor. Bakalım sonuç ne ola.
    Şimdi izahnameyi okuyorum,
    Özışık inşaatın +44 ortağı olduğu HMF Makine ve servis şirketine 28 milyonluk bir borç ödemesi varmış, uzun süre ödenmemiş, bu borca her yıl faiz işlenerek daha da büyüyormuş. Bu borç bedelli ile ödenerek yıllık 3.570.000TL finansman gideri yükü bertaraf edilecekmiş.

Yahu bu borcu neden bu kadar süre ödememişler, bir de pişkin pişkin faizi sürekli artıyor diyor, bakkal dükkanı mı bu şirket ya,
    Kurumsal itibar için şirketin böyle saçma işlerden "temizlenmesi gerek acilen..

3. Burada paylastigim beni baglar,kimseye al sat tavsiyesi degildir.hisse gelecegi guzel aciklamalari uretime verdigi deger hic yoktan bir amaci var baska sacma salak hisseler gibi degil, ancak ben kisa dusunuyorum.grafigide hosuma gitti,bir iki al sinyali kendimce gordum,2.24 ten bugun giris yaptim,kisada hedefim 2.50-2.60 uzunda yolu iyi 3 üsttu dusunuyorum.ytd

RMX2030 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by CHEROKEEEE Yazıyı Oku
    Burada paylastigim beni baglar,kimseye al sat tavsiyesi degildir.hisse gelecegi guzel aciklamalari uretime verdigi deger hic yoktan bir amaci var baska sacma salak hisseler gibi degil, ancak ben kisa dusunuyorum.grafigide hosuma gitti,bir iki al sinyali kendimce gordum,2.24 ten bugun giris yaptim,kisada hedefim 2.50-2.60 uzunda yolu iyi 3 üsttu dusunuyorum.ytd

RMX2030 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hayırlı olsun,
    Çeşitli mecralarda dillendirilmeye konuşulmaya başlandı gördüğüm kadarıyla
    Bedelli baskısı var, iyi mi olur kötü mü olur göreceğiz
    şirketin en önemli gelir kaynağı bedelliler oldu

5. Sanırım Yeni yapılan teknolojik yatırımlar ve Güneş enerjisi kurulumu ve üretiminin meyveleri önümüzdeki bilançolarda anlaşılacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun,
    Bu yıl hisselerin(2020) bedelli sermaye artırımına gitmeleri büyük avantaj olmadımı?

7.  Alıntı Originally Posted by deeeeeeeli Yazıyı Oku
    SPK bedelli yi onaylamayabilirrrrr.

Kendi Görüşümdür.Yatırım Tavsiyesi Değildir.
     Alıntı Originally Posted by hisse terbiyecisi Yazıyı Oku
    sermaye artırımdan elde edilen fonun kullanım yerlerine bakarsak yeni makina teçhizat alma eldeki eskileri yenileme ilave yatırım yapacaz diyor. Bankaya ve satıcılara borç ödeme yapacaz demiyor. 1 sene önce bedelli onayladı.Tecrübem bu bedelliyi SPK Onaylamaz diyor. Bakalım sonuç ne ola.
     Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun,
    Arkadaşlar; spkdan geri dönerse hisse fiyatında kısada nasıl hareket beklenmeli ? Fikriniz nedir acaba?

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Ben daha cok bilancoya baktigimdan piyasa tepkisi tahmini yapmiyorum, hisseyi de pek tanımıyorum hareketlerini falan bilemiyorum, karlılık ve büyüme olsun gerisi kendiliğinden gelir diye umuyoruz

GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 792/908 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •