Sayfa 794/909 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon
Arama sonucu : 7265 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. Bir ay içinde bedelli sermaye artırımı sürecini de tamamladıktan sonra, yapılan ve yapılacak olan yatırımların 3. çeyrek ve sonraki bilançolarına yansıma beklentileri satın alınmaya başlanacaktır diye düşünüyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. YTD

2.  Alıntı Originally Posted by kmldyg Yazıyı Oku
    Bir ay içinde bedelli sermaye artırımı sürecini de tamamladıktan sonra, yapılan ve yapılacak olan yatırımların 3. çeyrek ve sonraki bilançolarına yansıma beklentileri satın alınmaya başlanacaktır diye düşünüyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. YTD
    Bedelli sermaye artirimi özkaynakları artırır.Yapilmasi düşünülen yatırımlar için çok faydalıdır.Sirket banka kredisi faizi ödemeden yatırımlarını gerçekleştirir.Yatirimciya zararı yoktur.Cebinden para çıkar ama karşılığında hisse verilir.Tek sıkıntı şu bedelli aciklandi diye hisseyi birsüre geri basabilirler, ama eninde sonunda hisse yükselir ve daha sağlam adımlarla ilerler şirket aslında.Ben olumsuz düşünenlerden değilim, bu kadar yatırımı banka kredisi ile de yapabilir değil mi? Bu sefer faiz gideri oluşur şirketin karı azalır ve özkaynaklara etkisi olumlu olmaz, belkide bedelli onaylanmaz onu bilemeyiz burada bir kriter var mi kanunen durum nedir bedelli onaylanmaması için?

3.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artirimi özkaynakları artırır.Yapilmasi düşünülen yatırımlar için çok faydalıdır.Sirket banka kredisi faizi ödemeden yatırımlarını gerçekleştirir.Yatirimciya zararı yoktur.Cebinden para çıkar ama karşılığında hisse verilir.Tek sıkıntı şu bedelli aciklandi diye hisseyi birsüre geri basabilirler, ama eninde sonunda hisse yükselir ve daha sağlam adımlarla ilerler şirket aslında.Ben olumsuz düşünenlerden değilim, bu kadar yatırımı banka kredisi ile de yapabilir değil mi? Bu sefer faiz gideri oluşur şirketin karı azalır ve özkaynaklara etkisi olumlu olmaz, belkide bedelli onaylanmaz onu bilemeyiz burada bir kriter var mi kanunen durum nedir bedelli onaylanmaması için?
    Bedelli sermaye artırımının SPK tarafından onaylanma kriterleri, tamamen iyi niyet tespiti üzerinedir. Diyelim ki şirketin borçları var. Önce borçlar gerçek mi ona bakılır. Bedelliden kaynak sağlayıp bu borçları ödediğinde düze çıkabilecek mi? Şirketin geçmişi, sicili nasıl? İzah namesinde tekrar aynı borçlanma hatalarına karşı nasıl önlemler almayı planlamış? Bundan sonra izleyeceği üretim, alış, satış, tasarruf politikaları tutar mı? vb... sorulara cevaplar aranır. Büyümeye yönelik bir sermaye artırımı ise; izah namedeki yatırımların doğruluğu, stratejileri, iş bağlantıları, şirketin bulunduğu sektördeki genel sıkıntılar yada avantajlar göz önünde bulundurularak bir inceleme yapılır. Neticedeki duruma göre karar verilir.
    Cemaş için bedelli başvurusu onaylanır mı sorusuna, onaylanır derim. Çünkü, bir önceki bedelli başvurusu onaylandığında şimdiki durumundan daha iyi değildi.
    Son düzenleme : kmldyg; 01-02-2021 saat: 00:47. Sebep: eksik vardı, ilave ettim.

Sayfa 794/909 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •