Sayfa 876/911 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886 ... SonSon
Arama sonucu : 7284 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şirket hakkında inceleme:

* Faaliyet Raporu 7 nci sayfada "Bu son teknoloji üretim hattının verimliliğinin de ilerleyen aylarda tedricen artması ile beraber, hem yurtdışı müşterilerimizin 2021 yılı başından itibaren yüzde 30'un üzerinde artan siparişlerine karşılık verilmesi hem de farklı ürünlerin üretimine geçilmesi mümkün olacaktır." denilmiş. Farklı ürün derken neyi kastetmişler dipnotlardan anlayamadım.

* Uzun vadeli sözleşme yapılan firmalar dışındaki firmalar tarafından verilen ekstra siparişlerde artışlar var, özellikle Türkî Cumhuriyetlere mal verilmeye başlanılması önemli. İhracat tarafındaki talebin güçlü kalacağı söylenebilir

Stoklar geçen yıla göre 2 kattan fazla artış göstermiş ve içeriğine bakıldığında yüksek oranda mamül, yarı mamül yani sipariş ile alakalı. Faaliyet raporundaki ifadeler ile gayet uyumlu...

Yeni fabrika inşaatı bitmiş vaziyette yakında KAP açıklaması düşer. Zaten NIBAS'a yaptırmışlardı, para başkasına gitmedi. Bu son teknoloji makinelerin bu tür ufak tefek siparişler için alınmadığını, arka planda daha büyük bir resim olduğunu değerlendirmekteyim ancak bu konuda hiç bir fikrim yok. YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Ömer Ali Öz "Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde yapımına başlanan ve bitmek üzere olan 21 fabrika inşaatı var. Ruhsatlandırma safhasında 6 fabrika bulunuyor. Bu fabrikaların bitmesiyle çok sayıda kişiye istihdam imkanı sağlanacak. Fabrikalarla mevcut üretim ve ihracatımızın daha da artacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Öz, kentin konum olarak Türkiye'nin ortasında yer alması sayesinde yatırımcılara ulaşımda kolaylık sağladığına dikkati çekerek, "Bu nedenle hızlı tren ve rüzgar türbini yedek parçası imalatının da aralarında bulunduğu birçok sektörde, farklı iş alanlarında yeni fabrikalar kuruluyor" diye konuştu.
    Önemli...

25.04.2022 tarihinde Kataforez tesisi için ÇED gerekli değildir raporu verilmişti. Bu konuyla alakalı. Hemen geride bununla ilgili bileşenleri yazmıştım. Eli kulağında olması lazım...

3. Hemen her gün enerji krizinin konuşulduğu şu dönemde 6 MwH gücünde GES projesini tamamlamış ve işletmeye almış, yatırımları bitme noktasında, kasası para dolu bir şirketin yatırımcılar tarafından ilgi görmemesi oldukça şaşırtıcı. Bazen 10 dakika işlem olmuyor kağıtta ?!

4. KKM ile ilgili KAP atmadılar ancak dip notlardan anladığımıza göre vadesiz taraftaki döviz vadeli yapılmış. Kur artışından ayrıca bir kâr geleceğini not edelim.

5. Özkaynaklardaki artış & Hisse grafiği

Böyle saçma bir şey olamaz !...

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

Özkaynaklardaki artış & Hisse grafiği

Böyle saçma bir şey olamaz !...
    Mızrak çuvala sığmaz olmuş...!!!

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Önemli...

25.04.2022 tarihinde Kataforez tesisi için ÇED gerekli değildir raporu verilmişti. Bu konuyla alakalı. Hemen geride bununla ilgili bileşenleri yazmıştım. Eli kulağında olması lazım...
    Kataforez kaplama ne demek?

Kataforez kaplama, otomotiv sektörü için istenebilecek ideal bir kaplama çeşididir. Kataforez boya, elektrokimya prensiplerine dayanan elektro kaplama prosesidir. İletken özellik gösteren karmaşık, geometrik metal parçaların boyanarak korozyondan korunması için çok etkili bir yöntemdir.
    Yerli otodan ziyade Hızlı Tren vagonlarının imalatında kullanılacak gibi bir his var bende çünkü bu konuda üretim tesisi kuran bir firma varmış...Böyle bir şey ise büyük haber olur. YTD

8. Son 3 günlük AKD. CITI'de 5 milyon lot kaldı şayet o takastan çıkıyorsa.

Sayfa 876/911 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •