Sayfa 881/910 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891 ... SonSon
Arama sonucu : 7278 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. 2010 yılında bugüne kadar bedelli bölünmeleri hesaba katıldığında 0.87 kuruştan halka arz edilmiş, geçen 12 senede 0.87 TL den 1.42 TL ye gelmiş yani yüzde 63 artış kaydetmiş. Buradan tahtanın kumar tahtasına dönüştüğü, şirketin bilindik kriterlerle analizinin imkansız olduğu anlaşılıyor. Bu tahtada ne olsa şaşırmamak lazım resmen halka arzından bu yana yatırımcısına gün vermiş ışık vermemiş. YTD
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

2. Sayın tahminci , cemas bu bilanço ile gidemeyenlerden yıllardır da böyle olmuş. Tahta sürekli birileri tarafından sağıldığı için maalesef primlenememiş. O yüzden yatırım yaparken mutlaka patronlarını da analiz etmek gerekiyor.
    Saygılar

3. Sn. SeNeR38, işin ilginç tarafı hissede imtiyazlı hissenin olmaması yani Işıklar Holdingin payından daha fazla bir paya sahip olan bir grup yönetimi ele geçirebilir. Bu durumda Işıklar Holdingin dolaylı olarak yüzde 51 i kontrol ettiği öngörülebilir. YTD

Alıntı Originally Posted by SeNeR38 Yazıyı Oku
    Sayın tahminci , cemas bu bilanço ile gidemeyenlerden yıllardır da böyle olmuş. Tahta sürekli birileri tarafından sağıldığı için maalesef primlenememiş. O yüzden yatırım yaparken mutlaka patronlarını da analiz etmek gerekiyor.
    Saygılar

4. Lot bazında geçen hafta yabancıların pozisyon artırdığı 5. Hisse

5. Elbette güvenin olmadığı yerde bu durumu yabancılar alıyor izlenimi yaratıp satış mı yapıyorlar diye yorumlamakta mümkün.
    Yani 12 yılda ikiye katlayamamış ve defalarca bedelli sermaye artırmış bir şirket var ortada.
    12 yılda olmayanın hisse aldığında gerçekleşeceğine inanmak fazla iyimserlik olur.
    Borsa burası.. ümit dünyası.. hayal kurarken eldekini de kaybetmeden temkinli davranmak şart. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Elbette güvenin olmadığı yerde bu durumu yabancılar alıyor izlenimi yaratıp satış mı yapıyorlar diye yorumlamakta mümkün.
    Yani 12 yılda ikiye katlayamamış ve defalarca bedelli sermaye artırmış bir şirket var ortada.
    12 yılda olmayanın hisse aldığında gerçekleşeceğine inanmak fazla iyimserlik olur.
    Borsa burası.. ümit dünyası.. hayal kurarken eldekini de kaybetmeden temkinli davranmak şart. YTD
    Göstergeler, Grafikler, Teknik analiz temel analiz bilanco kasadaki nakit durumu hersey olumlu görünmekte..

Artık bahaneleri kalmadı bakalım yönetim bu defa ne yapacak..

Asla ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    2010 yılında bugüne kadar bedelli bölünmeleri hesaba katıldığında 0.87 kuruştan halka arz edilmiş, geçen 12 senede 0.87 TL den 1.42 TL ye gelmiş yani yüzde 63 artış kaydetmiş. Buradan tahtanın kumar tahtasına dönüştüğü, şirketin bilindik kriterlerle analizinin imkansız olduğu anlaşılıyor. Bu tahtada ne olsa şaşırmamak lazım resmen halka arzından bu yana yatırımcısına gün vermiş ışık vermemiş. YTD
    Bu kadar 12 yıllık uzun vadeli yatay hareketin sonunda ne olacak endex olmus 3411..

Hayırlısı bekleyip görmek lazım..

ytd..

8.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Sn. SeNeR38, işin ilginç tarafı hissede imtiyazlı hissenin olmaması yani Işıklar Holdingin payından daha fazla bir paya sahip olan bir grup yönetimi ele geçirebilir. Bu durumda Işıklar Holdingin dolaylı olarak yüzde 51 i kontrol ettiği öngörülebilir. YTD
    Sayın tahminci maalesef o dediğiniz şehir efsanesi, adam 800m sermayeli şirketi %7 ile ele geçirmiş ; kendinden daha uyanık biri çaktırmadan bunu başaramaz. Mutlaka anlar ve izin vermez. Cemaş taki sıkıntı sürekli tahtanın sağılması maalesef zaten bizim hayal edemeyeceğimiz parayı buradan kazanıyor (110-150 arası 3 veya 4 defa git gel yapılsa hisseye %100 yaptırmış gibi kazanç sağlar) , sizce izin verir mi kaynağı bulmuş?
    Sadece Fikrimi belirtmek istedim.
    Saygılar

Sayfa 881/910 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •