Sayfa 898/909 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908 ... SonSon
Arama sonucu : 7265 madde; 7,177 - 7,184 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. Son bilançoya göre özsermaye karlılığı %32 civarında

2. Az önce faaliyet raporuna baktım, 2022 yılında biten yatırımları müthiş, mesela cnc işleme tezgahı sayisi 2021 de 37 iken 2022 de 51 e yükselmiş, bu sayı her yıl 3-4 tane artıyordu, muazzam yükselmiş, niye 1 yılda 14 tane cnc tezgahı almış?niye bu kadar yatırım yapmış? Adamlar kataforez tesisi kurmuş niyeki? Ayrıca sadece kataforez tesisi için özel olarak müdür atamışlar faaliyet raporunda yazıyor, yani normalde fabrikada üretim müdürü var, niye kataforez tesisi için ayri bir müdür? Bu işte bir sey var, bunlar birseye hazırlık yapmışlar belli, Togg olabileceğini düşünüyorum, yatırım Tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Yerli otodan ziyade Hızlı Tren vagonlarının imalatında kullanılacak gibi bir his var bende çünkü bu konuda üretim tesisi kuran bir firma varmış...Böyle bir şey ise büyük haber olur. YTD
    Bence mevzu bu...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4. Rıza denilen ş....siz birisi var, vizyonsuzun, çapsızın menfaatçinin önde gideni, yatırımcısını hiç düşünmeyen, sadece kendini düşünen, bildiniz onu siz, halbuki yatırımcıların velinimeti ile bugünlere gelmiş olan, geçmişini unutmuş, ahlak yoksunu, yetim hakkı yemiş olan bu şahıs yatırımcılarin zarara uğramasına hep göz yummuş basiretli bir tüccar gibi davranamamıştır.Geçen seneki genel kurul yeterli çoğunluk sağlamadigi için toplanamamis, ardından daha sonra toplanmış ve toplantıda asaleten ve vekaleten oyların toplamı sadece ve sadece 126 milyon adet olmuş, yani sermayenin %16 si kadar bir oy kullanılmış genel kurulda, imtiyazlı pay olmadığı için parasi olan birisi hisselerin %20-25 ini almış olsa genel kurula katılıp çoğunluk oyuyla genel kurul kararlarını kendisi belirleyebilir, yönetim kurulunu kendi belirleyebilir, önceki yönetimi azleder.(bahsedilen çapsızda defolur gider) firmayı kendisi yönetir, yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    TR de böyle kâr eden bir firma yani sermayesinin %63 ü kadar kâr getiren bir firma 7-8 TL.olmazmi en az? Son bilanço ile PD/DD 0,97 ye düştü, bu nasıl bir iştir?
    Bakalım tahtacı ve Şirket yönetimi şimdi ne yapacak tahtayı hangi bahane ile baskılama yapacaklar?

Bahanesi de kalmadı

Asla yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Endex Yazıyı Oku
    Her hissenin bir vakti vardır sırası gelen yol alır..

Sizin de ifade ettiğiniz gibi birilerinin dikkatini çekerse neler olur neler..

Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Bakalım bu bilançodan sonra birilerinin dikkatini çekecek mi

ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Az önce faaliyet raporuna baktım, 2022 yılında biten yatırımları müthiş, mesela cnc işleme tezgahı sayisi 2021 de 37 iken 2022 de 51 e yükselmiş, bu sayı her yıl 3-4 tane artıyordu, muazzam yükselmiş, niye 1 yılda 14 tane cnc tezgahı almış?niye bu kadar yatırım yapmış? Adamlar kataforez tesisi kurmuş niyeki? Ayrıca sadece kataforez tesisi için özel olarak müdür atamışlar faaliyet raporunda yazıyor, yani normalde fabrikada üretim müdürü var, niye kataforez tesisi için ayri bir müdür? Bu işte bir sey var, bunlar birseye hazırlık yapmışlar belli, Togg olabileceğini düşünüyorum, yatırım Tavsiyesi değildir
    Sağlam bir Kap haberleri düşer ise işin rengi değişebilir. Şirket açıklama yapana kadar bircok spekülasyon konuşulacaktır

ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by Endex Yazıyı Oku
    Bakalım tahtacı ve Şirket yönetimi şimdi ne yapacak tahtayı hangi bahane ile baskılama yapacaklar?

Bahanesi de kalmadı

Asla yatırım tavsiyesi değildir
    En büyük sıkıntısı halka açıklık oranının %90 ların üzerinde olması

ytd

Sayfa 898/909 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz